Palette Gear, modułowy kontroler do obróbki zdjęć, teraz także kompatybilny z Capture One

Palette Gear, modułowy kontroler do obróbki zdjęć, teraz także kompatybilny z Capture One

Pamiętacie Palette Gear? Do tej pory ten analogowy kontroler do edycji zdjęć był kompatybilny z programami Lightroom Classic, Photoshop CC i Premiere Pro. Teraz jednak może współpracować z Capture One. Poza tym wraz z aktualizacją otrzymamy szereg nowych funkcji.

Palette Gear zadebiutowało w maju 2015 roku i w serwisie Kickstarter stało się ogromnym hitem wśród fotografów, którzy poszukiwali urządzenia umożliwiającego przyspieszenie postprodukcji zdjęć. O analogowy kontrolerze współpracującym z popularnymi programami marzyło się od dawna, jednak dopiero firma Palette zaprezentowała takie rozwiązanie, które faktycznie mogło usprawnić pracę w domowym studiu.

Funkcjonalny kontroler z analogową duszą

Palette Gear to konsola składająca się z zestawu kontrolerów w formie pokręteł, przycisków i suwaków. Urządzenie podłączamy do komputera za pomocą kabla USB, a specjalny program pozwala nam na przypisanie do suwaków i przycisków poszczególnych funkcji i skrótów klawiaturowych. Moduły łączone są ze sobą na magnes, dzięki czemu możemy stworzyć ich dowolną kombinację, a dodatkowo możemy je podświetlić na różne kolory, co pozwoli na łatwe rozróżnienie za którą funkcję odpowiadają.

Do tej pory kontroler był kompatybilny z Lightroomem Classic, Photoshopem CC i Premiere Pro. Jednak po licznych zapytaniach i prośbach producent umożliwił wsparcie dla Capture One, dzięki czemu Palette Gear jest pierwszym w pełni modułowym kontrolerem do tego programu, który zapewnia nowe zaawansowane funkcje opracowane na podstawie opinii doświadczonych fotografów i ekspertów.

Dzięki modułowemu narzędziu fotografowie zyskują zupełnie nowe możliwości edycji dzięki otrzymaniu dostępu do kluczowych elementów ekspozycji, kolorów i szczegółów oraz funkcji Capture One. Producent w pełni przeprojektował i dostosował menu elementów, które teraz umożliwiają bezpośrednią kontrolę nad programem.

Tak więc teraz wykraczają one poza zwykłe skróty klawiaturowe i obejmują bezpośredni dostęp do takich opcji jak: ekspozycja, balans bieli, korekty tonalne, poziomy, wysoki zakres dynamiki, szczegółowość, wyrazistość, wyostrzanie i redukcja szumów, ziarno oraz funkcje katalogowania, w tym kolorowe oznaczenia i ocena zdjęć.

Fotografowie mogą teraz indywidualnie dostosować niemal każdy aspekt swojej pracy związanej z edycją zdjęć. „Sprzęt zmienia się w celu dopasowania do unikalnych potrzeb każdego użytkownika“ - zaznacza producent.

Cena i dostępność

Na stronie producenta możemy już wybrać specjalnie skompletowany zestaw Palette Capture One Kit z optymalną liczbą suwaków, przycisków i pokręteł, a także wstępnie skonfigurowanymi funkcjami umożliwiającymi natychmiastowe uruchomienie plug-and-play. Za taki zestaw zapłacimy 350 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
5
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0