Gnarbox to rozwiązanie, które może zmienić oblicze gry

Gnarbox to rozwiązanie, które może zmienić oblicze gry

To niepozorne urządzenie z ogromnymi możliwościami - obiecuje producent. Gnarbox ma zapewniać backup danych, edytowanie zdjęć RAW i filmów 4K oraz dzielenie się zarejestrowanym materiałem w pełnej rozdzielczości.

Bez wątpienia Gnarbox to rozwiązanie, które zostało zaprojektowane z myślą przede wszystkim o fotografach, filmowcach i  miłośnikach sportów ekstremalnych. Zresztą też w taki sposób jest reklamowane przez producenta. Co w takim razie jest szczególnego w Gnarbox, że ma „zmienić oblicze gry“?

 

 

Na pierwszy rzut oka Gnarbox przypomina typowy dysk przenośny służący do backupu danych. I poniekąd tak jest. Został wyposażony w dwa czytniki kart - SD i microSD. Poza tym w jego wnętrzu znajdziemy procesor Intel Quad Core 1,92GHz, 2 GB RAM, kartę graficzną (również produkcji Intel), łącze Wi-Fi (300mbps 802.11 a/b/g/n), akumulator ładowany przez USB, który powinien wystarczyć nawet na 6 godzin nieprzerwanej pracy. Jest także 128 GB pamięci flash na dane. Będziemy więc w stanie natychmiastowo zaimportować i zabezpieczyć zarejestrowany materiał bez konieczności użycia komputera. Do tego dysk przenośny został uszczelniony, dzięki czemu jest odporny na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Tak więc pod tym względem Gnarbox to urządzenie jakich obecnie wiele na rynku.

Jednak jego prawdziwa moc objawia się za sprawą dedykowanej aplikacja, która zapewnia naprawdę wiele. Program, który jest dostępny na iOS i Androida, umożliwia efektywną edycję plików RAW. Otrzymujemy możliwość poprawy ogólnej ekspozycji zdjęcia oraz ingerencji w najjaśniejsze i najciemniejsze partie kadru. Wywołane zdjęcie możemy wyeksportować na dysk lub urządzenie mobilne w najwyższej rozdzielczości jako JPEG. Jednak to nie wszystko. Dzięki aplikacji będziemy w stanie edytować film nagrany w jakości 4K. W tym przypadku także otrzymujemy szereg przydatnych funkcji: zaznaczenie początku i końca nagrania, poprawę ekspozycji, dodanie wizualnych efektów i muzyki. Tak zmontowane nagranie również zapiszemy w najwyższej rozdzielczości. Tego wszystkiego będziemy w stanie dokonać bez konieczności uruchamiania komputera.

Poniżej prezentujemy krótki tutorial, w którym zademonstrowane są najważniejsze możliwości Gnarbox.

 

 

Gnarbox jest już dostępny w przedsprzedaży. Za urządzenie trzeba zapłacić 299 dolarów. Pierwsze dostawy powinny rozpocząć się jeszcze w tym miesiącu. Po więcej informacji odsyłamy na stronę producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12