QNAP TVS-1282T3 - serwer NAS dla wymagających

QNAP TVS-1282T3 - serwer NAS dla wymagających

Wydajny i wyjątkowo zaawansowany - tak można opisać najnowszy serwer NAS firmy QNAP. Model QNAP TVS-1282T3 jest już dostępny w sprzedaży i ma zapewniać efektywną pracę zarówno z komputerami Mac OS jak i Windows.

W ofercie firmy QNAP znalazł się nowy dysk sieciowy, który powinien przekonać do siebie prawdziwych profesjonalistów na co dzień pracujących zarówno na komputerach z Mac OS jak i Windowsem. Zaprezentowany QNAP TVS-1282T3 to pierwszy model firmy, który został wyposażony w Thunderbolt 3, dzięki czemu ma zapewnić efektywną współpracę z oboma systemami.

- Jesteśmy niezmiernie podekscytowani faktem, iż jako pierwsi wprowadzamy do oferty NAS-a z Thunderbolt 3. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń z Windows wyposażonych w Thunderbolt 3, a na dodatek najnowszy Final Cut Pro X 10.3 wyposażony został w obsługę protokołu SMB. Wszystko to sprawia, że TVS-1282T3 jest idealnym rozwiązaniem do międzyplatformowego udostępniania plików i pracy grupowej użytkowników komputerów Windows i Mac - komentuje David Tsao, Product Manager QNAP.

Jak obiecuje producent, QNAP TVS-1282T3 wyposażony został w najbardziej wydajne komponenty i oferuje najwyższą wydajność, między innymi dzięki obsłudze dysków SATA 6Gbps M.2 SSD oraz 2.5” SSD oraz inteligentnemu systemowi chłodzenia. Urządzenie oferuje też system instalowania dysków nie wymagający korzystania z dodatkowych narzędzi. W efekcie będziemy w stanie przechowywać do 80 TB danych (przy zastosowaniu dysków 10 TB). Poza tym pojemność serwera można dodatkowo zwiększyć, podłączając do urządzenia maksymalnie sześć obudów rozszerzających QNAP Thunderbolt (TX-800P oraz TX-500P). Pamięć można również rozszerzyć korzystając z technologii VJBOD (Virtual JBOD), która pozwala na wykorzystanie w tym celu nieużywanej przestrzeni dyskowej innych serwerów NAS firmy QNAP.

We wnętrzu nowego serwera znajdziemy także czterordzeniowe procesory Intel Core i5 oraz Core i7 (7 generacja), co ma zapewnić najwyższą wydajność urządzenia. Poza tym oprócz połączeń Thunderbolt 3 nowy NAS może również jednocześnie obsługiwać usługi Ethernet (poprzez wbudowaną kartę 10GbE LAN). Opracowana przez QNAP innowacyjna technologia Thunderbolt-to-Ethernet (T2E) umożliwia komputerom, które nie są wyposażone w port Ethernet, korzystanie z zasobów sieci 10GbE za pośrednictwem połączenia Thunderbolt z modelem TVS-1282T3.

W pracy pomoże inteligentny system operacyjny QTS 4.3, wyposażony we wszelkie narzędzia niezbędne do stworzenia niezawodnej prywatnej chmury, a także do backupu i przywracania danych, udostępniania plików, zdalnego dostępu i zarządzania.

Nowy TVS-1282T3 Thunderbolt 3 NAS jest już dostępny w sprzedaży w cenie od około 15 do 20 tys. zł. Więcej informacji znajdziecie na stronie qnap.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
1
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5