Metz Mecablitz 50 AF-1 Digital i 58 AF-2 Digital

0
Michal Grzegorczyk
23 Sierpień 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Firma Metz zaprezentowała dwie nowe lampy błyskowe - Mecablitz 50 AF-1 Digital i 58 AF-2 Digital. Pierwsza z nich ma większą liczbę przewodnią (50), a druga doczekała się kilku zmian w budowie.
Nowa lampa błyskowa Metz Mecablitz 50 AF-1 Digital zastępuje model 48 AF-1 Digital, natomiast 58 AF-2 Digital to następczyni modelu 58 AF-1. Pierwsza z nich ma teraz zwiększoną do 50 liczbę przewodnią (przy czułości ISO 100 i ogniskowej 105 mm), możliwość wyzwalania przez lampę wbudowaną w korpus, a także zintegrowany dyfuzor, dzięki któremu lampa może oświetlić pole krycia obiektywu o ogniskowej 12 milimetrów. Sugerowana cena detaliczna tego modelu to około 250 euro.

od lewej: Metz Mecablitz 50 AF-1 Digital i 58 AF-2 Digital

Druga z nowych lamp, Metz Mecablitz 58 AF-2 Digital doczekała się kilku zmian w budowie. Ma lepszy system blokowania, zmieniony napęd zooma głowicy oraz opcję wyzwalania przez lampę wbudowaną w korpus (niezależnie od funkcji "master" w aparacie). Podobnie jak mniejszy model, 58 AF-2 Digital ma wbudowany dyfuzor i dodatkowo port USB ułatwiający aktualizację oprogramowania sterującego. Sugerowana cena detaliczna to około 400 euro.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły