CompactFlash ujawniło fragmenty specyfikacji kart CF 2.0

Compact Flash Association będzie dalej rozwijać format kart CF. Według częściowej specyfikacji, prędkość kart w wersji 2.0 może sięgać nawet 600 MB/s, czyli około cztery razy więcej niż w większości obecnych produktów.

Karty SD zastępują coraz częściej większe karty CF, ale nadal są urządzenia które wykorzystują ten standard. CompactFlash Association zapowiedziała wprowadzenie nowych, szybszych kart CF. Wersja 2.0 ma lepiej, czyli szybciej pracować z urządzeniami nagrywającymi filmy i zapisującymi zdjęcia w dużym rozmiarze. W specyfikacji pojawia się prędkość 600MB/s, czyli średnio cztery razy więcej niż oferują obecnie karty CF.

Pojawiła się też informacja, że standard kart Compact Flash 2.0 ma zostać zastosowany w urządzeniach Phase One - np. cyfrowych aparatach średnioformatowych. Rozwijanie formatu CF to dość zaskakujący ruch, biorąc pod uwagę wcześniejsze wprowadzenie przez CFA standardu XQD, o którym pisaliśmy pod koniec lipca.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0