Czterobój - III runda: "Podróżnik"

Uczestnicy "Czteroboju fotograficznego" dotarli do półmetka. Od 12 września 2007 roku można nadsyłać prace na kolejny - 3. etap konkursu pod hasłem "Podróżnik". Tak jak w poprzednich dwóch rundach sześciu autorów najlepszych prac otrzyma punkty, które po zakończeniu Czteroboju wskażą zwyciężcę fotograficznego pojedynku. W 3. etapie na laureatów trzech pierwszych miejsc czekają nagrody niezbędne przy każdej podróży z aparatem. W tym fotograficznym wyścigu o wyjątkową nagrodę Grand Prix jeszcze wiele może się wydarzyć...

Tak jak w poprzednich dwóch etapach konkursu w gronie jury zasiądzie jeden z wykładowców Akademii Fotografii. Do tej pory swoją obecnością zaszczycili nas: Maciej Stępiński i Wiktor Nowotka (wkrótce wyniki II etapu Czteroboju). Gościem III etapu "Podróżnik" będzie jeden z najbardziej znanych i najlepszych polskich fotografów - Tomek Sikora pracujący dla czołowych agencji reklamowych Australii, USA, Nowej Zelandii, Belgii oraz Polski. Szeroko znana jest działalność Sikory na polu fotografii artystycznej. Publikuje limitowane edycje swoich książek autorskich oraz wystawia swoje prace w wielu krajach na świecie.

Zapraszamy do galerii fotografii Tomka Sikory na stronach Fotopolis.pl:
Tomek Sikora "W cieniu Paryża"
"Promised Land" Tomka Sikory
"Miejsce Magiczne" Tomka Sikory

Zwracamy uwagę na temat, który pomimo konkretnej nazwy "Podróżnik" ma wiele możliwości interpretacyjnych. Portrety, reportaże, fotografia kreacyjna, inscenizowana - każda forma jest dozwolona. To, jak hasło zostanie zinterpretowane, zależy od autora i jego wyobraźni. Zatem prosimy nie zamykać się na odważne pomysły, sięgnąć do domowego archiwum i przesłać zdjęcia do 1 października.


Najlepsze prace III rundy zostaną nagrodzone następująco:
1. miejsce - statyw Giottos VT 806 + plecak Lowepro Slingshot 200 ufundowany przez firmę
F-System wyłącznego dystrybutora marki Lowepro i Giotto's w Polsce (10 pkt)
2. miejsce - odzież podróżnicza marki The North Face bluza trekkingowa + plecak podróżniczy (8 pkt)
3. miejsce - Kurs Podstawowy w Akademii Fotografii (6 pkt)

Poza trzema pierwszymi miejscami punkty zdobywają jeszcze trzy osoby wg następujących zasad:
4. miejsce - 4 pkt
5. miejsce - 2 pkt
6. miejsce - 1 pkt

Po zakończeniu 4. rundy punkty zdobyte we wszystkich etapach zostaną zsumowane, a autor z najwyższym wynikiem otrzyma nagrodę Grand Prix, a będzie nią wyjątkowy profesjonalny zestaw składający się z : + lampy błyskowej Nikon SB-800;
pakietu wydruków na wystawę ufundowanego przez firmę HP;
programu do obróbki obrazu Adobe Photoshop CS3;
2-letniego stypendium w Akademii Fotografii (Warszawa lub Kraków)] Jury zastrzega sobie prawo do innego podziału nagród.


Przypominamy terminarz Czteroboju: Człowiek 30.07 - 20.08.2007
termin ogłoszenia wyników: 21 - 30.08.2007;
II runda: Z bliska 21.08 - 11.09.2007
termin ogłoszenia wyników: 12 - 21.09/2007;
III runda: Podróżnik 12.09 - 1.10.2007
termin ogłoszenia wyników: 2.10 - 13.10.2007;
IV runda: Manipulacje 2.10 - 23.10.2007
termin ogłoszenia wyników: 24.10- 31.10.2007]
Tutaj znajdziesz pełny regulamin "Czteroboju fotograficznego".
Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0