Bez tej aktualizacji nie polecisz dronem Spark. Zadba już o to DJI

Autor: Michał Chrzanowski

23 Sierpień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Firma DJI udostępniła obligatoryjną aktualizację dla modelu Spark. Jeśli do 1 września oprogramowanie mini drona sterowanego gestem nie zostanie uaktualnione, ten zostanie zdalnie „uziemiony“ przez producenta.

W połowie tego roku firma DJI na nowo zdefiniowała pojęcie personalnego drona. W zaprezentowanym modelu Spark znalazło się wiele ciekawych rozwiązań, w tym możliwość kontroli za pomocą ruchu dłoni. Poza tym urządzenie - jedno z najmniejszych i najbardziej kompaktowych na rynku - bez problemu zmieścimy w torbie lub niewielkim plecaku podróżnym. Teraz jednak producent udostępnił kluczową aktualizację, która jest obowiązkowa dla użytkowników drona Spark.

Przymusowa aktualizacja, czyli bezpieczeństwo ponad wszystko

Coraz częściej na różnego rodzaju forach pojawiały się wpisy o poważnym problemie - niektóre egzemplarze Spraka zrywały połączenie podczas lotu, co groziło sporym niebezpieczeństwem. Firma DJI nie czekała długo i udostępniła właśnie obligatoryjną aktualizację, która naprawia tę usterkę. W oświadczeniu producenta czytamy, że uaktualnienie oprogramowania jest potrzebne „w celu maksymalizacji bezpieczeństwa lotu i niezawodności produktu“.

Poza kwestiami bezpieczeństwa aktualizacja wprowadzi także szereg usprawnień. Poprawie ma ulec między innymi system zarządzania energią, dzięki czemu czas lotu ma zostać zwiększony. Optymalizacji poddane zostaną także funkcja PalmLaunch, czy tryb QuickShot Drone. Poprawę będzie widać także podczas zdalnej kontroli dronem.

Aktualizację będzie można pobrać z aplikacji DJI GO 4 lub zainstalować bezpośrednio z programu DJI Assistant 2.

DJI Spark - co musisz o nim wiedzieć

DJI Spark to dron pełen ciekawych rozwiązań, który ma podbić serca osób dopiero co wkraczających w świat filmowania i fotografowania z podniebnych przestworzy. Na jego pokładzie znajdziemy między innymi funkcję Gesture Mode, która umożliwia kontrolowanie urządzenia za pomocą gestów. Brzmi niewiarygodnie, ale dronem faktycznie można sterować poprzez ruch ręką. Natomiast inteligentny system lotu 3D Sensing System zapewni skuteczne omijanie przeszkód napotkanych torze lotu. Dodatkowo można także wstępnie zaprogramować trasę, którą dron ma pokonać.

Poza tym Spark skanuje naszą twarz, dzięki czemu zawsze będziemy znajdować się w kadrze. Do tego możemy wykonać zdjęcie również za pomocą gestu, a na fotografię zostanie automatycznie nałożona symulacja małej głębi ostrości. Za obrazowanie odpowiada 1/2.3“ matryca CMOS, dzięki której wykonamy zdjęcia o rozdzielczości 12 Mp lub filmy w rozdzielczości Full HD 1080p. Natomiast za stabilny obraz ma odpowiadać 2-osiowy gimbal, do którego jest przymocowana kamera.

Konkurencyjna cena

Dron jest już dostępny w sprzedaży w pięciu wariantach kolorystycznych: Alpine White, Sky Blue, Meadow Green, Lava Red, and Sunrise Yellow. Za podstawowy zestaw zapłacimy 500 dolarów. Bardziej rozbudowany z dodatkowymi akumulatorami i akcesoriami będzie kosztował 700 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dji.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Lampy Quadralite SVL 20% taniej do końca czerwca
Quadralite startuje z kolejną promocją na oświetlenie LED. Kompaktowe lampy z serii SVL przez cały najbliższy miesiąc kupicie z 20-procentowym rabatem.
1