Odświeżona seria statywów Manfrotto 055 i głowica X-Pro 3-Way

Firma Manfrotto zaprezentowała odświeżone statywy z serii 055, a także głowicę X-Pro 3-Way. Nowe 055 będą dostępne w dwóch wersjach: aluminiowej i karbonowej. Pierwsza ma nogi 3-sekcyjne, w drugim przypadku można wybierać między wersją 3 lub 4-sekcyjną.

Seria statywów Manfrotto 055 od lat cieszy się dużym uznaniem fotografów. Producent poinformował właśnie o delikatnym odświeżeniu wszystkich modeli z tej rodziny. Dostępna będzie wersja aluminiowe (nogi tylko 3-sekcyjne) i dwie karbonowe (do wyboru, wersja 3 lub 4-sekcyjna). Nowością jest system poprzecznego mocowania kolumny centralnej, który w momencie gdy nie jest używany chowa się wewnątrz główki statywu, dzięki czemu głowica, a w konsekwencji aparat znajdują się niżej, a cała konstrukcja zyskuje na sztywności.

Manfrotto 055

Manfrotto 055

Cała trójka ma maksymalny udźwig wynoszący 9 kilogramów i maksymalną wysokość 170 centymetrów. Różnią się długością po złożeniu - w przypadku wersji 3-sekcyjnych to 61 centymetrów, a 4-sekcyjnej 54 centymetry. Aluminiowy 055 waży 2,5 kilograma, natomiast dwa modele karbonowe są około 0,5 kilograma lżejsze. Więcej detali technicznych można znaleźć na stronie Manfrotto.

Manfrotto X-Pro 3-Way

Kolejna nowość to głowica Manfrotto X-Pro 3-Way, której dużą zaletą są wyjątkowo niewielkie rozmiary. Została wyposażona w składane dźwignie, dzięki czemu w pozycji transportowej mierzy 13 x 13,5 x 13,5 cm, czyli niewiele więcej od głowicy kulowej. Warto także wspomnieć o możliwości ustawienia oporu w każdej z trzech osi z osobna, a także o wyposażeniu głowicy w trzy poziomiczki. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie producenta.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7