USB 3.1 Type-C - symetryczne złącze

USB 3.1 Type-C - symetryczne złącze
Zakończyły się prace nad nowym złączem USB 3.1 Type-C, które w przyszłości zagości w aparatach, smartfonach, tabletach i innych urządzeniach przenośnych. Gniazdko i wtyczka mają być wreszcie symetryczne.

USB 3.0 Promoter Group ogłosiła zakończenie prac nad nową generacją złącza USB 3.1 Type-C. Niewielkie wtyczki i gniazdka zagoszczą wkrótce w większości urządzeń mobilnych: aparatach, smartfonach, tabletach i innych. Nowe złącze jest bardzo szybkie - oferuje trasfer danych z szybkością 10 Gbps. Można nim także zasilać urządzenia o mocy do 100W. Ważną zmianą jest także symetryczność. Gniazdko i wtyczka mają być wreszcie symetryczne, dzięki czemu skończą się wieczne problemy z odpowiednim podłączeniem kabla. Nowe złącze nie będzie kompatybilne z wcześniejszymi wersjami. Dostępne będą jednak adaptery, a także kable obsługujące różne wersje standardu USB. Dokładniejszych informacji a temat nowego standardu należy szukać na stronie usb.org.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
Nikon Z6 - test aparatu
18 Gru 2018
Sprawdziliśmy czy Nikon Z6 jest w stanie dorównać świetnemu bezlusterkowcowi Sony A7 III.
2
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!