Oto najlepsze zdjęcia 2017 roku nagrodzone w konkursie International Drone Photography Contest

Oto najlepsze zdjęcia 2017 roku nagrodzone w konkursie International Drone Photography Contest

Organizowany wspólnie przez National Geographic i serwis Dronestagram konkurs International Drone Photography Contest już od 4 lat wyłania najlepsze kadry uchwycone z powietrza. Zobaczcie najbardziej spektakularne i inspirujące zdjęcia nagrodzone w tegorocznej edycji.

Za nami kolejna, czwarta już edycja International Drone Photography Contest - konkursu, który z roku na rok zyskuje na popularności. Kierowany do wszystkich miłośników fotografowania z lotu ptaka wyłania najlepsze zdjęcia wykonane za pomocą dronów. W tym roku jurorzy nie mieli łatwego zadania. Do trzech kategorii - Natura, Ludzie i Miasta - zostało nadesłanych prawie 8000 fotografii.

Spośród wszystkich zgłoszeń jury, składające się między innymi z redaktorów Dronestagram i fotoedytorów magazynu National Geographic, wybrało 9 najlepszych obrazów wykonanych z podniebnej perspektywy. Poza tym ustanowiono także specjalną kategorię Kreatywność, w której jurorzy wyróżnili trójkę fotografów.

Poniżej prezentujemy zdjęcia laureatów tegorocznej edycji konkursu, jak również najlepsze prace fotografów zakwalifikowanych do ścisłego finału.

Zobacz wszystkie zdjęcia (23)

- Byłem zdumiony kreatywnością i twórczością fotografów biorących udział w tym konkursie - powiedział Jeff Heimsath, redaktor naczelny National Geographic Traveler i jeden z jurorów International Drone Photography Contest. - Wybrane zdjęcia podkreślają piękno fotografii lotniczej i prezentują świat z innej perspektywy. W tym roku znowu byliśmy zaskoczeni jakością i tematyką przesyłanych zdjęć - dodał.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem nationalgeographic.com. Jeśli interesują was zdjęcia wykonywane z powietrza, koniecznie odwiedźcie też serwis Dronestagram. Codziennie znajdziecie tam nowe, inspirujące zdjęcia z całego świata.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Ważna aktualizacja platformy Phase One IQ4 Infinity. Wraz z nią otrzymamy m.in wieloklatkowy zapis RAW
26 Cze 2019
Tryb Automated Frame Averaging łączący wiele zdjęć w jeden plik RAW o lepszej jakości i szczegółowości obrazu - to największa nowość jaka w przyszłym tygodniu ma zostać wprowadzona do średnioformatowego systemu Phase One IQ4 Infinity.
0
Rusza Kino Letnie WJF VOL. 5. Pierwszy pokaz filmowy już najbliższy czwartek
26 Cze 2019
Kino Letnie WJF to cykl pokazów skierowany do miłośników fotografii. W ramach piątej edycji zostaną pokazane cztery filmy. Pierwszy seans już w najbliższy czwartek (27 czerwca).
0
„Do broni“ Agnieszki Rayss - wernisaż już dziś w Poznaniu
26 Cze 2019
W projekcie „Do broni” Agnieszka Rayss odwołuje się do rekonstrukcji historycznych, szczególnie rekonstrukcji XX-wiecznych wojen, które ze zjawiska niszowego stały się w ostatnich latach nowym modelem zachowań kulturowych. Wernisaż już dziś w poznańskiej Centrali.
0
Vintage Grand Prix - konkurs fotografii analogowej czeka na Twoje zgłoszenia
25 Cze 2019
Jeszcze do 10 lipca możecie nadsyłać swoje projekty do konkursu Vintage Grand Prix. Za zwycięzcę czeka 2500 zł oraz prezentacja swoich prac w formie wystawy w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festival.
0