Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

ND Awards 2020 - Polacy na podium

Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na podium stanęło też wielu Polaków.

1

Autor: Maciej Luśtyk

27 Listopad 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Organizowany od 2014 roku przez ND Magazine konkurs ND Awards za każdym razem dostarcza nam finałową galerię najwyższych lotów. Rok 2020 nie był wyjątkiem. Właśnie poznaliśmy tegorocznych zwycięzców, którzy o nagrodę główną w wysokości 2500 tys. dolarów rywalizowali ze sobą w 6 kategoriach profesjonalnych i amatorskich. Oto najlepsze zdjęcia z tegorocznej edycji konkursu.

Grand Prix ND Awards 2020 - Natalie Lennard

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
 

Główną nagrodę i tytuł ND Photographer of the Year 2020 otrzymała angielska fotografka Natalie Lennard za rozwijaną od kilku lat serię Birth Undisturbed. Cykl łączący warsztat zdobyty na polu fotografii reklamowej z naturalistycznym obrazowaniem jest fikcyjną narracją eksplorującą temat porodu na przestrzeni czasu i kultur. Seria była już kilkukrotnie nagradza i wystawiana, m.in. w konkursie Portrait of Humanity.

Drugą z głównych nagród, ND Discovery of the Year, przyznawaną najlepszemu twórcy z sekcji amatorskiej otrzymał amerykański fotograf G.B. Smith. Nagrodzona fotografia przedstawia Bay Bridge w stanie Maryland w USA.

fot. G.B Smith, ND Discovery of the Year / ND Awards 2020

10 polaków wśród zwycięzców ND Awards 2020

Oprócz tego, jurorzy przyznali także specjalne nagrody w 6 kategoriach sekcji profesjonalnej i amatorskiej, z których każda podzielona była jeszcze na kolejne, bardziej sprecyzowane podkategorie. Miło nam poinformować, że wśród tegorocznych zwycięzców znalazło się aż 10 fotografów z Polski.

Nagrodzone zdjęcia Polaków

Zobacz wszystkie zdjęcia (38)

Polacy nagrodzenie w ND Award 2020 to: Witold Dobrowolski (1. Miejsce w kat. Editorial: General news), Jacek Wasko (2. Miejsce w kat. Fine Art: Photomanipulation), Iwona Podlasińska (3. Miejce w kat. People: Children), Piotr Trojanowski (1. Miejsce w kat. Special: Long Exposure), Marta Wapiennik (3. Miejsce w kat. Nature: Flowers), Natalia Krezel (1. Miejsce w kat. People: Other), Dominika Koszowska (2. Miejsce w kat. People: Other), Mariusz Sidelnikow (3. miejsce w kat. People: Wedding / Family), Anna Kamińska (3. miejsce w kat. Fine Art: Nudes) i Grzegorz Tatar (2. Miejsce w kat. Special: Drone Photogrpahy). Ich serie i zdjęcia pojedyczne możecie obejrzeć w powyższej galerii.

ND Awards 2020 - wybór najlepszych zdjęć

Przygotowaliśmy też selekcję 20 najlepszych naszym zdaniem zdjęć z całej tegorocznej edycji konkursu, pomijając oczywiście zdjęcia pokazywane już wcześniej.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Niebawem rusza kolejna edycja ND Awards. Więcej informacji o konkursie i pełną galerię nagrodzonych prac znajdziecie na stronie ndawards.net.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Oto najlepsze zdjęcia uliczne minionego roku - wyniki 10. Leica Street Photo
Ponad 2500 zgłoszeń i 10 tys. zdjęć z całego świata. Poznaliśmy wyniki pierwszej międzynarodowej edycji konkursu fotografii ulicznej, organizowanego przez Leica...
189
4
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Warszawa lat 50. i 60. - wnuczka odkrywa niepublikowane zdjęcia babci
Zdjęcia Krystyny Gnass ukazują Warszawę lat 50. i 60. Prawdopodobnie nigdy nie opuściłyby domowej szafy, gdyby nie wnuczka.
75
0
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Gdy przechodzą ulicami Brazzaville i Kinszasy, nie sposób nie zwrócić na nich uwagi. O sapeurs, przedstawicielach barwnej afrykańskiej subkultury, w nowej książce fotograficznej...
21
0
Powiązane artykuły