Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Sony HVL-F28RM - lampa błyskowa wykorzystująca wykrywanie twarzy

3

Autor: Krzysztof Mularczyk

16 Wrzesień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Sony zaprezentowało nową lampę błyskową do bezlusterkowców systemu Alpha. HVL-F28RM jest lekka, kompaktowa i samoczynnie dobiera odpowiednie parametry względem oświetlenia twarzy, wykrytej przez aparat.

Nową lampę HVL-F28RM charakteryzuje liczba przewodnia 28. W porównaniu z modelem HVL-F32M ma o 12% mniejszą objętość i o 7% mniejszą wagę (219 g bez baterii), a więc z aparatami bezlusterkowymi Sony tworzy kompaktowy, poręczny zestaw.

Nowe funkcje i możliwości

Nowością w tym modelu jest zaawansowana technologia sterowania mocą błysku w powiązaniu z funkcją wykrywania twarzy przez aparat. W przypadku użycia kompatybilnego korpusu, lampa automatycznie uwzględnia światło padające na twarz fotografowanej osoby i światło zastane, by w rezultacie zapewnić naturalną, realistyczną kolorystykę twarzy.

HVL-F28RM dysponuje też bezprzewodowym łączem radiowym, które umożliwia między innymi sterowanie wieloma lampami. Kiedy HVL-F28RM pełni rolę nadajnika, pozwala sterować maksymalnie 15 lampami błyskowymi i/lub odbiornikami w 5 grupach na odległość do 35 metrów.

Aby uprościć obsługę, do minimum ograniczono zestaw elementów sterujących, pozostawiając jedynie przyciski zwiększania i zmniejszania mocy błysku, przycisk parowania, przycisk testu i dźwignię blokady. Kompensację błysku, względną moc błysku i inne szczegółowe parametry można natomiast regulować bezpośrednio ze zgodnego aparatu. Jeśli do przycisku własnego na aparacie zostanie przypisana funkcja wyświetlania parametrów lampy, użytkownik może wybierać ustawienia, patrząc przez wizjer.

Ergonomia i wydajność

Lampa HVL-F28RM ma odporną na pył i wilgoć konstrukcję. Nowo opracowana metalowa podstawa stopki z mocnym obramowaniem osłania także styki elektryczne i zwiększa odporność na uderzenia z każdego kierunku.

Ruchoma głowica umożliwia skierowanie jej w górę o: 20, 40, 60, 80 lub 120 stopni. Niestety nie ma funkcji obrotu, a na dodatek ma stały kąt rozsyłu błysku, odpowiadający ogniskowej 50 mm, z dyfuzorem pokrywa 24 mm.

Źródłem zasilania są dwie baterie alkaliczne LR6 (AA) lub akumulatory NiMH. Para nowych baterii alkalicznych wystarcza na wykonanie 110 błysków z pełną mocą, a akumulatorków 130. W zależności od rodzaju zasilania czas ładowania wynosi 0,1–6,4 sekundy (bateria alkaliczna) lub 0,1–4,1 sekundy (Ni-MH).

Cena i dostępność

Lampa HVL-F28RM trafi do sprzedaży zimą. Ma kosztować 249 dolarów, czyli około 1000 zł.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Świetna promocja na gimbale Gudsen Moza - nawet 400 zł taniej
Gimbale Moza to atrakcyjna i niedroga alternatywa dla modeli DJI, Zhiyun czy FeiyuTech. Do końca roku kupicie je w rekordowo niskich cenach.
32
0