Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Gnarbox to rozwiązanie, które może zmienić oblicze gry

0

Autor: Michał Chrzanowski

21 Marzec 2017
Artykuł na: 4-5 minut

To niepozorne urządzenie z ogromnymi możliwościami - obiecuje producent. Gnarbox ma zapewniać backup danych, edytowanie zdjęć RAW i filmów 4K oraz dzielenie się zarejestrowanym materiałem w pełnej rozdzielczości.

Bez wątpienia Gnarbox to rozwiązanie, które zostało zaprojektowane z myślą przede wszystkim o fotografach, filmowcach i  miłośnikach sportów ekstremalnych. Zresztą też w taki sposób jest reklamowane przez producenta. Co w takim razie jest szczególnego w Gnarbox, że ma „zmienić oblicze gry“?

 

 

Na pierwszy rzut oka Gnarbox przypomina typowy dysk przenośny służący do backupu danych. I poniekąd tak jest. Został wyposażony w dwa czytniki kart - SD i microSD. Poza tym w jego wnętrzu znajdziemy procesor Intel Quad Core 1,92GHz, 2 GB RAM, kartę graficzną (również produkcji Intel), łącze Wi-Fi (300mbps 802.11 a/b/g/n), akumulator ładowany przez USB, który powinien wystarczyć nawet na 6 godzin nieprzerwanej pracy. Jest także 128 GB pamięci flash na dane. Będziemy więc w stanie natychmiastowo zaimportować i zabezpieczyć zarejestrowany materiał bez konieczności użycia komputera. Do tego dysk przenośny został uszczelniony, dzięki czemu jest odporny na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Tak więc pod tym względem Gnarbox to urządzenie jakich obecnie wiele na rynku.

Jednak jego prawdziwa moc objawia się za sprawą dedykowanej aplikacja, która zapewnia naprawdę wiele. Program, który jest dostępny na iOS i Androida, umożliwia efektywną edycję plików RAW. Otrzymujemy możliwość poprawy ogólnej ekspozycji zdjęcia oraz ingerencji w najjaśniejsze i najciemniejsze partie kadru. Wywołane zdjęcie możemy wyeksportować na dysk lub urządzenie mobilne w najwyższej rozdzielczości jako JPEG. Jednak to nie wszystko. Dzięki aplikacji będziemy w stanie edytować film nagrany w jakości 4K. W tym przypadku także otrzymujemy szereg przydatnych funkcji: zaznaczenie początku i końca nagrania, poprawę ekspozycji, dodanie wizualnych efektów i muzyki. Tak zmontowane nagranie również zapiszemy w najwyższej rozdzielczości. Tego wszystkiego będziemy w stanie dokonać bez konieczności uruchamiania komputera.

Poniżej prezentujemy krótki tutorial, w którym zademonstrowane są najważniejsze możliwości Gnarbox.

 

 

Gnarbox jest już dostępny w przedsprzedaży. Za urządzenie trzeba zapłacić 299 dolarów. Pierwsze dostawy powinny rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120% sRGB za 1500 zł
Philips idzie na wojnę z budżetowymi monitorami graficznymi - 10-bitowy ekran 4K, 28 cali, 120%...
Nowy monitor Philips 288E2UAE ma szansę zawojować segment hobbystycznej obróbki fotografii i grafiki. Ma wszystko czego do szczęścia może potrzebować osoba zabierająca...
27
4
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Angelbird Match Pack - karty pamięci przygotowane specjalnie do konkretnych aparatów
Na polski rynek trafiają zestawy Angelbird Match Pack składające się z dwóch kart SD lub Cfexpress specjalnie przygotowanych do konkretnych modeli kamer i...
1
0
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0