NiSi wprowadza system filtrów prostokątnych do Ricoha GR III

0

Autor: Maciej Luśtyk

31 Październik 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Po zestawie do smartfonów i kompaktach serii RX100, system kwadratowych filtrów NiSi Prosories debiutuje w wersji do aparatu Ricoh GR III. W ofercie znajdziemy dwa zestawy różniące się liczbą filtrów.

Filtry kwadratowe to być może rozwiązanie nie najczęściej przychodzące do głowy użytkownikom kompaktów, z drugiej strony w przypadku propozycji Ricoha w większości będą to doświadczeni twórcy, wiedzący jak skutecznie wykorzystać tego typu pomoc w swojej fotografii. Zwłaszcza, że oferta miniaturowych filtrów NiSi Prosories prezentuje się całkiem sensownie, zarówno jeśli chodzi o oferowany zestaw filtrów, jak i cenę.

Do wyboru mamy 2 zestawy: Starter Kit i Professional Kit. W obydwu znajdziemy futerał, uchwyt oraz filtr polaryzacyjny i gradacyjny filtr szary, a w zestawie Pro dodatkowo filtr szary IRND 8 (odcinający także podczerwień) oraz filtr Natural Night, pozwalający uzyskać naturalna kolorystykę podczas fotografowania nocą.

Jedyną wadą wydaje się być sposób mocowania filtrów. Zamiast wykorzystać mocowanie akcesoriów aparatu Ricoh, producent zdecydował, że holder będzie nakładać się na wysuwany tubus obiektywu. Z jednej strony to dobrze (holderem możemy obracać w zakresie 360 stopni), ale rozwiązanie to naraża też filtry na uszkodzenie - po wyłączeniu aparatu, obiektyw chowa się w całości, co oznacza, że każdorazowo trzeba pamiętać o wcześniejszym zdjęciu uchwytu.

Cena i dostępność

Na szczęście cała zabawa nie jest droga. Za zestaw startowy zapłacimy 240 zł, Professional Kit to z kolei wydatek rzędu 320 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nisi.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
FeiyuTech AK2000C - funkcjonalny gimbal o udźwigu 2,2 kg za mniej niż 1000 zł
Chińskie FeiyuTech od dawna znane jest z dobrych i niedrogich gimbali. Najnowszy model AK2000C to kolejna propozycja z popularnego segmentu lekkich, ale funkcjonalnych...
1
0
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Newell M40 - mobilny namiot bezcieniowy z wbudowanym oświetleniem
Na rynek wszedł interesujący namiot bezcieniowy firmy Newell. Ma sztywną, składaną konstrukcję i regulowane oświetlenie LED
0
0
HP Z25xs G3 i  HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
HP Z25xs G3 i HP Z27xs G3 - nowe monitory zgodne z HDR 600
Firma HP zaprezentowała aż 8 nowych monitorów, ale dwa topowe modele HDR mogą zainteresować grafików, fotografów i twórców wideo.
3
2
Powiązane artykuły