5-bój fotopolis.pl 2014: IV runda: Biały

Dziś rusza czwarta już runda tegorocznego 5-boju fotopolis.pl, poświęconego kolorom tworzącym obraz/świat. Jej tematem jest tym razem kolor Biały. Prace możecie przesyłać do 15 listopada. Na zwycięzców tej rundy czekają: aparat Fujifilm XQ1, zaawansowane szkolenie z zakresu oświetlenia Broncolor, Instax Mini 8, blenda Fomei oraz punkty w walce o Grand Prix.

0
Marcin Grabowiecki
1 Listopad 2014
Artykuł na: 2-3 minuty

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Dziś rusza kolejna, czwarta już runda tegorocznego 5-boju. Jej tematem jest kolor Biały. Czy biały to wogóle jest kolor? - można by zapytać. To z pewnością najjaśniejsza z barw. Biel może być symbolem czystości i niewinności. W Chrześcijaństwie towarzyszy sakramentom. Białą sukienkę wkładają dziewczynki do I Komunii Świętej i do ślubu. Mówi się o tym, że człowiek będąc dzieckiem jest jak biała kartka. Biały jest śnieg, ale i gorączka, a nawet śmierć (jeśli przesadzimy z solą). Można bawić się do białego rana, ważne tylko, żeby nie obudzić się potem białym jak ściana. Tylko od Was zależy jaką interpretację tego koloru nam zaproponujecie.

Pamiętajcie, że we wszystkich rundach możecie przesyłać kolorowe i czarno-białe zdjęcia. Oczekujemy zarówno dosłownych zdjęć, jak i takich, które wyjdą poza schematy i zaproponują bardziej symboliczną interpretację tematu. Zwróćcie także szczególną uwagę na jakość swoich prac i ich obróbki.

Zdjęcia należy zgłaszać na stronie: fotopolis.pl/5boj

Swoje prace można przesyłać do 15 listopada 2014.

Na zdobywców pierwszych trzech miejsc w tej rundzie czekają: aparat Fujifilm XQ1, jednodniowe, zaawansowane szkolenie z zakresu oświetlenia Broncolor, Instax Mini 8 i blenda Fomei 150x100 cm.

IIV runda "Biały"
Ogłoszenie rundy: 1 listopada 2014
Termin nadsyłania prac: 15 listopada 2014


Nagrody i punktacja do Grand Prix w IV rundzie:
1. miejsce: aparat Fujifilm XQ1 i 10 punktów
2. miejsce: jednodniowe, zaawansowane szkolenie z zakresu oświetlenia Broncolor i 8 punktów
3. miejsce: Instax Mini 8 + blenda Fomei 150x100 cm i 6 punktów
4. miejsce: 4 punkty
5. miejsce: 2 punkty
6. miejsce: 1 punkt

Dodatkowo wszyscy laureaci dostaną wybrany tytuł wydawnictwa Galaktyka o tematyce fotograficznej.

Przypominamy o dokładnym przeczytaniu regulaminu ze szczególnym zwróceniem uwagi na warunki techniczne nadsyłanych zdjęć.

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Nikon Small World 2019 - Polak wśród wyróżnionych
Nikon Small World 2019 - Polak wśród wyróżnionych
Transparentny embrion aligatora i wgląd w świat rzeszy mikroorganizmów i cząsteczek, o których większość z nas nie pomyślałby, że mogą zostać sfotografowane.
10
0
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
52
4
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
27
0
Powiązane artykuły