Canon PIXMA razy 6

0
Łukasz Kacperczyk
31 Sierpień 2004
Artykuł na: 6-9 minut
Canon znacząco rozszerza linię PIXMA. Dzisiejszy dzień przyniósł premiery aż sześciu urządzeń z tej serii, w tym czterech drukarek i dwóch urządzeń wielofunkcyjnych. Największe wrażenie robi fakt, że wszystkie nowości drukują 2-piktolitrową lub mniejszą (!) kroplą.

Canon znacząco rozszerza linię PIXMA. Dzisiejszy dzień przyniósł premiery aż sześciu urządzeń z tej serii, w tym czterech drukarek i dwóch urządzeń wielofunkcyjnych. Największe wrażenie robi fakt, że wszystkie nowości drukują 2-piktolitrową lub mniejszą (!) kroplą.

Canon PIXMA iP8500

Ze względu na biurowy charakter urządzeń wielofunkcyjnych, oczywiście czytelników Fotopolis najbardziej interesują drukarki atramentowe (PIXMA iP4000R, iP5000, iP6000D i iP8500), dzięki którym Canon powoli zaczyna odbierać klientów gigantowi na rynku atramentówek jakim jest Epson. Firma postanowiła postawić na mocne uderzenie i od razu pokazała aż cztery nowe urządzenia tego typu - wszystkie zapowiadają się niezwykle interesująco.

Producent na każdym kroku podkreśla stylowy wygląd całej linii PIXMA (i rzeczywiście - nowe produkty prezentują się ciekawie), ale na użytkownikach większe wrażenie zrobią zapewne najważniejsze dane techniczne nowych drukarek. Wszystkie modele drukują 2-piktolitrową kroplą, a iP5000 nawet 1-piktolitrową (najmniejsza na świecie). Poszczególne drukarki a to pozwalają na bezprzewodową pracę w sieci, a to oferują druk bezpośredni z kart pamięci lub drukują przy użyciu aż 8 atramentów.

Wszystkie urządzenia pozwalają na druk bezpośrednio na płytach CD-R i druk dwustronny, wszystkie też są kompatybilne ze standardem druku bezpośredniego PictBridge. Jeśli wierzyć osiągom podanym przez Canona, wszystkie nowości z linii PIXMA zapewniają naprawdę imponującą szybkość, co, trzeba przyznać, zawsze było mocną stroną atramentówek tej firmy.

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta.

Canon dodaje do linii PIXMA 6 drukarek fotograficznych

Amstelveen, Holandia, 31 sierpnia 2004.
Canon, lider na rynku fotograficznym i technologii obrazowania, ożywia dziś linię PIXMA premierami czterech drukarek fotograficznych i dwóch urządzeń wielofunkcyjnych. Oznacza to, że od lipca zaprezentowano już czternaście urządzeń z serii PIXMA. Dzisiejsze premiery obejmują pierwszą drukarkę świata o kropli wielkości 1 piktolitra (model PIXMA iP5000) i najnowszy okręt flagowy wśród drukarek A4 Canona - 8-atramentowy model PIXMA iP8500.

Cechy wszystkich sześciu urządzeń:
czyste linie, bardzo błyszczące wykończenie i niepowtarzalne dwa podajniki papieru (górny i dolny), które umożliwiają używanie urządzenia ustawionego na półce *;Druk fotograficzny: wysoka szybkość i jakość jak z laboratorium fotograficznego lub lepsza;2-piktolitrowa kropla (lub mniejsza) przy rozdzielczości 4800 dpi i wykorzystaniu technologii FINE **]"Canon połączył w jednym urządzeniu absolutną nowość, czyli 1-piktolitrową kroplę i niezrównany styl, a wszystko w czasie eksplozji zainteresowania fotografią cyfrową" powiedział Mogens Jensen, szef Canon Consumer Imaging Europe. "Linia PIXMA łączy stylowy wygląd, szybkość i jakość jak z laboratorium, czym powinna się przyczynić do dalszego rozbudzenia i tak rosnącego zapotrzebowania na osobiste drukarki fotograficzne".

Canon PIXMA iP6000D

Dzięki kompatybilności z niezależnym od marki uniwersalnym standardem PictBridge, wszystkie sześć urządzeń umożliwia druk bezpośredni z aparatów cyfrowych bez konieczności korzystania z komputera. Wszystkie drukarki pozwalają na druk na nośnikach CD-R i druk dwustronny, a wszystkie sześć urządzeń pozwala na druk z rozdzielczością 4800 dpi lub wyższą.

Linia PIXMA obejmuje teraz osiem drukarek i sześć urządzeń wielofunkcyjnych. Dzisiejsze premiery to cztery drukarki:

  • PIXMA iP5000: pierwsza na świecie 1-piktolitrowa kropla, 9600 x 2400 dpi, 25 s./min.
  • PIXMA iP8500: 8-atramentowy system ChromaPLUS zapewniający najwyższą fotograficzną jakość
  • PIXMA iP6000D: najszersza bezpośrednia kompatybilność ze wszystkimi popularnymi nośnikami (kartami) pamięci
  • PIXMA iP4000R: wbudowany bezprzewodowy port (WiFi), 25 s./min., 5-atramentowy system ContrastPLUS dający fotograficzne wydruki profesjonalnej jakości

i dwa urządzenia wielofunkcyjne:

  • PIXMA MP410: 18 s./min., drukarka/skaner/kopiarka/fax/drukarka drukująca bezpośrednio z aparatu lub karty
  • PIXMA MP430: 18 s./min., urządzenie wielofunkcyjne
  • to samo, co MP410, ale z automatycznym podajnikiem dokumentów
Canon PIXMA 5000

Nowe podejście i design

Wygląd całej linii PIXMA podkreśla trend, który objawia się tym, że drukarki osobiste są uznawane za godne pożądania akcesoria, a nie tylko niezbędne urządzenia. Podstawowe cechy produktów z linii PIXMA to:

  • Materiały wysokiej jakości i futurystyczny wygląd, co zapewnia nowoczesny styl
  • Możliwość przechowywania i pracy na półkach (zajmują mało miejsca), dwa podajniki papieru (górny i dolny) i niski poziom hałasu
  • Funkcje takie jak druk na nośnikach CD-R i druk dwustronny są idealnie zintegrowane

Przewaga technologiczna

Linia PIXMA to pierwszy przypadek, żeby producent wprowadził 2-piktolitrową lub mniejszą kroplę do wszystkich urządzeń z serii.

Canon to jedna z niewielu firm na świecie, które produkują urządzenia przemysłowe używane do produkcji chipów krzemowych. W specjalnym procesie o nazwie FINE Canon wykorzystał dostępną sobie technologię, żeby stworzyć głowice drukujące z tolerancją zbliżoną do tej, którą osiąga się przy produkcji układów scalonych, niemożliwą do osiągnięcia w tradycyjnych głowicach, które są składane z wielu części.

Canon PIXMA iP4000R

Głowice FINE składają się z gęsto ułożonych wielu dysz i wyrzucają miliony mikroskopijnych kropli atramentu na sekundę, dzięki czemu więcej atramentu trafia na nośnik w krótszym czasie i z większą dokładnością, co zapewnia wydruki bez ziarna, cechujące się niezrównaną klarownością, płynnością przejść tonalnych i niebywałym kontrastem.

Nawet zajmujący najniższą pozycję w linii model iP1500 drukuje bezramkowe zdjęcie 10 x 15 cm w około 58 sekund; z kolei iP8500 zajmie to zaledwie 21 sekund. Model iP8500 ma głowice o 6144 mikro-dyszach, które umożliwiają druk z prędkością do 147 milionów *** 2-piktolitrowych kropli na sekundę.

* MP410 i MP430 nie mają dwóch podajników
** z ang. Full-photolithography Inkjet Nozzle Engineering
*** Obliczenia teoretyczne

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Think Tank Retrospective 15L - bezpretensjonalne retro
Czy w kwestii plecaków fotograficznych można powiedzieć jeszcze coś nowego? Nowa propozycja Think Tank Retrospective to coś dla osób lubiących klasykę bez zbędnych...
13
0
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
17
0
Powiązane artykuły