Polacy zwycięzcami konkursu URBAN 2016 - zobaczcie nagrodzone prace

Właśnie dobiegła końca siódma edycja międzynarodowego konkursu fotograficznego URBAN 2016. Miło nam poinformować, że na podium stanęła trójka polskich fotografów, Monika Krzyszkowska, Tymon Markowski i Bartłomiej Jurecki

Autor: Maciej Luśtyk

7 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

URBAN 2016 to międzynarodowy konkurs skierowany zarówno do amatorów jak i profesjonalistów zajmujących się szeroko rozumianą fotografią miejską, organizowany przez towarzystwo dotArt. Tegoroczna, siódma już edycja konkursu skupiała się wokół tematu życia codziennego w wielkim mieście i podzielona była na dwa główne plebiscyty. W pierwszym z nich zgłoszone zdjęcia rywalizowały ze sobą w 3 podkategoriach: Street Photography, Nature i Sports. Druga sekcja, pod nazwą Stories & Portfolios oceniała cykle opisujące dowolny temat.

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji na podium stanęła aż trójka polskich fotografów. Zdjęcie “Color of the CityMoniki Krzyszkowskiej zdobyło pierwsze miejsce w kategorii ulicznej oraz główną nagrodę w całym konkursie. Tym samym otrzyma główną nagrodę w wysokości 1,300 euro.

fot. Monika Krzyszkowska, "Color of the City"

Z kolei Tymon Markowski staje na podium już drugi rok z rzędu. Jego zdjęcie wygrało w kategorii sportowej i zajęło trzecie miejsce w ogólnym rankingu finałowym. Również trzecie miejsce, ale tym razem w sekcji poświęconej cyklom zajęły portrety autorstwa Bartłomieja Jureckiego, przedstawiające uczestników festiwalu motocyklowego Joy Ride NBIKE Festival w Kluszkowicach.

Naszym rodakom serdecznie gratulujemy, a wam przedstawiamy galerię najlepszych 10 zdjęć z każdej kategorii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (34)

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w październiku podczas festiwalu Trieste Photo Days, we Włoszech.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem urban.dotart.it.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Fotograficzne nagrody Pulitzera przyznane (2022)
Fotograficzne nagrody Pulitzera przyznane (2022)
W tym roku nagrody Pultizera przyznano zespołom fotograficznym agencji Reuters i Getty Images oraz Marcusowi Yamowi z LA Times. Tematy przewodnie to pandemia,...
13
Sony World Photography Awards 2022 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
Sony World Photography Awards 2022 - zobaczcie zwycięskie zdjęcia
World Photography Organisation ogłosiło zwycięzców prestiżowego konkursu SWPA 2022. Oto najlepsze zdjęcia z kategorii profesjonalnej, otwartej i...
29
World Press Photo 2022 - po raz pierwszy w historii wygrywa zdjęcie, na którym nie ma ludzi
World Press Photo 2022 - po raz pierwszy w historii wygrywa zdjęcie, na którym nie ma ludzi
Poznaliśmy ostateczne wyniki tegorocznej, odmienionej edycji konkursu World Press Photo. Oto 4 projekty, które zdobyły główne nagrody WPP 2022.
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)