USB 3.1 Type-C - symetryczne złącze

USB 3.1 Type-C - symetryczne złącze
Zakończyły się prace nad nowym złączem USB 3.1 Type-C, które w przyszłości zagości w aparatach, smartfonach, tabletach i innych urządzeniach przenośnych. Gniazdko i wtyczka mają być wreszcie symetryczne.

USB 3.0 Promoter Group ogłosiła zakończenie prac nad nową generacją złącza USB 3.1 Type-C. Niewielkie wtyczki i gniazdka zagoszczą wkrótce w większości urządzeń mobilnych: aparatach, smartfonach, tabletach i innych. Nowe złącze jest bardzo szybkie - oferuje trasfer danych z szybkością 10 Gbps. Można nim także zasilać urządzenia o mocy do 100W. Ważną zmianą jest także symetryczność. Gniazdko i wtyczka mają być wreszcie symetryczne, dzięki czemu skończą się wieczne problemy z odpowiednim podłączeniem kabla. Nowe złącze nie będzie kompatybilne z wcześniejszymi wersjami. Dostępne będą jednak adaptery, a także kable obsługujące różne wersje standardu USB. Dokładniejszych informacji a temat nowego standardu należy szukać na stronie usb.org.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8