Fotodiox WonderBurst NEX - wyzwalacz radiowy do Sony NEX-3 i NEX-5

Firma Fotodiox zaprezentowała radiowy wyzwalacz WonderBurst NEX, który współpracuje z aparatami Sony NEX-3 i NEX-5, oraz wyzwalacz kompatybilny z każdym aparatem i fleszem. Oba urządzenia rozszerzają możliwości synchronizacji aparatów z lampami błyskowymi.

Firma Fotodiox, producent i dystrybutor akcesoriów fotograficznych, zaprezentowała radiowy wyzwalacz WonderBurst NEX, który współpracuje z aparatami Sony NEX-3 i NEX-5, oraz wyzwalacz WonderBurst HSS8000 - kompatybilny z każdym aparatem i lampą błyskową. Obydwa urządzenia rozszerzą dotychczasowe możliwości aparatów.

WonderBurst NEX, posiadający uniwersalną gorącą stopkę, pozwoli na zdalne sterowanie każdym fleszem lub lampą studyjną, dając tym samym użytkownikowi więcej możliwości niż niestandardowe złącze w NEX-ach. Urządzenie umożliwia synchronizację z lampą błyskową do 1/160 sekundy, oferuje 16 kanałów do wyboru (dzięki czemu wielu fotografów będzie mogło pracować w tym samym czasie bez żadnych zakłóceń), a także ok. 100-metrowy zasięg.


WonderBurst HSS8000 to wyzwalacz kompatybilny z każdym aparatem i lampą. Po podłączeniu nadajnika do aparatu pobierane są dane dotyczące ograniczeń i opóźnień w czasie synchronizacji z lampami błyskowymi - urządzenie te ograniczenia usuwa. WonderBurst HSS8000 może także pracować jako pilot samowyzwalający.

WonderBurst NEX będzie dostępny w cenie 39.95 dolarów. Z kolei Wonderburst HSS8000 został wyceniony na 69.95 dolarów.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8