Oto najlepsze zdjęcia 2017 roku nagrodzone w konkursie International Drone Photography Contest

Oto najlepsze zdjęcia 2017 roku nagrodzone w konkursie International Drone Photography Contest

Organizowany wspólnie przez National Geographic i serwis Dronestagram konkurs International Drone Photography Contest już od 4 lat wyłania najlepsze kadry uchwycone z powietrza. Zobaczcie najbardziej spektakularne i inspirujące zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji.

Za nami kolejna, czwarta już edycja International Drone Photography Contest - konkursu, który z roku na rok zyskuje na popularności. Kierowany do wszystkich miłośników fotografowania z lotu ptaka wyłania najlepsze zdjęcia wykonane za pomocą dronów. W tym roku jurorzy nie mieli łatwego zadania. Do trzech kategorii - Natura, Ludzie i Miasta - zostało nadesłanych prawie 8000 fotografii.

Spośród wszystkich zgłoszeń jury, składające się między innymi z redaktorów Dronestagram i fotoedytorów magazynu National Geographic, wybrało 9 najlepszych obrazów wykonanych z podniebnej perspektywy. Poza tym ustanowiono także specjalną kategorię Kreatywność, w której jurorzy wyróżnili trójkę fotografów.

Poniżej prezentujemy zdjęcia laureatów tegorocznej edycji konkursu, jak również najlepsze prace fotografów zakwalifikowanych do ścisłego finału.

Zobacz wszystkie zdjęcia (23)

- Byłem zdumiony kreatywnością i twórczością fotografów biorących udział w tym konkursie - powiedział Jeff Heimsath, redaktor naczelny National Geographic Traveler i jeden z jurorów International Drone Photography Contest. - Wybrane zdjęcia podkreślają piękno fotografii lotniczej i prezentują świat z innej perspektywy. W tym roku znowu byliśmy zaskoczeni jakością i tematyką przesyłanych zdjęć - dodał.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem nationalgeographic.com. Jeśli interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie też serwis Dronestagram. Codziennie znajdziecie tam nowe, inspirujące zdjęcia z całego świata.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Polaroid Pop - konkurent kwadratowego Instaksa już na polskim rynku
22 Lis 2017
Miłośnicy natychmiastowych wydruków w kwadratowym formacie otrzymują ciekawą alternatywę dla klasycznych polaroidów i wkładów Instax. Polaroid Pop to 20-megapiskelowy kompakt, który także szybko wydrukuje nasze zdjęcia.
0
Grand Prix Fotofestiwal 2018 - nabór zgłoszeń tylko do niedzieli!
22 Lis 2017
Sekcja Grand Prix Fotofestiwal to okazja dla fotografów z całego świata na zaprezentowanie osobistych, unikalnych projektów. Jeśli jeszcze nie zdążyliście nadesłać swojego zgłoszenia, radzimy się spieszyć. Nabór trwa tylko do niedzieli, 26 listopada.
0
Zobacz nieznane życie jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce
22 Lis 2017
Jacek Fota jako pierwszy fotograf w Polsce podjął się sfotografowania całego Pałacu Kultury i Nauki. W efekcie w 2015 roku powstał album PKiN. Jednak projekt wciąż trwa. Nowe, nieprezentowane wcześniej zdjęcia będzie można oglądać na wystawie we wrocławskim MpM14.
0
B+W prezentuje nowy uchwyt na filtry 100 mm
22 Lis 2017
Jeżeli planujecie zakup systemu mocowań do filtrów 100 mm, to mamy dobrą wiadomość. Nowy uchwyt B+W pozwoli na jednoczesne skorzystanie z trzech filtrów prostokątnych o szerokości 100 mm.
0