Czterobój - III runda: "Podróżnik"

Uczestnicy "Czteroboju fotograficznego" dotarli do półmetka. Od 12 września 2007 roku można nadsyłać prace na kolejny - 3. etap konkursu pod hasłem "Podróżnik". Tak jak w poprzednich dwóch rundach sześciu autorów najlepszych prac otrzyma punkty, które po zakończeniu Czteroboju wskażą zwyciężcę fotograficznego pojedynku. W 3. etapie na laureatów trzech pierwszych miejsc czekają nagrody niezbędne przy każdej podróży z aparatem. W tym fotograficznym wyścigu o wyjątkową nagrodę Grand Prix jeszcze wiele może się wydarzyć...

Tak jak w poprzednich dwóch etapach konkursu w gronie jury zasiądzie jeden z wykładowców Akademii Fotografii. Do tej pory swoją obecnością zaszczycili nas: Maciej Stępiński i Wiktor Nowotka (wkrótce wyniki II etapu Czteroboju). Gościem III etapu "Podróżnik" będzie jeden z najbardziej znanych i najlepszych polskich fotografów - Tomek Sikora pracujący dla czołowych agencji reklamowych Australii, USA, Nowej Zelandii, Belgii oraz Polski. Szeroko znana jest działalność Sikory na polu fotografii artystycznej. Publikuje limitowane edycje swoich książek autorskich oraz wystawia swoje prace w wielu krajach na świecie.

Zapraszamy do galerii fotografii Tomka Sikory na stronach Fotopolis.pl:
Tomek Sikora "W cieniu Paryża"
"Promised Land" Tomka Sikory
"Miejsce Magiczne" Tomka Sikory

Zwracamy uwagę na temat, który pomimo konkretnej nazwy "Podróżnik" ma wiele możliwości interpretacyjnych. Portrety, reportaże, fotografia kreacyjna, inscenizowana - każda forma jest dozwolona. To, jak hasło zostanie zinterpretowane, zależy od autora i jego wyobraźni. Zatem prosimy nie zamykać się na odważne pomysły, sięgnąć do domowego archiwum i przesłać zdjęcia do 1 października.


Najlepsze prace III rundy zostaną nagrodzone następująco:
1. miejsce - statyw Giottos VT 806 + plecak Lowepro Slingshot 200 ufundowany przez firmę
F-System wyłącznego dystrybutora marki Lowepro i Giotto's w Polsce (10 pkt)
2. miejsce - odzież podróżnicza marki The North Face bluza trekkingowa + plecak podróżniczy (8 pkt)
3. miejsce - Kurs Podstawowy w Akademii Fotografii (6 pkt)

Poza trzema pierwszymi miejscami punkty zdobywają jeszcze trzy osoby wg następujących zasad:
4. miejsce - 4 pkt
5. miejsce - 2 pkt
6. miejsce - 1 pkt

Po zakończeniu 4. rundy punkty zdobyte we wszystkich etapach zostaną zsumowane, a autor z najwyższym wynikiem otrzyma nagrodę Grand Prix, a będzie nią wyjątkowy profesjonalny zestaw składający się z : + lampy błyskowej Nikon SB-800;
pakietu wydruków na wystawę ufundowanego przez firmę HP;
programu do obróbki obrazu Adobe Photoshop CS3;
2-letniego stypendium w Akademii Fotografii (Warszawa lub Kraków)] Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.


Przypominamy terminarz Czteroboju: Człowiek 30.07 - 20.08.2007
termin ogłoszenia wyników: 21 - 30.08.2007;
II runda: Z bliska 21.08 - 11.09.2007
termin ogłoszenia wyników: 12 - 21.09/2007;
III runda: Podróżnik 12.09 - 1.10.2007
termin ogłoszenia wyników: 2.10 - 13.10.2007;
IV runda: Manipulacje 2.10 - 23.10.2007
termin ogłoszenia wyników: 24.10- 31.10.2007]
Tutaj znajdziesz pełny regulamin "Czteroboju fotograficznego".
 
Komentarze
Polecane artykuły
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0
Irix Dragonfly - nowy obiektyw już za kilka dni
21 Wrz 2018
Dwa lata temu Irix odważnie wkroczył na rynek obiektywów szerokokątnych. Do tej pory w ofercie pojawiły się jednak tylko dwa obiektywy. Kolejny mamy zobaczyć już za kilka dni, podczas targów Photokina 2018. Czego się spodziewać?
0