Bowens zapowiada powrót z pełną mocą - nowe głowice i szereg akcesoriów

0
Maciej Luśtyk
24 Kwiecień 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Drugie życie Bowensa nabiera tempa pod nowym kierownictwem. Producent pokazuje głowicę studyjną i zapowiada nowe akcesoria, które pojawić mają się na przestrzeni bieżącego roku.

Gdy w 2017 roku firma Bowens zakończyła działalność, wydawało się, że z legendarną marką będziemy musieli pożegnać się na zawsze. Dość nieoczekiwanie powróciła ona jednak na początku tego roku za sprawą firmy Wex Photo Video - nowego właściciela marki. W lutym firma zaprezentowała też plenerową głowicę XMT500 - model, którego historia sięgała 2016 roku.

Teraz na rynek wraca powraca kolejna linia lamp producenta. Seria XMS reprezentowana przez model o mocy 500Ws to studyjny standard, który łączyć ma dobrą specyfikację (9-stopniowa regulacja mocy, czas przeładowania 0,9 s, tryb TTL, światło modelujące LED, wsparcie HSS, najkrótszy czas błysku 1/13690 s, system radiowego sterowania) ze stosunkowo rozsądną ceną (około 3 tys. zł).

Bowens w wersji budżetowej?

To jednak nie najciekawsze doniesienia na temat Bowensa. Jak twierdzi nowy właściciel, już niebawem na rynku pojawić ma się budżetowa studyjna linia XE, która celować będzie w mniej wymagających fotografów. Biorąc pod uwagę dotychczasową politykę firmy to ruch bardzo ciekawy. Ponadto w tym roku pojawić ma się także druga generacja plenerowych lamp XMT (miejmy nadzieję, że wreszcie zobaczymy na co stać nowego Bowensa). Niższe ceny mają być zresztą jednym z największych atutów nowego wcielenia marki. Oczywiście przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów jakości.

Oprócz tego już niebawem zobaczyć mamy głowice z serii XMS o mocy 1000Ws, a także szereg modyfikatorów. Jak na razie nie wiadomo jednak czy będą to zupełnie nowe konstrukcje, czy tak jak w przypadku lamp XMT i XMS modele i akcesoria, których produkcję zwyczajnie wznowiono.

Nowe akcesoria jeszcze w tym roku

O wszystkim dowiemy się zapewne w ciągu najbliższych miesięcy. Informacje na temat nowości mają zostać udostępnione już niebawem, a premiery planowane są jeszcze na rok 2019.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem wexphotovideo.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0