5-bój fotopolis.pl 2014: IV runda: Biały

5-bój fotopolis.pl 2014: IV runda: Biały ocena 0%

Dziś rusza czwarta już runda tegorocznego 5-boju fotopolis.pl, poświęconego kolorom tworzącym obraz/świat. Jej tematem jest tym razem kolor Biały. Prace możecie przesyłać do 15 listopada. Na zwycięzców tej rundy czekają: aparat Fujifilm XQ1, zaawansowane szkolenie z zakresu oświetlenia Broncolor, Instax Mini 8, blenda Fomei oraz punkty w walce o Grand Prix.

Dziś rusza kolejna, czwarta już runda tegorocznego 5-boju. Jej tematem jest kolor Biały. Czy biały to wogóle jest kolor? - można by zapytać. To z pewnością najjaśniejsza z barw. Biel może być symbolem czystości i niewinności. W Chrześcijaństwie towarzyszy sakramentom. Białą sukienkę wkładają dziewczynki do I Komunii Świętej i do ślubu. Mówi się o tym, że człowiek będąc dzieckiem jest jak biała kartka. Biały jest śnieg, ale i gorączka, a nawet śmierć (jeśli przesadzimy z solą). Można bawić się do białego rana, ważne tylko, żeby nie obudzić się potem białym jak ściana. Tylko od Was zależy jaką interpretację tego koloru nam zaproponujecie.

Pamiętajcie, że we wszystkich rundach możecie przesyłać kolorowe i czarno-białe zdjęcia. Oczekujemy zarówno dosłownych zdjęć, jak i takich, które wyjdą poza schematy i zaproponują bardziej symboliczną interpretację tematu. Zwróćcie także szczególną uwagę na jakość swoich prac i ich obróbki.

Zdjęcia należy zgłaszać na stronie: fotopolis.pl/5boj

Swoje prace można przesyłać do 15 listopada 2014.

Na zdobywców pierwszych trzech miejsc w tej rundzie czekają: aparat Fujifilm XQ1, jednodniowe, zaawansowane szkolenie z zakresu oświetlenia Broncolor, Instax Mini 8 i blenda Fomei 150x100 cm.

IIV runda "Biały"
Ogłoszenie rundy: 1 listopada 2014
Termin nadsyłania prac: 15 listopada 2014


Nagrody i punktacja do Grand Prix w IV rundzie:
1. miejsce: aparat Fujifilm XQ1 i 10 punktów
2. miejsce: jednodniowe, zaawansowane szkolenie z zakresu oświetlenia Broncolor i 8 punktów
3. miejsce: Instax Mini 8 + blenda Fomei 150x100 cm i 6 punktów
4. miejsce: 4 punkty
5. miejsce: 2 punkty
6. miejsce: 1 punkt

Dodatkowo wszyscy laureaci dostaną wybrany tytuł wydawnictwa Galaktyka o tematyce fotograficznej.

Przypominamy o dokładnym przeczytaniu regulaminu ze szczególnym zwróceniem uwagi na warunki techniczne nadsyłanych zdjęć.

Komentarze
Polecane artykuły
BenQ PD2720U - 27-calowy monitor 4K HDR dla fotografa i filmowca
14 Cze 2019
Na rynku monitorów graficznych pojawił się kolejny ciekawy model ze średniej półki cenowej. BenQ PD2720U powinien zaspokoić potrzeby doskonałej większości fotografów i filmowców, a do tego oferuje dużą funkcjonalność.
1
Rusza wystawa Grand Press Photo 2019 - ponad 260 najlepszych polskich zdjęć prasowych
14 Cze 2019
Wystawa finałowych zdjęć Grand Press Photo 2019 rusza w Polskę! Na początek zostanie zaprezentowana w Warszawie. Najlepsze zdjęcia z ostatniej edycji konkursu już od 14 czerwca  będzie można oglądać w Warsaw Spire przy placu Europejskim.
0
Gloria Oyarzabal laureatką Grand Prix Fotofestiwal 2019
14 Cze 2019
Gloria Oyarzabal za projekt „Woman Go No’Gree“ została tegoroczną laureatką Grand Prix Fotofestiwal 2019. Wystawę artystki oraz piątki finalistów konkursu można już oglądać w OFF Piotrkowska w Łodzi.
0
Unia Europejska wprowadza zunifikowane prawo dla operatorów dronów
14 Cze 2019
Przepisy dotyczące pilotowania dronów potrafią przyprawić o ból głowy, zwłaszcza jeśli często podróżujemy poza granicami kraju. Tę sytuację zmienić ma jednolite prawo, które już niebawem ma zacząć obowiązywać w Unii Europejskiej.
0