USB 3.1 Type-C - symetryczne złącze

USB 3.1 Type-C - symetryczne złącze
Zakończyły się prace nad nowym złączem USB 3.1 Type-C, które w przyszłości zagości w aparatach, smartfonach, tabletach i innych urządzeniach przenośnych. Gniazdko i wtyczka mają być wreszcie symetryczne.

USB 3.0 Promoter Group ogłosiła zakończenie prac nad nową generacją złącza USB 3.1 Type-C. Niewielkie wtyczki i gniazdka zagoszczą wkrótce w większości urządzeń mobilnych: aparatach, smartfonach, tabletach i innych. Nowe złącze jest bardzo szybkie - oferuje trasfer danych z szybkością 10 Gbps. Można nim także zasilać urządzenia o mocy do 100W. Ważną zmianą jest także symetryczność. Gniazdko i wtyczka mają być wreszcie symetryczne, dzięki czemu skończą się wieczne problemy z odpowiednim podłączeniem kabla. Nowe złącze nie będzie kompatybilne z wcześniejszymi wersjami. Dostępne będą jednak adaptery, a także kable obsługujące różne wersje standardu USB. Dokładniejszych informacji a temat nowego standardu należy szukać na stronie usb.org.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0