Oto najlepsze zdjęcia 2017 roku nagrodzone w konkursie International Drone Photography Contest

Oto najlepsze zdjęcia 2017 roku nagrodzone w konkursie International Drone Photography Contest

Organizowany wspólnie przez National Geographic i serwis Dronestagram konkurs International Drone Photography Contest już od 4 lat wyłania najlepsze kadry uchwycone z powietrza. Zobaczcie najbardziej spektakularne i inspirujące zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji.

Za nami kolejna, czwarta już edycja International Drone Photography Contest - konkursu, który z roku na rok zyskuje na popularności. Kierowany do wszystkich miłośników fotografowania z lotu ptaka wyłania najlepsze zdjęcia wykonane za pomocą dronów. W tym roku jurorzy nie mieli łatwego zadania. Do trzech kategorii - Natura, Ludzie i Miasta - zostało nadesłanych prawie 8000 fotografii.

Spośród wszystkich zgłoszeń jury, składające się między innymi z redaktorów Dronestagram i fotoedytorów magazynu National Geographic, wybrało 9 najlepszych obrazów wykonanych z podniebnej perspektywy. Poza tym ustanowiono także specjalną kategorię Kreatywność, w której jurorzy wyróżnili trójkę fotografów.

Poniżej prezentujemy zdjęcia laureatów tegorocznej edycji konkursu, jak również najlepsze prace fotografów zakwalifikowanych do ścisłego finału.

Zobacz wszystkie zdjęcia (23)

- Byłem zdumiony kreatywnością i twórczością fotografów biorących udział w tym konkursie - powiedział Jeff Heimsath, redaktor naczelny National Geographic Traveler i jeden z jurorów International Drone Photography Contest. - Wybrane zdjęcia podkreślają piękno fotografii lotniczej i prezentują świat z innej perspektywy. W tym roku znowu byliśmy zaskoczeni jakością i tematyką przesyłanych zdjęć - dodał.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem nationalgeographic.com. Jeśli interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie też serwis Dronestagram. Codziennie znajdziecie tam nowe, inspirujące zdjęcia z całego świata.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Nadchodzi Photo Mechanic 6. Program do katalogowania zdjęć ma być jeszcze szybszy i wydajniejszy
19 Mar 2019
Nowy i bardziej intuicyjny interfejs, a także zwiększona wydajność i stabilność - to tylko niektóre z usprawnień, jakie mamy otrzymać w nadchodzącym Photo Mechanic 6. Premiera programu już 25 marca.
0
11. edycja spotkań „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“ rusza już 25 marca
19 Mar 2019
Nadchodzi kolejna odsłona „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“. W ramach 11. edycji odbędzie się siedem spotkań, których gośćmi będą: Tomasz Lazar, Wojtek Wieteska, Justyna Mielnikiewicz, Anna Brzezińska, Todd Hido, Michał Szlaga i Erik Kessels.
0
LEE100 - nowy system filtrów prostokątnych
18 Mar 2019
Po 25 latach, znany producent filtrów i akcesoriów odświeża znany i lubiany system filtrów prostokątnych. Uchwyt Lee 100 wprowadza szereg nowych funkcji i udogodnień.
0
Thingyfy Pinhole Pro X - pierwszy otworkowy zoom na świecie
18 Mar 2019
Podczas największych brytyjskich targów fotograficznych The Photography Show 2019, firma Thingyfy pokazała kolejny oryginalny “obiektyw” otworkowy. Co ciekawe, tym razem konstrukcja umożliwi nam regulację ogniskowej.
3