NiSi wprowadza system filtrów prostokątnych do Ricoha GR III

0
Maciej Luśtyk
31 Październik 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Po zestawie do smartfonów i kompaktach serii RX100, system kwadratowych filtrów NiSi Prosories debiutuje w wersji do aparatu Ricoh GR III. W ofercie znajdziemy dwa zestawy różniące się liczbą filtrów.

Filtry kwadratowe to być może rozwiązanie nie najczęściej przychodzące do głowy użytkownikom kompaktów, z drugiej strony w przypadku propozycji Ricoha w większości będą to doświadczeni twórcy, wiedzący jak skutecznie wykorzystać tego typu pomoc w swojej fotografii. Zwłaszcza, że oferta miniaturowych filtrów NiSi Prosories prezentuje się całkiem sensownie, zarówno jeśli chodzi o oferowany zestaw filtrów, jak i cenę.

Do wyboru mamy 2 zestawy: Starter Kit i Professional Kit. W obydwu znajdziemy futerał, uchwyt oraz filtr polaryzacyjny i gradacyjny filtr szary, a w zestawie Pro dodatkowo filtr szary IRND 8 (odcinający także podczerwień) oraz filtr Natural Night, pozwalający uzyskać naturalna kolorystykę podczas fotografowania nocą.

Jedyną wadą wydaje się być sposób mocowania filtrów. Zamiast wykorzystać mocowanie akcesoriów aparatu Ricoh, producent zdecydował, że holder będzie nakładać się na wysuwany tubus obiektywu. Z jednej strony to dobrze (holderem możemy obracać w zakresie 360 stopni), ale rozwiązanie to naraża też filtry na uszkodzenie - po wyłączeniu aparatu, obiektyw chowa się w całości, co oznacza, że każdorazowo trzeba pamiętać o wcześniejszym zdjęciu uchwytu.

Cena i dostępność

Na szczęście cała zabawa nie jest droga. Za zestaw startowy zapłacimy 240 zł, Professional Kit to z kolei wydatek rzędu 320 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem nisi.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
13
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
17
0
Powiązane artykuły