„Adventures in Wonderland“ Urszuli Kaczor przeniesie Cię w świat magii

„Adventures in Wonderland“ Urszuli Kaczor przeniesie Cię w świat magii

„Pozwól, że zabiorę Cię do świata magii....wypełnionego po brzegi nostalgią i refleksją“ - mówi Urszula Kaczor, autorka baśniowych zdjęć z cyklu „Adventures in Wonderland“.

Adventures in Wonderland, czyli innymi słowy „Przygoda w Krainie Czarów“ to projekt, który jest kumulacją własnych doświadczeń i często nieokiełznanej wyobraźni Urszuli Kaczor. Tematyka przedstawionych fotografii to głównie refleksja, która przede wszystkim nawiązuje do poszczególnych etapów życia artystki.

fot. Urszula Kaczor, „Hypnosis / „Po cóż - pomyślała - udawać dwie osoby naraz, kiedy ledwie wystarczy mnie na jedną, godną szacunku osobę.“ - Lewis Carroll, „Alicja w Krainie Czarów“

Daj się porwać magii

- Projekt jest pełen emocji i uczuć, które towarzyszyły mi w mojej drodze ku dorosłości. Jak wszyscy doskonale wiemy, te nie zawsze bywają usłane różami. Zmierzając do celu napotykamy na swojej drodze smutek, radość, gniew doświadczając, przy tym tę samą liczbę wzlotów jak i upadków. Przyznam szczerze, że trudno mi wyrazić to wszystko jedynie słowami, dlatego też w tym celu przygotowałam serię kilkunastu zdjęć, które są „metaforycznym“ odzwierciedleniem nigdy nie wypowiedzianych słów. Z drugiej strony kilkuwersowe zdania zapewne mogłyby opisać moją podróż, chociaż niezupełnie. Uważam, że to właśnie obraz w towarzystwie słów prezentuje się nienagannie. Biorąc pod uwagę, że szyk zdań samych w sobie nie do końca ujmuje wszystko co chcę powiedzieć, postanowiłam przedstawić swoje uczucia za pomocą właśnie tych ilustracji - powiedziała Urszula Kaczor, autorka Adventures in Wonderland.

Fotografie to moje dorastanie przedstawione w dość zaczarowany sposób, czyli taki w jakim żyłam jako mała dziewczynka

- Fotografie zostały wykonane w mojej rodzinnej miejscowości - Sędziszów Małopolski. To tutaj się urodziłam, to właśnie tu nauczyłam się jeździć na rowerze, to tutaj przeżyłam swoją pierwszą miłość i to tu przeżyłam pierwsze przyjaźnie. Z biegiem czasu zauważyłam, że wiele osób wyjeżdża w najdziwniejsze zakątki świata w poszukiwaniu „skarbu“ lub „życiowej esencji“. Ja natomiast znalazłam naturalne piękno w naszym powiecie. Przekonałam się, że wystarczy spojrzeć na wszystko co nas otacza, aby znaleźć to „coś“, co czyni nasze rodzinne miejsce wyjątkowym. Zdjęcia przedstawiają moje życie, czyli mój smutek, upadki, szczęście, miłość itp.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Gdzie i kiedy

Projekt „Adventures in Wonderland“ składa się z 16 zdjęć, które wydrukowane są wieloformatowo (100x70 cm). Każde z nich ma swoją nazwę, opis lub cytat z książki „Alicja w Krainie Czarów“, aby oglądający dokładnie wiedział, co autorka miała na myśli. Obecnie wystawa odwiedziła już Sędziszów Małopolski. Do dnia 20 marca fotografie przebywają w „Podziemiach Rzeszowskich“. Następnie ekspozycja zostanie zaprezentowana w Jaworznie (wernisaż 23 marca) i tam fotografie będą dostępne w Teatrze Sztuk aż do 26 kwietnia. Kolejno zdjęcia pojadą do Bochni, Krakowa i Brzeska. - Chcemy fotografie pokazać całej Polsce i na pewno przez cały 2018 rok kolekcja będzie odwiedzać całą Polskę. Natomiast w okresie letnim planujemy zorganizować wystawę i wernisaż w Warszawie - powiedziała Urszula Kaczor.

W każdym mieście ekspozycja trwa około 30 dni. Więcej informacji o projekcie, jak również szczegóły dotyczące wystaw w poszczególnych miastach znajdziecie na facebookowej stronie Adventures in Wonderland Photography.

wykorzystane zdjęcia: fot. Urszula Kaczor, „Adventures in Wonderland“

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Żyjesz z pasją? Pokaż ją z Samyangiem AF 14 mm f/2.8 i wygraj swój własny egzemplarz
20 Paź 2018
Wspólnie z Foto-Techniką, wyłącznym dystrybutorem marki Samyang w Polsce, wystartowaliśmy z wyjątkowym konkursem, w którym będziecie mogli sprawdzić w boju wysokiej jakości, szerokokątny obiektyw Samyang AF 14 mm f/2.8. Autor najlepszego testu otrzyma swój własny egzemplarz tego modelu z mocowaniem Nikon lub Canon.
0
Zawiedzeni możliwościami filmowymi Canona EOS R? Magic Lantern już nad nim pracuje
19 Paź 2018
Oprogramowanie Magic Lantern znane jest chyba wszystkim, którzy na przestrzenie ostatniej dekady zgłębiali temat filmowania lustrzankami Canona. W przypadku niektórych modeli pozwala ono diametralnie rozszerzyć możliwości filmowe aparatu. Teraz jego twórcy biorą na warsztat model EOS R.
1
Magda Franczak, „Kaduk“ - najnowsza wystawa w ramach projektu „Żywe Archiwa”
19 Paź 2018
Fundacja Archeologia Fotografii zaprasza na kolejną odsłonę projektu „Żywe Archiwa”. Nowa wystawa „Kaduk“ jest pod wieloma względami inna od wcześniejszych. Magdalena Franczak podjęła się reinterpretacji zbioru anonimowych portretów ocalonych od zapomnienia.
0
Amundsen Photo Awards - pozostał miesiąc na zgłaszanie prac
19 Paź 2018
“Poszukujemy zdjęć nietuzinkowych, odkrywających nieznane, wyjątkowych w formie i przekazie. Nie tylko z najodleglejszych zakątków świata” - mówią organizatorzy konkursu. Amundsen Photo Awards czeka na zgłoszenia jeszcze do 18 listopada.
0