Mobile Photography Awards 2020 - najlepsze smartfonowe zdjęcia roku

Poznaliśmy wyniki dziesiątej, jubileuszowej edycji konkursu Mobile Photography Awards, który co roku wybiera najlepsze zdjęcia wykonane smartfonami. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia, wśród których znalazło się wiele kadrów wykonanych przez Polaków.

Autor: Maciej Luśtyk

2 Marzec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs Mobile Photography Awards już od ośmiu lat nagradza najlepsze zdjęcia wykonane smartfonami. Fotografie nagradzane są w 19 kategoriach, a laureat Grand Prix może liczyć na nagrodę pieniężną w wysokości 3 tys. dolarów. Aby udowodnić, że smartfony można z powodzeniem wykorzystywać także w tworzeniu ciekawych cykli, organizatorzy przewidzieli również nagrodę w wysokości 500 dolarów, przyznawaną za najciekawszy fotograficzny esej.

Grand Prix

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

W tym roku Fotografem Roku wybrany został chiński twórca Dan Liu, który wykorzystuje smartfona do fotografii podróżniczej i krajobrazowej. Z kolei w kategorii Photo Essay triumfuje brytyjska fotografka Juliet Cope, której seria Hot Dust & Myth of Being a Man bada temat wychowania i dorastania chłopców.

fot. Juliet Cope

Najlepsze zdjęcia z kategorii

Jak zwykle jury przyznało też nagrody w każdej z 19 kategorii tematycznych. Nagrodzone zdjęcia możecie obejrzeć w poniższej galerii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (19)

Miło nam także poinformować, że w poszczególnych kategoriach wyróżnienia zdobyło 12 Polaków: Amadeusz Jackiewicz, Justyna Sulejewska, Agnieszka Adayrek, Grzegorz Tutaj, Michał Ziemski, Jacek Szlak, Patrycja Weglorz, Anna Witkowska, Piotr Benklewski, Klaudia CHwastek, Adam Pawłaszczyk i Paweł Jaroniewski.

Wyróżnione zdjęcia Polaków

Zobacz wszystkie zdjęcia (17)

Fotografom gorąco gratulujemy sukcesów, a Was zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu. Zgłoszenia można nadsyłać do 8 grudnia 2021 roku.

Zobaczcie też resztę wyróżnionych prac, gdyż znajdują się w niej prawdziwe perełki, które nie załapały się na podium.

Więcej informacji o konkursie oraz wszystkie wyróżnione prace znajdziecie pod adresem mobilephotoawards.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
World Press Photo 2023 - oto najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku. Co poszło nie tak?
World Press Photo 2023 - oto najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku. Co poszło nie tak?
Dobiega końca tegoroczna edycja najbardziej znanego konkursu fotograficznego na świecie. Oto najlepsze zdjęcia prasowe spośród 60 tys. zgłoszeń.
18
42-200: Częstochowa, jakiej nie znacie w obiektywie Jacentego Dędka
42-200: Częstochowa, jakiej nie znacie w obiektywie Jacentego Dędka
42-200 to kompleksowe spojrzenie na współczesne miasto oczami człowieka, który zna je od podszewki. Oku autora nie umykają też pewne przemiany, pojawiające się uczucie utraty, ale przede...
50
Czy na pewno potrzebujesz aparatu? Polacy wśród zwycięzców Mobile Photography Awards 2022
Czy na pewno potrzebujesz aparatu? Polacy wśród zwycięzców Mobile Photography Awards 2022
Powiedzenie, że najlepszy aparat, to ten, który mamy zawsze przy sobie z roku na rok staje się coraz prawdziwsze. Zobaczcie zdjęcia tegorocznych finalistów...
36
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)