Palette Gear, modułowy kontroler do obróbki zdjęć, teraz także kompatybilny z Capture One

Palette Gear, modułowy kontroler do obróbki zdjęć, teraz także kompatybilny z Capture One

Pamiętacie Palette Gear? Do tej pory ten analogowy kontroler do edycji zdjęć był kompatybilny z programami Lightroom Classic, Photoshop CC i Premiere Pro. Teraz jednak może współpracować z Capture One. Poza tym wraz z aktualizacją otrzymamy szereg nowych funkcji.

Palette Gear zadebiutowało w maju 2015 roku i w serwisie Kickstarter stało się ogromnym hitem wśród fotografów, którzy poszukiwali urządzenia umożliwiającego przyspieszenie postprodukcji zdjęć. O analogowy kontrolerze współpracującym z popularnymi programami marzyło się od dawna, jednak dopiero firma Palette zaprezentowała takie rozwiązanie, które faktycznie mogło usprawnić pracę w domowym studiu.

Funkcjonalny kontroler z analogową duszą

Palette Gear to konsola składająca się z zestawu kontrolerów w formie pokręteł, przycisków i suwaków. Urządzenie podłączamy do komputera za pomocą kabla USB, a specjalny program pozwala nam na przypisanie do suwaków i przycisków poszczególnych funkcji i skrótów klawiaturowych. Moduły łączone są ze sobą na magnes, dzięki czemu możemy stworzyć ich dowolną kombinację, a dodatkowo możemy je podświetlić na różne kolory, co pozwoli na łatwe rozróżnienie za którą funkcję odpowiadają.

Do tej pory kontroler był kompatybilny z Lightroomem Classic, Photoshopem CC i Premiere Pro. Jednak po licznych zapytaniach i prośbach producent umożliwił wsparcie dla Capture One, dzięki czemu Palette Gear jest pierwszym w pełni modułowym kontrolerem do tego programu, który zapewnia nowe zaawansowane funkcje opracowane na podstawie opinii doświadczonych fotografów i ekspertów.

Dzięki modułowemu narzędziu fotografowie zyskują zupełnie nowe możliwości edycji dzięki otrzymaniu dostępu do kluczowych elementów ekspozycji, kolorów i szczegółów oraz funkcji Capture One. Producent w pełni przeprojektował i dostosował menu elementów, które teraz umożliwiają bezpośrednią kontrolę nad programem.

Tak więc teraz wykraczają one poza zwykłe skróty klawiaturowe i obejmują bezpośredni dostęp do takich opcji jak: ekspozycja, balans bieli, korekty tonalne, poziomy, wysoki zakres dynamiki, szczegółowość, wyrazistość, wyostrzanie i redukcja szumów, ziarno oraz funkcje katalogowania, w tym kolorowe oznaczenia i ocena zdjęć.

Fotografowie mogą teraz indywidualnie dostosować niemal każdy aspekt swojej pracy związanej z edycją zdjęć. „Sprzęt zmienia się w celu dopasowania do unikalnych potrzeb każdego użytkownika“ - zaznacza producent.

Cena i dostępność

Na stronie producenta możemy już wybrać specjalnie skompletowany zestaw Palette Capture One Kit z optymalną liczbą suwaków, przycisków i pokręteł, a także wstępnie skonfigurowanymi funkcjami umożliwiającymi natychmiastowe uruchomienie plug-and-play. Za taki zestaw zapłacimy 350 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8