Wywoływanie zdjęć ze smartfona w kwadratowym formacie? To możliwe dzięki drukarce Instax Share SP-3 SQ

Wywoływanie zdjęć ze smartfona w kwadratowym formacie? To możliwe dzięki drukarce Instax Share SP-3 SQ

Firma Fujifilm zaprezentowała dziś Instax Share SP-3 SQ - kolejną generację kompaktowej drukarki. W odróżnieniu od poprzednika, umożliwia ona natychmiastowe wywoływanie zdjęć ze smartfona w kwadratowym formacie.

Instax Share SP-3 SQ to następca zaprezentowanej w połowie ubiegłego roku drukarki Fujifilm. Nowy model SP-3 to szybki i wygodny wydruk zdjęć z zachowaniem wysokiej jakości - zapewnia producent. To także druk na filmie Instax Square - czyli w bardzo popularnym ostatnio kwadratowym formacie, który w maju tego roku wzbogacił serię ofertę firmy.

Kwadratowy wydruk, bogate możliwości edycyjne

Dzięki drukarce SP-3 można bezpośrednio z telefonu wydrukować zdjęcia, by stały się oryginalnym prezentem lub ozdabiały pokój. Dedykowana aplikacja, która dostarczana jest wraz z drukarką, ułatwia poszczególne kroki edycyjne. Korzystając z funkcji kolażu (Collage Template) można wydrukować do 9 zdjęć na jednym arkuszu. Można też skorzystać z funkcji My Template, aby dodać tekst do drukowanych zdjęć. Do wyboru mamy szablony w 11 wzorach, takich jak okładka czasopisma czy też koszulka płyty CD. Użytkownicy mogą też dostosowywać kolorystykę, rozmiar oraz zaciemnienie tekstu.

Co więcej, poza serwisami takimi jak Instagram, Facebook czy Weibo, aplikacja jest kompatybilna z Dropbox, Google Photos oraz Flickr. Użytkownicy mają dostęp do wybranych mediów społecznościowych lub serwisów zapisu danych bezpośrednio z aplikacji i mogą wybierać zdjęcia bezpośrednio z tych miejsc. Dzięki temu można łatwiej wyszukać ulubione zdjęcia, a użytkownik zyskuje szersze możliwości kreatywnego wykorzystania drukarki.

Drukarka oferowana jest w czarnej lub białej wersji. W sprzedaży pojawi się już w listopadzie. Zapłacimy za nią około 200 dolarów. Polska cena jak na razie nie jest znana.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7