Euro Press Photo Awards FujiFilm 2006

1 października 2005 roku rusza kolejna edycja konkursu organizowanego przez firmę FujiFilm: Euro Press Photo Awards. Konkurs organizowany od 13 lat uznawany jest w Europie za najbardziej prestiżowe wydarzenie dotyczące fotografii profesjonalnej. Aby móc uczestniczyć w europejskiej edycji, fotografowie muszą najpierw wziąć udział w Krajowym Konkursie Euro Press Photo Awards FujiFilm.
1 października 2005 roku rusza kolejna edycja konkursu organizowanego przez firmę FujiFilm: Euro Press Photo Awards. Konkurs organizowany od 13 lat uznawany jest w Europie za najbardziej prestiżowe wydarzenie dotyczące fotografii profesjonalnej. Aby móc uczestniczyć w europejskiej edycji, fotografowie muszą najpierw wziąć udział w Krajowym Konkursie Euro Press Photo Awards FujiFilm.W konkursie Euro Press Photo Awards FUJIFILM 2006 może wziąć udział każdy zawodowy fotograf, czyli taka osoba, która w ciągu ostatnich 10 lat publikowała swoje prace w prasie lub prezentowała na wystawach fotograficznych.

Laureaci konkursów krajowych przedstawią do oceny w Konkursie Europejskim swoje portfolio zawierające nagrodzone fotografie i dwa zdjęcia dodatkowe. Następnie finaliści wezmą udział w dwudniowej Gali, podczas której będą oceniane i nagradzane fotografie oraz prezentowane szerszej publiczności w znanej galerii lub muzeum. Każdego roku Gala odbywa się w innym państwie europejskim, a wystawy zdjęć organizowane będą w miastach na całym kontynencie.

Tematy

Każdy Uczestnik konkursu może przesłać do 5 fotografii w każdej z kategorii tematycznych wymienionych poniżej:

  • Sport
  • Dzika Przyroda
  • Cyfrowy fotomontaż
  • Nocne życie

Oprócz fotografii z kategorii Cyfrowy fotomontaż zgłaszane prace nie mogą być zmieniane elektronicznie, ani w żaden inny sposób. Nie można także dokonywać fotomontaży.

Format

Fotografie konkursowe powinny być wykonane w okresie pomiędzy 01.01.2005r. a 20.12.2005 roku oraz naświetlone na papierze fotograficznym Fujifilm lub wykonane przy użyciu plotera na papierze dowolnej marki. Format zdjęć nie może przekroczyć 50 x 70 cm.

Opis

Każda nadesłana na Konkurs fotografia powinna zawierać w górnej części rewersu następujący opis:imię i nazwisko autora; kategorię; tytuł fotografii; datę i miejsce wykonania fotografii oraz jednozdaniowy opis fotografii.

Nagrody

Zwyciężcy w dowolnej z czterech nagradzanych kategorii w konkursie międzynarodowym, otrzymają wspaniałą kryształową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 euro. Łączna pula nagród wynosi 40.000 euro.


Fotografie konkursowe należy przesyłać w terminie: 1 października - 20 grudnia 2005 roku na poniższy adres:

FUJIFILM Polska Distribution Sp. z o.o.
Ul. Aleje Jerozolimskie 178
02-486 Warszawa, Polska


z dopiskiem na kopercie: Euro Photo Press Awards FUJIFILM 2006.

W kopercie należy dołączyć formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz tutaj


Do ściągnięcia również regulamin konkursu


Fotopolis jest patronem medialnym konkursu. Na naszych stronach publikowane będą informacje o wynikach oraz prace laureatów.

Komentarze
Polecane artykuły
Oto „Zimna Wojna“ jakiej nie znasz. Zobacz kulisy planu filmowego na wyjątkowej wystawie zdjęć Łukasza Bąka
19 Lut 2019
W czasie, kiedy za oceanem ekipa filmowa będzie się przygotowywać do gali w Dolby Theatre, na trzecim piętrze Domu Towarowego Mysia 3 w Warszawie, zostanie otwarta wystawa zdjęć Łukasza Bąka „Zimna Wojna - Fotografie”. Wernisaż już 24 lutego.
0
Panasonic Lumix TZ95 - 30-krotny zoom optyczny w kieszonkowym wydaniu
19 Lut 2019
Panasonic Lumix TZ95 To kolejny reprezentant kompaktów z linii TZ. Nowy model może okazać się ciekawą propozycją dla osób poszukujących funkcjonalnych rozwiązań zamkniętych w niewielkim i wszechstronnym aparacie.
0
Panasonic Lumix FZ1000 II - 16-krotny zoom optyczny w ergonomicznym korpusie
19 Lut 2019
1-calowa matryca o rozdzielczości 20,1 Mp, stabilizowany zoom o ekwiwalencie 25-400 mm, filmowanie w 4K i usprawniona ergonomia dobrze znanego korpusu - oto Panasonic Lumix FZ1000 II.
1
Kosmo Foto Mono - panchromatyczny film teraz także do średniego formatu
18 Lut 2019
Popularność panchromatycznego filmu Kosmo Foto Mono 35 mm sprawiła, że producent postanowił rozpocząć także produkcję w wersji 120 do średnioformatowych aparatów.
0