Te wyjątkowe zdjęcia pokazują jak wyglądała praca redaktorów New York Times w 1942

Te wyjątkowe zdjęcia pokazują jak wyglądała praca redaktorów New York Times w 1942

To prawdziwa fotograficzna podróż w czasie, w którą koniecznie trzeba się wybrać. Zdjęcia autorstwa Marjory Collins zabierają nas do redakcji New York Times i pokazują jak wyglądała praca redaktorów i edytorów tego dziennika podczas II wojny światowej.

Przenieśmy się do 9 września 1942 roku. Nad nowojorskim Times Square zapadał wieczór, a świat pogrążony był w największym zbrojnym konflikcie - II wojnie światowej. Wtedy też redakcję New York Times postanowiła odwiedzić Marjory Collins - fotografka i reportażystka, która określała siebie jako „buntownik szukający przyczyny“. Jej cel był prosty, ale bardzo ambitny - jak najwierniej oddać na zdjęciach trudy pracy każdej z osób tworzących jeden z największych na świecie dzienników informacyjnych.

Collins udokumentowała złożony proces powstawania gazety - od sortowania nadchodzących wiadomości, przez przepisywanie informacji, wyboru tekstów i zdjęć, łamanie i rozmieszczanie artykułów, a na druku i składaniu gazety skończywszy.

Zobacz wszystkie zdjęcia (20)

Każda z powyższych fotografii została wykonana w noc z 9 na 10 września 1942 roku. Wydanie dziennika, które Collins utrwaliła na zdjęciach, było zdominowane przez wiadomości o trwających walkach w Europie i na Pacyfiku. Jednak pojawiły się w nim także informacje lokalne - na przykład zwycięstwo New York Yankees nad drużyną Browns w ligowej potyczce baseballa.

W 1942 roku te zdjęcia miały jedynie charakter informacyjny, jednak po latach zyskały ogromną siłę i moc przekazu. Dzięki nim możemy cofnąć się w czasie i zobaczyć, że praca redaktorska pod presją czasu oraz okoliczności trwającej wojny była ogromnie trudnym zadaniem. Poza tym fotografie Collins pokazują także w jak dużym stopniu zmieniły się media oraz podejście do publikowanych informacji.

Jeżeli chcecie jeszcze bardziej zanurzyć się w magiczny dziennikarski świat, w którym wręcz czuć zapach papieru i tuszu to odsyłamy na stronę mashable.com, gdzie znajdziecie więcej wyjątkowych zdjęć Marjory Collins z września 1942 roku.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Widzi-mi-się, czyli darmowe warsztaty fotograficzne dla dzieci i dorosłych
21 Lis 2017
Czego nie widzimy na zdjęciu? Czym jest kadr? Czy fotografię można czytać? Na te i inne pytania uzyskacie odpowiedź podczas warsztatów „Widzi-mi-się”,które odbędą się 9 grudnia w Warszawie.
0
DJI AeroScope - zobacz, jak działa w praktyce system monitoringu dronów
21 Lis 2017
W październiku firma DJI zaprezentowała AeroScope - rozwiązanie służące do identyfikacji dronów znajdujących się w pobliżu. Teraz możemy zobaczyć, jak ta technologia sprawdza się w praktyce.
0
Historyczne zdjęcia w kolorze. Album "Retrographic" to wyjątkowa podróż w przeszłość fotografii
20 Lis 2017
Choć czerń i biel ma swój niezaprzeczalny urok, koloryzacje starych fotografii zawsze cieszą się zainteresowaniem, głównie dlatego, że nadają wydarzeniom z przeszłości bardziej rzeczywisty wymiar. Teraz kolekcję ikonicznych pokolorowanych kadrów możemy oglądać w albumie Retrographic.
0
“Twarzowa Kolekcja” Tomka Sikory w warszawskiej galerii Ethos. Spotkanie z fotografem już w środę
20 Lis 2017
W dniach 18-24 listopada w galerii Ethos w Warszawie można oglądać prace z najnowszego projektu Tomka Sikory. W planach spotkanie autorskie, podczas którego będzie można także przetestować najnowsze aparaty Fujifilm.
0