Gray Chart Cap – ciekawy pomysł na pomiar balansu bieli

0
Michał Chrzanowski
23 Listopad 2015
Artykuł na: 4-5 minut
COOPH, znany producent ubrań kierowanych głównie dla fotografów, zaprezentował swój najnowszy produkt. Gray Chart Cap jest to czapka z daszkiem, która dzięki specjalnemu materiałowi i wewnętrznym obszyciom pomoże w poprawnym ustawieniu balansu bieli.

COOPH (The Cooperative of Photography) to stosunkowo młoda firma, która zajmuje się produkowaniem ciekawych ubrań zaprojektowanych specjalnie z myślą o fotografach. Pod koniec 2014 roku firma zaprezentowała ofertę, w której znajdowały się głównie T-Shirty – od zwykłych z nadrukami tematycznie związanymi z fotografią, po takie, które posiadały nawet specjalnie kieszonki przeznaczone na karty SD. Jednak ostatnio projektanci COOPH poszli o krok dalej prezentując Gray Chart Cap - czapkę z daszkiem, która posiada jedno bardzo funkcjonalne rozwiązanie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Gray Chart Cap to zwykła czapka z daszkiem. Jednak jej sekret tkwi wewnątrz, a dokładniej w obszyciu wewnętrznej części daszka. Zostało ono wykonane z jasnoszarego materiału (około 20% szarości), który zdaniem producenta zapewni poprawny pomiar balansu bieli. Na stronie produktu możemy przeczytać, że takie rozwiązanie jest na tyle efektywne, że nie będziemy zmuszeni zabierać ze sobą specjalnej karty służącej do pomiaru. Na zewnątrz czapka z daszkiem posiada wyszyty motyw – dłonie trzymające aparat.

Gray Chart Cap jest już dostępna w sprzedaży wyłącznie w oliwkowym kolorze za około 40 euro. Zamówień można dokonywać z internefowego sklepu firmy. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie www.cooph.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
14
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2