Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Odświeżona seria statywów Manfrotto 055 i głowica X-Pro 3-Way

0

Autor: Michal Grzegorczyk

4 Marzec 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Manfrotto zaprezentowała odświeżone statywy z serii 055, a także głowicę X-Pro 3-Way. Nowe 055 będą dostępne w dwóch wersjach: aluminiowej i karbonowej. Pierwsza ma nogi 3-sekcyjne, w drugim przypadku można wybierać między wersją 3 lub 4-sekcyjną.

Seria statywów Manfrotto 055 od lat cieszy się dużym uznaniem fotografów. Producent poinformował właśnie o delikatnym odświeżeniu wszystkich modeli z tej rodziny. Dostępna będzie wersja aluminiowe (nogi tylko 3-sekcyjne) i dwie karbonowe (do wyboru, wersja 3 lub 4-sekcyjna). Nowością jest system poprzecznego mocowania kolumny centralnej, który w momencie gdy nie jest używany chowa się wewnątrz główki statywu, dzięki czemu głowica, a w konsekwencji aparat znajdują się niżej, a cała konstrukcja zyskuje na sztywności.

Manfrotto 055
Manfrotto 055

Cała trójka ma maksymalny udźwig wynoszący 9 kilogramów i maksymalną wysokość 170 centymetrów. Różnią się długością po złożeniu - w przypadku wersji 3-sekcyjnych to 61 centymetrów, a 4-sekcyjnej 54 centymetry. Aluminiowy 055 waży 2,5 kilograma, natomiast dwa modele karbonowe są około 0,5 kilograma lżejsze. Więcej detali technicznych można znaleźć na stronie Manfrotto.

Manfrotto X-Pro 3-Way

Kolejna nowość to głowica Manfrotto X-Pro 3-Way, której dużą zaletą są wyjątkowo niewielkie rozmiary. Została wyposażona w składane dźwignie, dzięki czemu w pozycji transportowej mierzy 13 x 13,5 x 13,5 cm, czyli niewiele więcej od głowicy kulowej. Warto także wspomnieć o możliwości ustawienia oporu w każdej z trzech osi z osobna, a także o wyposażeniu głowicy w trzy poziomiczki. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie producenta.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
0
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)