Bowens zapowiada powrót z pełną mocą - nowe głowice i szereg akcesoriów

Bowens zapowiada powrót z pełną mocą - nowe głowice i szereg akcesoriów

Drugie życie Bowensa nabiera tempa pod nowym kierownictwem. Producent pokazuje głowicę studyjną i zapowiada nowe akcesoria, które pojawić mają się na przestrzeni bieżącego roku.

Gdy w 2017 roku firma Bowens zakończyła działalność, wydawało się, że z legendarną marką będziemy musieli pożegnać się na zawsze. Dość nieoczekiwanie powróciła ona jednak na początku tego roku za sprawą firmy Wex Photo Video - nowego właściciela marki. W lutym firma zaprezentowała też plenerową głowicę XMT500 - model, którego historia sięgała 2016 roku.

Teraz na rynek wraca powraca kolejna linia lamp producenta. Seria XMS reprezentowana przez model o mocy 500Ws to studyjny standard, który łączyć ma dobrą specyfikację (9-stopniowa regulacja mocy, czas przeładowania 0,9 s, tryb TTL, światło modelujące LED, wsparcie HSS, najkrótszy czas błysku 1/13690 s, system radiowego sterowania) ze stosunkowo rozsądną ceną (około 3 tys. zł).

Bowens w wersji budżetowej?

To jednak nie najciekawsze doniesienia na temat Bowensa. Jak twierdzi nowy właściciel, już niebawem na rynku pojawić ma się budżetowa studyjna linia XE, która celować będzie w mniej wymagających fotografów. Biorąc pod uwagę dotychczasową politykę firmy to ruch bardzo ciekawy. Ponadto w tym roku pojawić ma się także druga generacja plenerowych lamp XMT (miejmy nadzieję, że wreszcie zobaczymy na co stać nowego Bowensa). Niższe ceny mają być zresztą jednym z największych atutów nowego wcielenia marki. Oczywiście przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów jakości.

Oprócz tego już niebawem zobaczyć mamy głowice z serii XMS o mocy 1000Ws, a także szereg modyfikatorów. Jak na razie nie wiadomo jednak czy będą to zupełnie nowe konstrukcje, czy tak jak w przypadku lamp XMT i XMS modele i akcesoria, których produkcję zwyczajnie wznowiono.

Nowe akcesoria jeszcze w tym roku

O wszystkim dowiemy się zapewne w ciągu najbliższych miesięcy. Informacje na temat nowości mają zostać udostępnione już niebawem, a premiery planowane są jeszcze na rok 2019.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wexphotovideo.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12