Polacy zwycięzcami konkursu URBAN 2016 - zobaczcie nagrodzone prace

Właśnie dobiegła końca siódma edycja międzynarodowego konkursu fotograficznego URBAN 2016. Miło nam poinformować, że na podium stanęła trójka polskich fotografów, Monika Krzyszkowska, Tymon Markowski i Bartłomiej Jurecki

0
Maciej Luśtyk
7 Lipiec 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

URBAN 2016 to międzynarodowy konkurs skierowany zarówno do amatorów jak i profesjonalistów zajmujących się szeroko rozumianą fotografią miejską, organizowany przez towarzystwo dotArt. Tegoroczna, siódma już edycja konkursu skupiała się wokół tematu życia codziennego w wielkim mieście i podzielona była na dwa główne plebiscyty. W pierwszym z nich zgłoszone zdjęcia rywalizowały ze sobą w 3 podkategoriach: Street Photography, Nature i Sports. Druga sekcja, pod nazwą Stories & Portfolios oceniała cykle opisujące dowolny temat.

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji na podium stanęła aż trójka polskich fotografów. Zdjęcie “Color of the CityMoniki Krzyszkowskiej zdobyło pierwsze miejsce w kategorii ulicznej oraz główną nagrodę w całym konkursie. Tym samym otrzyma główną nagrodę w wysokości 1,300 euro.

fot. Monika Krzyszkowska, "Color of the City"

Z kolei Tymon Markowski staje na podium już drugi rok z rzędu. Jego zdjęcie wygrało w kategorii sportowej i zajęło trzecie miejsce w ogólnym rankingu finałowym. Również trzecie miejsce, ale tym razem w sekcji poświęconej cyklom zajęły portrety autorstwa Bartłomieja Jureckiego, przedstawiające uczestników festiwalu motocyklowego Joy Ride NBIKE Festival w Kluszkowicach.

Naszym rodakom serdecznie gratulujemy, a wam przedstawiamy galerię najlepszych 10 zdjęć z każdej kategorii.

Zobacz wszystkie zdjęcia (34)

Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się w październiku podczas festiwalu Trieste Photo Days, we Włoszech.

Więcej informacji o konkursie znajdziecie pod adresem urban.dotart.it.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards. Zobaczcie wyróżnione zdjęcia!
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards. Zobaczcie wyróżnione zdjęcia!
Aż 10 Polaków znalazło się w finale jubileuszowej, 10 edycji tego popularnego konkursu fotografii ulicznej. Zwycięzców już niebawem wyłoni jury, któremu przewodniczy sam Martin Parr.
7
0
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019. Polacy wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019....
Dobiegła końca kolejna, 11. już edycja Insight Investment Astronomy Photographer of the Year - największego konkursu poświęconego astrofografii. Zwycięskie prace jak...
28
1
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Piękna, bezlitosna i zagrożona - tak prezentuje się przyroda na zdjęciach wyróżnionych w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii natury na świecie. Zobaczcie...
226
2
Powiązane artykuły