Odświeżona seria statywów Manfrotto 055 i głowica X-Pro 3-Way

Firma Manfrotto zaprezentowała odświeżone statywy z serii 055, a także głowicę X-Pro 3-Way. Nowe 055 będą dostępne w dwóch wersjach: aluminiowej i karbonowej. Pierwsza ma nogi 3-sekcyjne, w drugim przypadku można wybierać między wersją 3 lub 4-sekcyjną.

Seria statywów Manfrotto 055 od lat cieszy się dużym uznaniem fotografów. Producent poinformował właśnie o delikatnym odświeżeniu wszystkich modeli z tej rodziny. Dostępna będzie wersja aluminiowe (nogi tylko 3-sekcyjne) i dwie karbonowe (do wyboru, wersja 3 lub 4-sekcyjna). Nowością jest system poprzecznego mocowania kolumny centralnej, który w momencie gdy nie jest używany chowa się wewnątrz główki statywu, dzięki czemu głowica, a w konsekwencji aparat znajdują się niżej, a cała konstrukcja zyskuje na sztywności.

Manfrotto 055

Manfrotto 055

Cała trójka ma maksymalny udźwig wynoszący 9 kilogramów i maksymalną wysokość 170 centymetrów. Różnią się długością po złożeniu - w przypadku wersji 3-sekcyjnych to 61 centymetrów, a 4-sekcyjnej 54 centymetry. Aluminiowy 055 waży 2,5 kilograma, natomiast dwa modele karbonowe są około 0,5 kilograma lżejsze. Więcej detali technicznych można znaleźć na stronie Manfrotto.

Manfrotto X-Pro 3-Way

Kolejna nowość to głowica Manfrotto X-Pro 3-Way, której dużą zaletą są wyjątkowo niewielkie rozmiary. Została wyposażona w składane dźwignie, dzięki czemu w pozycji transportowej mierzy 13 x 13,5 x 13,5 cm, czyli niewiele więcej od głowicy kulowej. Warto także wspomnieć o możliwości ustawienia oporu w każdej z trzech osi z osobna, a także o wyposażeniu głowicy w trzy poziomiczki. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie producenta.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18