NiSi wprowadza system filtrów prostokątnych do Ricoha GR III

Autor: Maciej Luśtyk

31 Październik 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Po zestawie do smartfonów i kompaktach serii RX100, system kwadratowych filtrów NiSi Prosories debiutuje w wersji do aparatu Ricoh GR III. W ofercie znajdziemy dwa zestawy różniące się liczbą filtrów.

Filtry kwadratowe to być może rozwiązanie nie najczęściej przychodzące do głowy użytkownikom kompaktów, z drugiej strony w przypadku propozycji Ricoha w większości będą to doświadczeni twórcy, wiedzący jak skutecznie wykorzystać tego typu pomoc w swojej fotografii. Zwłaszcza, że oferta miniaturowych filtrów NiSi Prosories prezentuje się całkiem sensownie, zarówno jeśli chodzi o oferowany zestaw filtrów, jak i cenę.

Do wyboru mamy 2 zestawy: Starter Kit i Professional Kit. W obydwu znajdziemy futerał, uchwyt oraz filtr polaryzacyjny i gradacyjny filtr szary, a w zestawie Pro dodatkowo filtr szary IRND 8 (odcinający także podczerwień) oraz filtr Natural Night, pozwalający uzyskać naturalna kolorystykę podczas fotografowania nocą.

Jedyną wadą wydaje się być sposób mocowania filtrów. Zamiast wykorzystać mocowanie akcesoriów aparatu Ricoh, producent zdecydował, że holder będzie nakładać się na wysuwany tubus obiektywu. Z jednej strony to dobrze (holderem możemy obracać w zakresie 360 stopni), ale rozwiązanie to naraża też filtry na uszkodzenie - po wyłączeniu aparatu, obiektyw chowa się w całości, co oznacza, że każdorazowo trzeba pamiętać o wcześniejszym zdjęciu uchwytu.

Cena i dostępność

Na szczęście cała zabawa nie jest droga. Za zestaw startowy zapłacimy 240 zł, Professional Kit to z kolei wydatek rzędu 320 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nisi.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły