Odświeżona seria statywów Manfrotto 055 i głowica X-Pro 3-Way

Firma Manfrotto zaprezentowała odświeżone statywy z serii 055, a także głowicę X-Pro 3-Way. Nowe 055 będą dostępne w dwóch wersjach: aluminiowej i karbonowej. Pierwsza ma nogi 3-sekcyjne, w drugim przypadku można wybierać między wersją 3 lub 4-sekcyjną.

Seria statywów Manfrotto 055 od lat cieszy się dużym uznaniem fotografów. Producent poinformował właśnie o delikatnym odświeżeniu wszystkich modeli z tej rodziny. Dostępna będzie wersja aluminiowe (nogi tylko 3-sekcyjne) i dwie karbonowe (do wyboru, wersja 3 lub 4-sekcyjna). Nowością jest system poprzecznego mocowania kolumny centralnej, który w momencie gdy nie jest używany chowa się wewnątrz główki statywu, dzięki czemu głowica, a w konsekwencji aparat znajdują się niżej, a cała konstrukcja zyskuje na sztywności.

Manfrotto 055

Manfrotto 055

Cała trójka ma maksymalny udźwig wynoszący 9 kilogramów i maksymalną wysokość 170 centymetrów. Różnią się długością po złożeniu - w przypadku wersji 3-sekcyjnych to 61 centymetrów, a 4-sekcyjnej 54 centymetry. Aluminiowy 055 waży 2,5 kilograma, natomiast dwa modele karbonowe są około 0,5 kilograma lżejsze. Więcej detali technicznych można znaleźć na stronie Manfrotto.

Manfrotto X-Pro 3-Way

Kolejna nowość to głowica Manfrotto X-Pro 3-Way, której dużą zaletą są wyjątkowo niewielkie rozmiary. Została wyposażona w składane dźwignie, dzięki czemu w pozycji transportowej mierzy 13 x 13,5 x 13,5 cm, czyli niewiele więcej od głowicy kulowej. Warto także wspomnieć o możliwości ustawienia oporu w każdej z trzech osi z osobna, a także o wyposażeniu głowicy w trzy poziomiczki. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie producenta.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13