CompactFlash ujawniło fragmenty specyfikacji kart CF 2.0

Compact Flash Association będzie dalej rozwijać format kart CF. Według częściowej specyfikacji, prędkość kart w wersji 2.0 może sięgać nawet 600 MB/s, czyli około cztery razy więcej niż w większości obecnych produktów.

Karty SD zastępują coraz częściej większe karty CF, ale nadal są urządzenia które wykorzystują ten standard. CompactFlash Association zapowiedziała wprowadzenie nowych, szybszych kart CF. Wersja 2.0 ma lepiej, czyli szybciej pracować z urządzeniami nagrywającymi filmy i zapisującymi zdjęcia w dużym rozmiarze. W specyfikacji pojawia się prędkość 600MB/s, czyli średnio cztery razy więcej niż oferują obecnie karty CF.

Pojawiła się też informacja, że standard kart Compact Flash 2.0 ma zostać zastosowany w urządzeniach Phase One - np. cyfrowych aparatach średnioformatowych. Rozwijanie formatu CF to dość zaskakujący ruch, biorąc pod uwagę wcześniejsze wprowadzenie przez CFA standardu XQD, o którym pisaliśmy pod koniec lipca.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0