Euro Press Photo Awards FujiFilm 2006

1 października 2005 roku rusza kolejna edycja konkursu organizowanego przez firmę FujiFilm: Euro Press Photo Awards. Konkurs organizowany od 13 lat uznawany jest w Europie za najbardziej prestiżowe wydarzenie dotyczące fotografii profesjonalnej. Aby móc uczestniczyć w europejskiej edycji, fotografowie muszą najpierw wziąć udział w Krajowym Konkursie Euro Press Photo Awards FujiFilm.
1 października 2005 roku rusza kolejna edycja konkursu organizowanego przez firmę FujiFilm: Euro Press Photo Awards. Konkurs organizowany od 13 lat uznawany jest w Europie za najbardziej prestiżowe wydarzenie dotyczące fotografii profesjonalnej. Aby móc uczestniczyć w europejskiej edycji, fotografowie muszą najpierw wziąć udział w Krajowym Konkursie Euro Press Photo Awards FujiFilm.W konkursie Euro Press Photo Awards FUJIFILM 2006 może wziąć udział każdy zawodowy fotograf, czyli taka osoba, która w ciągu ostatnich 10 lat publikowała swoje prace w prasie lub prezentowała na wystawach fotograficznych.

Laureaci konkursów krajowych przedstawią do oceny w Konkursie Europejskim swoje portfolio zawierające nagrodzone fotografie i dwa zdjęcia dodatkowe. Następnie finaliści wezmą udział w dwudniowej Gali, podczas której będą oceniane i nagradzane fotografie oraz prezentowane szerszej publiczności w znanej galerii lub muzeum. Każdego roku Gala odbywa się w innym państwie europejskim, a wystawy zdjęć organizowane będą w miastach na całym kontynencie.

Tematy

Każdy Uczestnik konkursu może przesłać do 5 fotografii w każdej z kategorii tematycznych wymienionych poniżej:

  • Sport
  • Dzika Przyroda
  • Cyfrowy fotomontaż
  • Nocne życie

Oprócz fotografii z kategorii Cyfrowy fotomontaż zgłaszane prace nie mogą być zmieniane elektronicznie, ani w żaden inny sposób. Nie można także dokonywać fotomontaży.

Format

Fotografie konkursowe powinny być wykonane w okresie pomiędzy 01.01.2005r. a 20.12.2005 roku oraz naświetlone na papierze fotograficznym Fujifilm lub wykonane przy użyciu plotera na papierze dowolnej marki. Format zdjęć nie może przekroczyć 50 x 70 cm.

Opis

Każda nadesłana na Konkurs fotografia powinna zawierać w górnej części rewersu następujący opis:imię i nazwisko autora; kategorię; tytuł fotografii; datę i miejsce wykonania fotografii oraz jednozdaniowy opis fotografii.

Nagrody

Zwyciężcy w dowolnej z czterech nagradzanych kategorii w konkursie międzynarodowym, otrzymają wspaniałą kryształową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 euro. Łączna pula nagród wynosi 40.000 euro.


Fotografie konkursowe należy przesyłać w terminie: 1 października - 20 grudnia 2005 roku na poniższy adres:

FUJIFILM Polska Distribution Sp. z o.o.
Ul. Aleje Jerozolimskie 178
02-486 Warszawa, Polska


z dopiskiem na kopercie: Euro Photo Press Awards FUJIFILM 2006.

W kopercie należy dołączyć formularz zgłoszeniowy, który znajdziesz tutaj


Do ściągnięcia również regulamin konkursu


Fotopolis jest patronem medialnym konkursu. Na naszych stronach publikowane będą informacje o wynikach oraz prace laureatów.

Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0