Airdog ADII to dron, który ma zapewnić ekstremalne ujęcia

Airdog ADII to dron, który ma zapewnić ekstremalne ujęcia

Jeśli poszukujesz kompaktowego i odpornego drona z masą zaawansowanych funkcji, dzięki którym uwiecznisz w kadrze swoje przygody, to mamy dobrą wiadomość. Firma Airdog zaprezentowała właśnie drugą odsłonę modelu ADII, który ma sprostać oczekiwaniom wymagających użytkowników.

Fotografia lotnicza i sporty ekstremalne do dwa światy, które coraz mocniej się przenikają. Bez wątpienia pomagają w tym bardziej zaawansowane drony. A jednym z nich jest zaprezentowany przez firmę Airdog model ADII. Kolejna generacja bezzałogowca została wyposażona w szereg funkcjonalnych i „inteligentnych“ funkcji, które zamknięto w kompaktowej i odpornej na warunki pogodowe konstrukcji. Słowem, Airdog ADII ma być idealnym rozwiązaniem dla miłośników sportu i fotografii, którym adrenalina nie jest obca.

 

Airdog ADII został wyposażony w usprawniony gimbal, do którego przymocujemy GoPro HERO 5 Black. Poza tym system stabilizatora (z trzema silnikami) jest w stanie naładować baterię kamery, gdy ta jest podpięta do drona. Maszyna została wyposażona także w funkcję łatwego rozpoczęcia i zatrzymania nagrywania w powietrzu, a także poprawione rozwiązanie bezpiecznego lądowania.

Z drona będziemy mogli korzystać nawet w trudniejszych warunkach pogodowych. Jak obiecuje producent, bezproblemowe latanie przy wietrze z prędkością 55 km/h jest jak najbardziej możliwe. Poza tym ADII może zawisnąć w powietrzu na około 20 min (jedno naładowanie wymiennego akumulatora) oraz przemieszczać się z szybkością 72 km/h. Maksymalna dopuszczalna wysokość to 3500 m nad poziomem morza.

Jednak najważniejszą funkcją nowego ADII jest możliwość dokładnego śledzenia obiektu z wcześniej zaplanowaną perspektywą oraz kątem nagrywania (opcja „fixed follow“). Do tego otrzymujemy tryb „adaptive follow“, który jest w stanie efektywnie rejestrować szybko poruszające się obiekty. Ciekawie prezentuje się także „circle mode“ - w tym trybie dron będzie zataczał nad nami koło i nagrywał przy tym film lub wykonywał zdjęcia.

Producent rozpoczął już zbiórkę pieniędzy za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Projekt można wesprzeć kwotą 1200 dolarów. Pierwsze dostawy mają rozpocząć się w październiku tego roku. Więcej informacji na stronie www.airdog.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Olympus OM-D E-M10 Mark III - test aparatu
13 Lis 2017
Nowy bezlusterkowiec Olympusa to już trzecia odsłona jednej z najbardziej popularnych amatorskich konstrukcji na rynku. E-M10 III z jednej strony wprowadza istotne usprawnienia, z drugiej wydaje się być kierowany do mniej wymagającego odbiorcy niż poprzednik. Przekonajmy się więc, czy jest jego godnym następcą.
1
Quadralite A1 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
9 Lis 2017
Przedwczoraj w Krakowie odbyła się polska premiera Quadralite A1, a my mogliśmy nieco bliżej zapoznać się z tym kompaktowym rozwiązaniem. Czy jest to jedynie zewnętrzna lampa błyskowa do smartfona, a może to coś znacznie więcej? Zobaczcie sami.
1
Panasonic Lumix DMC-G9 - pierwsze wrażenia
8 Lis 2017
Spodziewaliśmy się następcy amatorskiego G80, ujrzeliśmy zaawansowany korpus dla profesjonalistów. Specyfikacja sugeruje, że G9 ma rywalizować z topowymi modelami konkurencji, wprowadza też kilka ciekawych nowości...
7
Leica DG Elmarit 200 mm f/2.8 Power O.I.S - zdjęcia przykładowe
8 Lis 2017
Podczas premiery aparatu mieliśmy także okazje wykonać pierwsze zdjęcia najnowszym, kompaktowym teleobiektywem Leica DG Elmarit 200 mm f/2.8 Power O.I.S. Zobaczcie, na co go stać.
0