Fotodiox WonderBurst NEX - wyzwalacz radiowy do Sony NEX-3 i NEX-5

0
Patrycja Tuszyńska
11 Grudzień 2012
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Fotodiox zaprezentowała radiowy wyzwalacz WonderBurst NEX, który współpracuje z aparatami Sony NEX-3 i NEX-5, oraz wyzwalacz kompatybilny z każdym aparatem i fleszem. Oba urządzenia rozszerzają możliwości synchronizacji aparatów z lampami błyskowymi.

Firma Fotodiox, producent i dystrybutor akcesoriów fotograficznych, zaprezentowała radiowy wyzwalacz WonderBurst NEX, który współpracuje z aparatami Sony NEX-3 i NEX-5, oraz wyzwalacz WonderBurst HSS8000 - kompatybilny z każdym aparatem i lampą błyskową. Obydwa urządzenia rozszerzą dotychczasowe możliwości aparatów.

WonderBurst NEX, posiadający uniwersalną gorącą stopkę, pozwoli na zdalne sterowanie każdym fleszem lub lampą studyjną, dając tym samym użytkownikowi więcej możliwości niż niestandardowe złącze w NEX-ach. Urządzenie umożliwia synchronizację z lampą błyskową do 1/160 sekundy, oferuje 16 kanałów do wyboru (dzięki czemu wielu fotografów będzie mogło pracować w tym samym czasie bez żadnych zakłóceń), a także ok. 100-metrowy zasięg.


WonderBurst HSS8000 to wyzwalacz kompatybilny z każdym aparatem i lampą. Po podłączeniu nadajnika do aparatu pobierane są dane dotyczące ograniczeń i opóźnień w czasie synchronizacji z lampami błyskowymi - urządzenie te ograniczenia usuwa. WonderBurst HSS8000 może także pracować jako pilot samowyzwalający.

WonderBurst NEX będzie dostępny w cenie 39.95 dolarów. Z kolei Wonderburst HSS8000 został wyceniony na 69.95 dolarów.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły