Meike MK420 - zaawansowana lampa z TTL dla wymagających

Autor: Michał Chrzanowski

16 Listopad 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Najnowsza reporterska lampa Meike MK420 to ciekawa propozycja dla osób, które za stosunkowo niewielkie pieniądze chcą otrzymać konstrukcję zapewniającą większość tych samych funkcji, co topowe modele systemowe.

Meike MK420 zapewnia moc przewodnią 42 (ISO 100 ,105 mm) i pokrywa zakres ogniskowych 18-180 mm (do 14 mm z wysuniętym panelem rozpraszającym). Poza tym lampa umożliwia pracę w trybach Master i Slave i wpiera pomiar TTL, co pozwoli na prawidłową ekspozycję scen - również w trudnych i zmieniających się warunkach oświetleniowych.

Duża funkcjonalność, wydajny akumulator

Model MK420 korzysta z litowo-jonowej baterii o pojemności 1050mAh, co ma pozwolić na wykonanie - w zależności od mocy - od 300 do 2500 błysków. Oprócz tego lampa oferuje obracany o 360° palnik, który możemy unieść w zakresie od -7° do 90°. Zapewnia także czytelny ekran oraz złącze USB, dzięki któremu zaktualizujemy oprogramowanie lampy. To wszystko zamknięto w konstrukcji o wymiarach 166 x 66 x 36 mm i 263 g.

Reporterska lampa Meike jest już dostępna w sprzedaży. Za model MK420 współpracujący z aparatami Sony, Fujifilm i Nikon zapłacimy około 98 funtów. Na razie jednak producent nie zdradza informacji, czy lampa będzie dostępna także do innych systemów. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.mkgrip.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled C5R - kieszonkowy panel LED RGB do zadań specjalnych
Godox Knowled C5R - kieszonkowy panel LED RGB do zadań specjalnych
Godox prezentuje nową kompaktową lampę LED, która charakteryzuję się dużą wszechstronnością, wysokim współczynnikiem CR, a także oferuje magnetyczne mocowanie,...
5
Calibrite ColorChecker Passport DUO - jeden wzorzec do filmu i fotografii
Calibrite ColorChecker Passport DUO - jeden wzorzec do filmu i fotografii
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniem współczesnych twórców, Calibrite prezentuje hybrydowy wzorzec kolorystyczny, który zawiera wszystko co niezbędne do poprawnej...
6
Nowe kolory lamp Godox Lux Senior
Nowe kolory lamp Godox Lux Senior
Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce informuje o nowych wersjach kolorystycznych swojej retro lampy błyskowej Lux Senior.
3
Powiązane artykuły