"Rhapsody" Filipa Wiśniewskiego

Prezentujemy fotografie Filipa Wiśniewskiego inspirowane muzyką i obrazujące związane z nią emocje... "Rhapsody".
Prezentujemy fotografie z autorskiego cyklu Filipa Wiśniewskiego Rhapsody, który eksponowany jest na wystawie w Filharmonii Białostockiej.

Jak pisze autor: Moje obrazy rodzą się spontanicznie, w niewymuszony, naturalny sposób. To ważne - poczuć i stworzyć obraz. Obraz muzyki. Z otchłani wspomnień, refleksji, uczuć, szumu wiatru, jesiennej nostalgii...w chwili zadumy, kulminacji muzycznego przeżycia...Muzyka stanowi dla mnie ważną inspirację. Stymuluje wewnętrzną nieodpartą potrzebę tworzenia. W pracy nad tym projektem była szczególnie silnie obecna. Rapsodia to utwór muzyczny wysnuty z kilku wątków o nieokreślonej formie, również taką formę ma ten cykl. Tytuł jak cała reszta pojawił się spontanicznie. (Filip Wiśniewski)

fot. Filip Wiśniewski "Rhapsody"

Filip Wiśniewski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej (dyplom 2001). Zajmuje się głównie fotografią inscenizowaną, grafiką artystyczną i użytkową, rzeźbą, rysunkiem oraz malarstwem. Ponadto pisze i publikuje felietony oraz poezję. Od 1998 roku związany jest ze Studencką Agencją Fotograficzną działającą przy Politechnice Białostockiej. Równie aktywnie współpracuje z Białostockim Ośrodkiem Kultury. Jest także współtwórcą grupy artystycznej E44 (Wiśniewski/Haładyj). Ma na swoim koncie liczne projekty autorskie o charakterze programowym (m.in. Klepsydry, Układ Scalony, Loara, Normal, Momia's poh). Obszerne publikacje autorskie w magazynach ogólnopolskich (Ha!Art, Pozytyw, Kultura).

fot. Filip Wiśniewski "Rhapsody"

Dorobek twórczy (wybór):
Stein - scenariusz autorskiego filmu
Sentymentalne Kino Nastroju - cykl tekstów
Zapiekle - cykl felietonów
Klepsydry - wystawa reliefów
Układ Scalony - diaprojekt I
(marzec 2001 Białystok, kino Forum)
XVI Dni Sztuki Współczesnej - plakat
Dom Wielopokoleniowy - dyplom W.A.
The FirstAid - wystawa rysunków
voXHumana - diaprojekt II
(październik 2002 Białystok, "Spodki" WOAK)
Testosterone - diaprojekt III
(grudzień 2003 Białystok, Muzeum Podlaskie)

W przygotowaniu:
Rhapsody - wystawa fotografii
(listopad 2003 Białystok, Filharmonia)
Loara - wystawa fotografii
Momia's poh - wystawa grafiki
Normal - relief


Wystawa jest prezentowana do 24 listopada 2003 w Filharmonii Białostockiej, (ul. Podleśna 2, 15-227 Białystok, tel. (0 85) 732 17 86). Można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 oraz podczas koncertów w piątki o godzinie 19.00. www.filharmonia.bialystok.pl

Magazyn Fotopolis.pl jest patronem medialnym wystawy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
Komentarze
Polecane artykuły
Sztuczna inteligencja NVIDIA tworzy fotorealistyczne obrazy z prostych rysunków
20 Mar 2019
Jeśli możliwości układów SI jeszcze nie zdążyły wzbudzić w Was niepokoju, zobaczcie co potrafi nowy system opracowany przez programistów z NVIDIA. Za pomocą paru ruchów myszką można stworzyć realistycznie wyglądające nieistniejące krajobrazy.
1
Nadchodzi Photo Mechanic 6. Program do katalogowania zdjęć ma być jeszcze szybszy i wydajniejszy
19 Mar 2019
Nowy i bardziej intuicyjny interfejs, a także zwiększona wydajność i stabilność - to tylko niektóre z usprawnień, jakie mamy otrzymać w nadchodzącym Photo Mechanic 6. Premiera programu już 25 marca.
0
11. edycja spotkań „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“ rusza już 25 marca
19 Mar 2019
Nadchodzi kolejna odsłona „Wszyscy Jesteśmy Fotografami“. W ramach 11. edycji odbędzie się siedem spotkań, których gośćmi będą: Tomasz Lazar, Wojtek Wieteska, Justyna Mielnikiewicz, Anna Brzezińska, Todd Hido, Michał Szlaga i Erik Kessels.
0
LEE100 - nowy system filtrów prostokątnych
18 Mar 2019
Po 25 latach, znany producent filtrów i akcesoriów odświeża znany i lubiany system filtrów prostokątnych. Uchwyt Lee 100 wprowadza szereg nowych funkcji i udogodnień.
0