Euro Press Photo Awards FujiFilm 2006

1 października 2005 roku rusza kolejna edycja konkursu organizowanego przez firmę FujiFilm: Euro Press Photo Awards. Konkurs organizowany od 13 lat uznawany jest w Europie za najbardziej prestiżowe wydarzenie dotyczące fotografii profesjonalnej. Aby móc uczestniczyć w europejskiej edycji, fotografowie muszą najpierw wziąć udział w Krajowym Konkursie Euro Press Photo Awards FujiFilm.
1 października 2005 roku rusza kolejna edycja konkursu organizowanego przez firmę FujiFilm: Euro Press Photo Awards. Konkurs organizowany od 13 lat uznawany jest w Europie za najbardziej prestiżowe wydarzenie dotyczące fotografii profesjonalnej. Aby móc uczestniczyć w europejskiej edycji, fotografowie muszą najpierw wziąć udział w Krajowym Konkursie Euro Press Photo Awards FujiFilm.



W konkursie Euro Press Photo Awards FUJIFILM 2006 może wziąć udział każdy zawodowy fotograf, czyli taka osoba, która w ciągu ostatnich 10 lat publikowała swoje prace w prasie lub prezentowała na wystawach fotograficznych.

Laureaci konkursów krajowych przedstawią do oceny w Konkursie Europejskim swoje portfolio zawierające nagrodzone fotografie i dwa zdjęcia dodatkowe. Następnie finaliści wezmą udział w dwudniowej Gali, podczas której będą oceniane i nagradzane fotografie oraz prezentowane szerszej publiczności w znanej galerii lub muzeum. Każdego roku Gala odbywa się w innym państwie europejskim, a wystawy zdjęć organizowane będą w miastach na całym kontynencie.

Tematy

Każdy Uczestnik konkursu może przesłać do 5 fotografii w każdej z kategorii tematycznych wymienionych poniżej:

  • Sport
  • Dzika Przyroda
  • Cyfrowy fotomontaż
  • Nocne życie

Oprócz fotografii z kategorii Cyfrowy fotomontaż zgłaszane prace nie mogą być zmieniane elektronicznie, ani w żaden inny sposób. Nie można także dokonywać fotomontaży.

Format

Fotografie konkursowe powinny być wykonane w okresie pomiędzy 01.01.2005r. a 20.12.2005 roku oraz naświetlone na papierze fotograficznym Fujifilm lub wykonane przy użyciu plotera na papierze dowolnej marki. Format zdjęć nie może przekroczyć 50 x 70 cm.

Opis

Każda nadesłana na Konkurs fotografia powinna zawierać w górnej części rewersu następujący opis:imię i nazwisko autora; kategorię; tytuł fotografii; datę i miejsce wykonania fotografii oraz jednozdaniowy opis fotografii.

Nagrody

Zwyciężcy w dowolnej z czterech nagradzanych kategorii w konkursie międzynarodowym, otrzymają wspaniałą kryształową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 euro. Łączna pula nagród wynosi 40.000 euro.


Fotografie konkursowe należy przesyłać w terminie: 1 października - 20 grudnia 2005 roku na poniższy adres:

FUJIFILM Polska Distribution Sp. z o.o.
Ul. Aleje Jerozolimskie 178
02-486 Warszawa, Polska


z dopiskiem na kopercie: Euro Photo Press Awards FUJIFILM 2006.

W kopercie należy dołączyć formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz tutaj


Do ściągnięcia również regulamin konkursu


Fotopolis jest patronem medialnym konkursu. Na naszych stronach publikowane będą informacje o wynikach oraz prace laureatów.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Warsztaty fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem w Pieninach. Rabat dla czytelników Fotopolis
21 Wrz 2018
Fotograf National Geographic Marcin Dobas zaprasza na 4-dniowe październikowe warsztaty fotografii podróżniczej. Omówiony zostanie komplet zagadnień, od przygotowań, przez efektywną pracę aż po obróbkę zdjęć z podróży. Będzie też można przetestować sprzęt Eizo, Epson, Olympus i Wacom.
0
Samsung Galaxy A7 (2018) - potrójny aparat w smartfonie ze średniej półki
21 Wrz 2018
Wygląda na to, że już niedługo potrójny aparat w smartfonie stanie się standardem. Po Huaweiu, podobne rozwiązanie implementuje Samsung. Co ciekawe, w modelu ze średniego segmentu cenowego.
0
W poniedziałek ostatnie spotkanie naborowe do Studium Fotografii ZPAF
21 Wrz 2018
Jeżeli zastanawialiście się nad podjęciem nauki w Studium Fotografii ZPAF, w poniedziałek będziecie mieć ostatnią w tym roku okazję na bliższe zapoznanie się z ofertą studium i przedstawienia portfolio w celu rozpoczęcia od roku warsztatowego.
0
Irix Dragonfly - nowy obiektyw już za kilka dni
21 Wrz 2018
Dwa lata temu Irix odważnie wkroczył na rynek obiektywów szerokokątnych. Do tej pory w ofercie pojawiły się jednak tylko dwa obiektywy. Kolejny mamy zobaczyć już za kilka dni, podczas targów Photokina 2018. Czego się spodziewać?
0