„Adventures in Wonderland“ Urszuli Kaczor przeniesie Cię w świat magii

„Adventures in Wonderland“ Urszuli Kaczor przeniesie Cię w świat magii

„Pozwól, że zabiorę Cię do świata magii....wypełnionego po brzegi nostalgią i refleksją“ - mówi Urszula Kaczor, autorka baśniowych zdjęć z cyklu „Adventures in Wonderland“.

Adventures in Wonderland, czyli innymi słowy „Przygoda w Krainie Czarów“ to projekt, który jest kumulacją własnych doświadczeń i często nieokiełznanej wyobraźni Urszuli Kaczor. Tematyka przedstawionych fotografii to głównie refleksja, która przede wszystkim nawiązuje do poszczególnych etapów życia artystki.

fot. Urszula Kaczor, „Hypnosis / „Po cóż - pomyślała - udawać dwie osoby naraz, kiedy ledwie wystarczy mnie na jedną, godną szacunku osobę.“ - Lewis Carroll, „Alicja w Krainie Czarów“

Daj się porwać magii

- Projekt jest pełen emocji i uczuć, które towarzyszyły mi w mojej drodze ku dorosłości. Jak wszyscy doskonale wiemy, te nie zawsze bywają usłane różami. Zmierzając do celu napotykamy na swojej drodze smutek, radość, gniew doświadczając, przy tym tę samą liczbę wzlotów jak i upadków. Przyznam szczerze, że trudno mi wyrazić to wszystko jedynie słowami, dlatego też w tym celu przygotowałam serię kilkunastu zdjęć, które są „metaforycznym“ odzwierciedleniem nigdy nie wypowiedzianych słów. Z drugiej strony kilkuwersowe zdania zapewne mogłyby opisać moją podróż, chociaż niezupełnie. Uważam, że to właśnie obraz w towarzystwie słów prezentuje się nienagannie. Biorąc pod uwagę, że szyk zdań samych w sobie nie do końca ujmuje wszystko co chcę powiedzieć, postanowiłam przedstawić swoje uczucia za pomocą właśnie tych ilustracji - powiedziała Urszula Kaczor, autorka Adventures in Wonderland.

Fotografie to moje dorastanie przedstawione w dość zaczarowany sposób, czyli taki w jakim żyłam jako mała dziewczynka

- Fotografie zostały wykonane w mojej rodzinnej miejscowości - Sędziszów Małopolski. To tutaj się urodziłam, to właśnie tu nauczyłam się jeździć na rowerze, to tutaj przeżyłam swoją pierwszą miłość i to tu przeżyłam pierwsze przyjaźnie. Z biegiem czasu zauważyłam, że wiele osób wyjeżdża w najdziwniejsze zakątki świata w poszukiwaniu „skarbu“ lub „życiowej esencji“. Ja natomiast znalazłam naturalne piękno w naszym powiecie. Przekonałam się, że wystarczy spojrzeć na wszystko co nas otacza, aby znaleźć to „coś“, co czyni nasze rodzinne miejsce wyjątkowym. Zdjęcia przedstawiają moje życie, czyli mój smutek, upadki, szczęście, miłość itp.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Gdzie i kiedy

Projekt „Adventures in Wonderland“ składa się z 16 zdjęć, które wydrukowane są wieloformatowo (100x70 cm). Każde z nich ma swoją nazwę, opis lub cytat z książki „Alicja w Krainie Czarów“, aby oglądający dokładnie wiedział, co autorka miała na myśli. Obecnie wystawa odwiedziła już Sędziszów Małopolski. Do dnia 20 marca fotografie przebywają w „Podziemiach Rzeszowskich“. Następnie ekspozycja zostanie zaprezentowana w Jaworznie (wernisaż 23 marca) i tam fotografie będą dostępne w Teatrze Sztuk aż do 26 kwietnia. Kolejno zdjęcia pojadą do Bochni, Krakowa i Brzeska. - Chcemy fotografie pokazać całej Polsce i na pewno przez cały 2018 rok kolekcja będzie odwiedzać całą Polskę. Natomiast w okresie letnim planujemy zorganizować wystawę i wernisaż w Warszawie - powiedziała Urszula Kaczor.

W każdym mieście ekspozycja trwa około 30 dni. Więcej informacji o projekcie, jak również szczegóły dotyczące wystaw w poszczególnych miastach znajdziecie na facebookowej stronie Adventures in Wonderland Photography.

wykorzystane zdjęcia: fot. Urszula Kaczor, „Adventures in Wonderland“

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Nowości Aputure - wszechstronna lampa LED Light Storm LS CS120 d II oraz softboksy
16 Sty 2019
Na polskim rynku pojawiły się właśnie nowe produkty z oferty Aputure. Wśród nich m.in. nowa generacja jednej z najciekawszych LED-owych lamp światła ciągłego na rynku.
0
CamFi Pro Plus - bezprzewodowy tethering teraz także z najważniejszymi programami do edycji
16 Sty 2019
Pokazany rok temu moduł CamFi Pro obiecywał najwygodniejszy bezprzewodowy tethering na rynku. Kwestią zaburzającą workflow była jednak konieczność eksportu przesłanych zdjęć do zewnętrznych aplikacji. Teraz nareszcie materiał możemy bezpośrednio przesyłać m.in do programów Lightroom i Capture One.
0
#StudioEOSR - oznacz zdjęcia i wygraj udział w warsztatach fotografii studyjnej!
16 Sty 2019
Chcesz poznać specyfikę profesjonalnej pracy w studio i możliwości najnowszego bezlusterkowca Canon EOS R? Zobacz, jak wygrać jedno z 6 miejsc w warsztatach, które dla Was mamy.
0
Nowe obiektywy Tamron kompatybilne z bezlusterkowym systemem Nikon Z
16 Sty 2019
Aż 6 zoomów Tamrona otrzymało nową aktualizację, dzięki której obiektywy staną się w pełni kompatybilne z Nikonem Z6 i Z7 oraz adapterem FTZ.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!