Nowe zaawansowane monitory Dell UltraSharp ze 100-procentowym kryciem sRGB

Autor: Maciej Luśtyk

7 Styczeń 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Dell UltraSharp 40, UltraSharp 38, UltraSharp 27 i UltraSharp 24 to cztery nowe zaawansowane monitory, które oferować mają wzorowe osiągi w różnych formatach i cenach.

Dell rozpoczyna nowy rok pokaźnym sprzętowym rozdaniem. Szczególnie ciekawie zapowiada się nowa linia monitorów UltraSharp, które oferować mają wysokie parametry odwzorowania obrazu w każdej półce cenowej. Na pewno zwrócą więc uwagę tak zawodowców, jak i amatorów, szukających niezłego ekranu w przystępnej cenie.

Dell UltraSharp 40 - zakrzywiony monitor 5K

Dell UltraSharp 40 (U4021QW) ma być pierwszym zakrzywionym monitorem na rynku o takich możliwościach. Ma do zaoferowania 40-calowy panel IPS o rozdzielczości 5120 x 2160 i zagęszczeniu 140 PPI, który pokrywa 98% przestrzeni DCI-P3 i 100% gamutu sRGB.

Jeśli zaś chodzi o kwestię łączności, nowy ekran wyposażony w 2 złącza HDMI 2.0, złącze DisplayPort 1.4, Thunderbolt 3, port USB-C (z możliwością ładowania) i 5 portów USB-A, a także złącze Ethernet i wejście line-in (monitor posiada wbudowane głośniki).

Na tę chwilę nie wiadomo nic na temat równomierności podświetlenia czy obsługi wyświetlania HDR (prawdopodobnie monitor jej nie oferuje), wiemy natomiast, że ekran oferuje tryb Picture in Picture, a także technologię ograniczającą emisję szkodliwego dla zdrowia niebieskiego światła.

Cena i dostępność

Monitor Dell UltraSharp 40 trafi do sprzedaży 28 stycznia 2021 roku, w cenie 2100 dolarów (ok. 7500 zł). Na polskim rynku cena będzie prawdopodobnie oscylować w granicach 9-10 tys. złotych.

Dell UltraSharp 38 - zakrzywiony monitor WQHD

Nieco mniejszy brat modelu UltraSharp 40 ma do zaoferowania tylko nieznacznie gorszą specyfikację, ale za to w dużo niższej cenie.

Dell Ultrasharp 38 (U3821DW) może pochwalić się rozdzielczością 3840 x 1600 px na 38-calowym panelu i 95-procentowym pokryciem gamutu DCI-P3 (oraz 100%  sRGB). Sam monitor podłączany jest też przez USB-C, co może ułatwić współpracę z laptopem czy różne inne konfiguracje.

Cena i dostępność

Monitor trafi do sprzedaży w cenie 1500 dolarów (ok. 5500 zł). W Polsce należy więc spodziewać się ceny w okolicach 7 tys. złotych.

Dell UltraSharp 27 i UltraSharp 24 - szerokogamutowe monitory dla amatorów

Dell przygotował też coś dla użytkowników z chudszym portfelem. To nowe, nie zakrzywione już modele UltraSharp 27 (U2722DE) i UltraSharp 24 (U2422HE), które mają nam do zaoferowania 27- i 24-calowe panele z wąską ramką (Dell InfinityEdge Design)

Większy z monitorów obsługuje rozdzielczość 2560 x 1440 px, podczas gdy w przypadku modelu 24-calowego będzie to standardowe Full HD (1920 x 1080 px). Pod względem reprodukcji obrazu, obydwa monitory charakteryzują się jednak takimi samymi możliwościami, będąc w stanie wyświetlić 85% gamutu DCI-P3 i 100% gamutu sRGB. Obydwa oferują też złącze UBS-C z możliwością ładowania oraz porty Ethernet.

Cena i dostępność

Monitory zadebiutują w marcu, w cenach 680 dolarów (Ultrasharp 27) i 460 dolarów (Ultrasharp 24). Co ciekawe w ofercie znajdą się także dwa identyczne pod względem możliwości modele, ale bez złącz UBS-C, które bedą oferowane w cenie niższej aż o 100 dolarów - kolejno 580 i 360 dolarów.

Przy takim pułapie Dell Ultrasharp 24 może okazać się świetnym pierwszym monitorem do zaawansowanej pracy z kolorem o ile oczywiście nie zawiedzie w kwestii równomierności podświetlenia czy odchyłów w wyświetlaniu barw. O tym przekonamy się zapewne już niebawem.

Więcej informacji znajdziecie na stronie delltechnologies.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)