Wywoływanie zdjęć ze smartfona w kwadratowym formacie? To możliwe dzięki drukarce Instax Share SP-3 SQ

Wywoływanie zdjęć ze smartfona w kwadratowym formacie? To możliwe dzięki drukarce Instax Share SP-3 SQ

Firma Fujifilm zaprezentowała dziś Instax Share SP-3 SQ - kolejną generację kompaktowej drukarki. W odróżnieniu od poprzednika, umożliwia ona natychmiastowe wywoływanie zdjęć ze smartfona w kwadratowym formacie.

Instax Share SP-3 SQ to następca zaprezentowanej w połowie ubiegłego roku drukarki Fujifilm. Nowy model SP-3 to szybki i wygodny wydruk zdjęć z zachowaniem wysokiej jakości - zapewnia producent. To także druk na filmie Instax Square - czyli w bardzo popularnym ostatnio kwadratowym formacie, który w maju tego roku wzbogacił serię ofertę firmy.

Kwadratowy wydruk, bogate możliwości edycyjne

Dzięki drukarce SP-3 można bezpośrednio z telefonu wydrukować zdjęcia, by stały się oryginalnym prezentem lub ozdabiały pokój. Dedykowana aplikacja, która dostarczana jest wraz z drukarką, ułatwia poszczególne kroki edycyjne. Korzystając z funkcji kolażu (Collage Template) można wydrukować do 9 zdjęć na jednym arkuszu. Można też skorzystać z funkcji My Template, aby dodać tekst do drukowanych zdjęć. Do wyboru mamy szablony w 11 wzorach, takich jak okładka czasopisma czy też koszulka płyty CD. Użytkownicy mogą też dostosowywać kolorystykę, rozmiar oraz zaciemnienie tekstu.

Co więcej, poza serwisami takimi jak Instagram, Facebook czy Weibo, aplikacja jest kompatybilna z Dropbox, Google Photos oraz Flickr. Użytkownicy mają dostęp do wybranych mediów społecznościowych lub serwisów zapisu danych bezpośrednio z aplikacji i mogą wybierać zdjęcia bezpośrednio z tych miejsc. Dzięki temu można łatwiej wyszukać ulubione zdjęcia, a użytkownik zyskuje szersze możliwości kreatywnego wykorzystania drukarki.

Drukarka oferowana jest w czarnej lub białej wersji. W sprzedaży pojawi się już w listopadzie. Zapłacimy za nią około 200 dolarów. Polska cena jak na razie nie jest znana.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8