HoldFast MoneyMaker Solo to nowa linia skórzanych pasów reporterskich

0
Michał Chrzanowski
8 Sierpień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Firma HoldFast zaprezentowała MoneyMaker Solo - pojedynczy, skórzany i funkcjonalny pas reporterski inspirowany kultowymi już szelkami fotograficznymi producenta. Czy nowa linia okaże się równie popularna wśród wymagających użytkowników?

Kto choć raz w swojej pracy skorzystał z pasa lub szelek reporterskich, ten wie jak funkcjonalne jest to akcesorium - zwłaszcza podczas długich sesji plenerowych. Dzięki takim rozwiązaniom nasz kark jest odciążony, a my otrzymujemy wygodę w momencie fotografowania. Na rynku jest kilku producentów, którzy specjalizują się w projektowaniu i wytwarzaniu tego typu akcesoriów, a jednym z nich jest Holdfast, którego produkty szczególnie upodobali sobie fotografowie ślubni. Nic w tym dziwnego, ponieważ cechuje je stylowy i elegancki design połączony z niezwykłą wytrzymałością.

Najpopularniejszym rozwiązaniem z całej oferty producenta są szelki fotograficzne z linii MoneyMaker, do których przymocować możemy aż dwie profesjonalne pełnoklatkowe lustrzanki. Jednak tym razem firma zaprezentowała MoneyMaker Solo - pojedynczy pas reporterski i zarazem pewną wariację tej kultowej już kolekcji Holdfast. „Takie same skóry i rozwiązania, zremiksowane w idealne połączenie wysokiej formy i funkcjonalności dla użytkowników z jednym aparatem“ - zapewnia producent.

 

Po raz kolejny producent sięgnął po materiały z najwyższej półki. Do wytworzenia pasa reporterskiego MoneyMaker Solo - tak samo jak szelek MoneyMaker - wykorzystano naturalną skórę oraz odporny na odkształcenia metal. Całość natomiast zaprojektowano w taki sposób, by optymalnie przenosić pełnoklatkową lustrzankę z podpiętym obiektywem - nawet zoomem. W wygodzie ma pomóc specjalnie opracowany miękki i szeroki naramiennik z dedykowanym pasem stabilizującym zapobiegającym zsuwaniu się naramiennika.

Poza tym na przodzie naramiennika znajduje się specjalny zaczep, do którego będziemy mogli przymocować na przykład uchwyt na smartfona Sightseer Cell lub inne kompatybilne akcesorium. Jednak funkcja, która naprawdę ma wyróżniać ten pasek na tle innych podobnych konstrukcji, to specjalny zaczep. Dzięki temu niewielkiemu dodatkowi aparat pozostanie unieruchomiony w jednym miejscu - podczas chodzenia lub pochylania się nie powinien przemieszczać się na boki.

Kolekcja HoldFast MoneyMaker Solo jest już dostępna w sprzedaży. Pasy reporterskie możemy wybierać w trzech rozmiarach (small - 170 cm i mniej, medium - 173-188 cm, large - 191 cm i powyżej) oraz w w pięciu kolorach (głównie odcieniach brązu). Do tego możemy zamówić wersję paska dla leworęcznych osób. Ceny wahają się od 175 do 185 dolarów. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze