Sony CLM-V55 - monitor dla filmowców

0
Michal Grzegorczyk
13 Styczeń 2011
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Sony zaprezentowała zewnętrzny monitor stworzony z myślą o filmowaniu aparatami z wymienną optyką oraz kamerami. Urządzenie ma 5-calowy panel o rozdzielczości WVGA i spore możliwości regulacji kątów obrotu i nachylenia.
Firma Sony zaprezentowała monitor CLM-V55. Urządzenie zostało stworzone z myślą o użytkownikach wykorzystujących aparaty z wymienną optyką do kręcenia filmów. Monitor działa też z niektorymi kamerami (nie tylko firmy Sony, ale też innych producentów). 5-calowy ekran LCD o rozdzielczości WVGA (800 x 480 pikseli) można wygodnie obracać i pochylać, a także regulować sporo parametrów: format obrazu, głośność (CLM-V55 ma wbudowany głośnik i gniazdo słuchawek), jasność, kontrast, odcień barw i temperaturę barwową. Monitor został wyposażony w tryb podglądu 1:1 ułatwiający ocenę ostrości, a także funkcję wyróżniania krawędzi fragmentów obrazu znajdujących się w głębi ostrości. Urządzenie komunikuje się z aparatem za pomocą dołączonego kabla HDMI. Innym elementem zestawu jest osłona przeciwsłoneczna.


Na razie nie znamy ceny Sony CLM-V55. Poniżej prezentujemy informację prasową na jego temat:

Londyn, 13 stycznia 2011 r.

Zewnętrzny monitor LCD ułatwiający nagrywanie filmów cyfrowymi aparatami z wymienną optyką i kamerami

CLM-V55: podgląd filmu na dużym ekranie o wysokiej rozdzielczości


- Monitor LCD do szybkiej instalacji na aparatach cyfrowych z wymienną optyką lub kamerze
- Duży, 5-calowy panel WVGA do podglądu filmowanego obrazu w wysokiej rozdzielczości
- Regulacja kąta obrotu i nachylenia - wygodny podgląd przy filmowaniu z dowolnej perspektywy
- Precyzyjna kontrola nad ostrością dzięki wyróżnianiu ostro ujmowanych fragmentów obrazu i możliwość powiększenia obrazu w skali 1:1

Nowy monitor LCD firmy Sony to propozycja dla użytkowników aparatów cyfrowych z wymienną optyką oraz kamer wideo, którzy pragną dokładniej kontrolować obraz podczas nagrywania filmów HD.

CLM-V55 to monitor wideo z 5-calowym ekranem LCD o rozdzielczości WVGA (800 x 480). Urządzenie można z łatwością zainstalować na większości aparatów z wymienną optyką, jak również na współpracujących kamerach HD, przy użyciu dostarczonego adaptera. Ekran o szerokim kącie widzenia umożliwia podgląd czystego, wyraźnego obrazu filmowego zarówno podczas filmowania, jak i odtwarzania.

Ekran można swobodnie obracać i przechylać. Ułatwia to komponowanie ujęć z różnych perspektyw, między innymi przy zdjęciach autoportretowych.

Monitor CLM-V55 zawiera wiele profesjonalnych rozwiązań, które pomagają pasjonatom fotografii i wideofilmowania w uzyskaniu filmów HD wysokiej jakości.

Tryb powiększenia 1:1 pozwala na dokładne sprawdzenie ostrości przez wyświetlenie wybranego fragmentu obrazu w powiększeniu, z dokładnością do pojedynczych pikseli. Uzupełnieniem tego trybu jest funkcja wyróżniania krawędzi ostro ujmowanych fragmentów obrazu.

Szybką i wygodną regulację ustawień monitora w czasie zdjęć umożliwia intuicyjne w użyciu pokrętło sterujące. Regulowane parametry obejmują format obrazu (16:9 / 4:3), głośność, jasność, kontrast, odcień barw, temperaturę barwową i automatyczne zmniejszanie jasności. W precyzyjnym kadrowaniu pomagają znaczniki ekranowe pokazujące rzeczywiste pole wyświetlania obrazu 16:9 lub 4:3 na ekranie telewizora. Poza wbudowanym w monitor głośnikiem monofonicznym użytkownik ma do dyspozycji gniazdo słuchawkowe, które umożliwia jeszcze dokładniejsze kontrolowanie dźwięku.

Monitor CLM-V55 można z łatwością założyć na szereg aparatów z wymienną optyką i trybem rejestracji filmów HD oferowanych przez Sony i innych producentów. Dostarczony adapter ułatwia montaż na aparatach i kamerach HD wyposażonych w stopkę akcesoriów z automatyczną blokadą bądź stopkę ISO. Do przesyłania sygnału z aparatu do monitora służy dostarczony przewód HDMI, a zasilanie może się odbywać z akumulatora lub zasilacza sieciowego (sprzedawanych oddzielnie). Monitor CLM-V55 jest dostarczany w komplecie z  osłoną ekranu LCD, przydatną podczas zdjęć plenerowych w pełnym słońcu.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły