NiSi wprowadza system filtrów prostokątnych do Ricoha GR III

0
Maciej Luśtyk
31 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Po zestawie do smartfonów i kompaktach serii RX100, system kwadratowych filtrów NiSi Prosories debiutuje w wersji do aparatu Ricoh GR III. W ofercie znajdziemy dwa zestawy różniące się liczbą filtrów.

Filtry kwadratowe to być może rozwiązanie nie najczęściej przychodzące do głowy użytkownikom kompaktów, z drugiej strony w przypadku propozycji Ricoha w większości będą to doświadczeni twórcy, wiedzący jak skutecznie wykorzystać tego typu pomoc w swojej fotografii. Zwłaszcza, że oferta miniaturowych filtrów NiSi Prosories prezentuje się całkiem sensownie, zarówno jeśli chodzi o oferowany zestaw filtrów, jak i cenę.

Do wyboru mamy 2 zestawy: Starter Kit i Professional Kit. W obydwu znajdziemy futerał, uchwyt oraz filtr polaryzacyjny i gradacyjny filtr szary, a w zestawie Pro dodatkowo filtr szary IRND 8 (odcinający także podczerwień) oraz filtr Natural Night, pozwalający uzyskać naturalna kolorystykę podczas fotografowania nocą.

Jedyną wadą wydaje się być sposób mocowania filtrów. Zamiast wykorzystać mocowanie akcesoriów aparatu Ricoh, producent zdecydował, że holder będzie nakładać się na wysuwany tubus obiektywu. Z jednej strony to dobrze (holderem możemy obracać w zakresie 360 stopni), ale rozwiązanie to naraża też filtry na uszkodzenie - po wyłączeniu aparatu, obiektyw chowa się w całości, co oznacza, że każdorazowo trzeba pamiętać o wcześniejszym zdjęciu uchwytu.

Cena i dostępność

Na szczęście cała zabawa nie jest droga. Za zestaw startowy zapłacimy 240 zł, Professional Kit to z kolei wydatek rzędu 320 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nisi.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
0
0
PolarPro Summit - nowy pomysł na system filtrów prostokątnych
PolarPro Summit - nowy pomysł na system filtrów prostokątnych
Summit ma być najbardziej praktycznym systemem filtrów na rynku. Czy podbije serca fotografów krajobrazu?
3
0
Sferyczne nowości Insta360 dla tych, którzy chcą mieć wszystko na oku
Sferyczne nowości Insta360 dla tych, którzy chcą mieć wszystko na oku
W ofercie firmy FoxFoto pojawiły się nowe kamery sferyczne Insta360 wraz z ciekawymi akcesoriami, które mają spełnić wygórowane oczekiwania wielbicieli immersywnych materiałów foto-video.
13
0
Powiązane artykuły