USB 3.1 Type-C - symetryczne złącze

USB 3.1 Type-C - symetryczne złącze
Zakończyły się prace nad nowym złączem USB 3.1 Type-C, które w przyszłości zagości w aparatach, smartfonach, tabletach i innych urządzeniach przenośnych. Gniazdko i wtyczka mają być wreszcie symetryczne.

USB 3.0 Promoter Group ogłosiła zakończenie prac nad nową generacją złącza USB 3.1 Type-C. Niewielkie wtyczki i gniazdka zagoszczą wkrótce w większości urządzeń mobilnych: aparatach, smartfonach, tabletach i innych. Nowe złącze jest bardzo szybkie - oferuje trasfer danych z szybkością 10 Gbps. Można nim także zasilać urządzenia o mocy do 100W. Ważną zmianą jest także symetryczność. Gniazdko i wtyczka mają być wreszcie symetryczne, dzięki czemu skończą się wieczne problemy z odpowiednim podłączeniem kabla. Nowe złącze nie będzie kompatybilne z wcześniejszymi wersjami. Dostępne będą jednak adaptery, a także kable obsługujące różne wersje standardu USB. Dokładniejszych informacji a temat nowego standardu należy szukać na stronie usb.org.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18