Rozstrzygnięcie konkursu "Kielce inaczej"

Wczoraj, 18 czerwca 2006 roku w Domu Środowisk Twórczych Pałacu Zielińskiego w Kielcach została otwarta wystawa prezentująca najlepsze fotografie nadesłane na tegoroczną edycję konkursu "Kielce Inaczej". Zwycięzcą okazał się Leszek Kowalski, autor cyklu zdjęć "CK".
I nagroda, Leszek Kowalski "CK"

Dwie równorzędne drugie nagrody (po 600 zł) przypadły Robertowi Kaniszewskiemu za zdjęcie Smak chwili i Grzegorzowi Bętkowskiemu za cykl Elegancja. Jury przyznało także dwie trzecie nagrody (po 300 zł): Arturowi Dziwirkowi za cykl Po drugiej stronie i Wojciechowi Gepnerowi za Kosmodrom. Natomiast Wyróżnienia organizatorów otrzymali:
Kinga Kardynał, Marcin Marcisz, Rafał Łagowski, Marta Wieczorek i Rafał Jurkowski.

Tegoroczna edycja konkursu Kielce Inaczej cieszyła się sporym zainteresowaniem. Jury w składzie: Marian Rumin - dyrektor BWA w Kielcach, Krzysztof Miękus - redaktor naczelny miesięcznika fotograficznego Fotopozytyw, Andrzej Borys - Prezes Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF i zwycięzca ubiegłorocznej edycji Jerzy Bednarski wybierało spośród 221 zdjęć 58 autorów.

Zaskoczyła mnie liczba prac, będących próbą ucieczki od rzeczywistości poprzez różnego rodzaju manipulacje (przede wszystkim komputerowe). Tak, jakby rzeczywistość nie była dość interesująca dla fotografa. Tymczasem na ogół to właśnie rzeczywistość jest znacznie ciekawsza niż to, co możemy stworzyć sami. Trzeba jednak przyznać, że pojawiło się trochę naprawdę dobrze zrobionych i przemyślanych montaży komputerowych - opowiada Krzysztof Miękus, redaktor naczelny miesięcznika Fotopozytyw, jeden z jurorów konkursu.

II nagroda, Robert Kaniszewski "Smak chwili"

Wystawa pokonkursowa prezentowana jest w Domu Środowisk Twórczych Pałacu Zielińskiego mieszczącym się przy ulicy Zamkowej 5 w Kielcach.

Na wystawie zobaczyć można 25 zdjęć wybranych przez jury. Poza pracami laureatów znajdują się tam także zdjęcia: Rafała Jurkowskiego, Kingi Kardynał, Joanny Klich, Augustyna Michała Kwasowskiego, Arkadiusza Lubachy, Rafała Łagowskiego, Marcina Marcisza i Marty Wieczorek.

Ekspozycji towarzyszy katalog - okolicznościowy zestaw pocztówek, wydany przez Fundację Kultury Wici - głównego organizatora konkursu.


Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Kielc Wojciech Lubawski.

Organizatorzy: Fundacja Kultury Wici i Dom Środowisk Twórczych Pałacyk Zielińskiego


Więcej informacji na stronie konkursu: www.kielceinaczej.wici.info/


Zobacz wszystkie zdjęcia (5)
Komentarze
Polecane artykuły
OPPO Reno 10x zoom to fotograficzny gigant z peryskopowym obiektywem za rozsądne pieniądze
26 Kwi 2019
Po miesiącach plotek firma OPPO w końcu za zaprezentowała swojego flagowego smartfona. Reno 10x zoom to między innymi trzy moduły kamer z czego jeden został wyposażony w peryskopową konstrukcję mającą zapewniać imponujące zbliżenia obrazu.
0
Funkcja wykrywania oka zawita do modeli Nikon Z6 i Z7 już w maju
25 Kwi 2019
W styczniu producent zapowiedział aktualizację, która miała wzbogacić flagowe bezlusterkowce m.in. o funkcje zapisu wideo w formacie RAW i wykrywania oka. Dziś wiemy już kiedy pojawi się nowy firmware i możemy zobaczyć pierwsze wideo ukazujące działanie nowej funkcji w praktyce.
0
Trwa Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej. Zobacz co przygotowali organizatorzy
25 Kwi 2019
To już czwarta edycja Brzeskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej. Święto fotografowania camerą obscurą potrwa w Brzegu w województwie opolskim jeszcze do niedzieli 28 kwietnia.
0
Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD - wszechstronny zoom do Canona i Nikona
25 Kwi 2019
Wyrazisty obraz, zaawansowana optyka ze stabilizacją, wydajny autofokus oraz uszczelnienia newralgicznych miejsc obiektywu - oto zaprezentowany Tamron 35-150 mm f/2.8-4 Di VC OSD.
0