"Rhapsody" Filipa Wiśniewskiego

Prezentujemy fotografie Filipa Wiśniewskiego inspirowane muzyką i obrazujące związane z nią emocje... "Rhapsody".
Prezentujemy fotografie z autorskiego cyklu Filipa Wiśniewskiego Rhapsody, który eksponowany jest na wystawie w Filharmonii Białostockiej.

Jak pisze autor: Moje obrazy rodzą się spontanicznie, w niewymuszony, naturalny sposób. To ważne - poczuć i stworzyć obraz. Obraz muzyki. Z otchłani wspomnień, refleksji, uczuć, szumu wiatru, jesiennej nostalgii...w chwili zadumy, kulminacji muzycznego przeżycia...Muzyka stanowi dla mnie ważną inspirację. Stymuluje wewnętrzną nieodpartą potrzebę tworzenia. W pracy nad tym projektem była szczególnie silnie obecna. Rapsodia to utwór muzyczny wysnuty z kilku wątków o nieokreślonej formie, również taką formę ma ten cykl. Tytuł jak cała reszta pojawił się spontanicznie. (Filip Wiśniewski)

fot. Filip Wiśniewski "Rhapsody"

Filip Wiśniewski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej (dyplom 2001). Zajmuje się głównie fotografią inscenizowaną, grafiką artystyczną i użytkową, rzeźbą, rysunkiem oraz malarstwem. Ponadto pisze i publikuje felietony oraz poezję. Od 1998 roku związany jest ze Studencką Agencją Fotograficzną działającą przy Politechnice Białostockiej. Równie aktywnie współpracuje z Białostockim Ośrodkiem Kultury. Jest także współtwórcą grupy artystycznej E44 (Wiśniewski/Haładyj). Ma na swoim koncie liczne projekty autorskie o charakterze programowym (m.in. Klepsydry, Układ Scalony, Loara, Normal, Momia's poh). Obszerne publikacje autorskie w magazynach ogólnopolskich (Ha!Art, Pozytyw, Kultura).

fot. Filip Wiśniewski "Rhapsody"

Dorobek twórczy (wybór):
Stein - scenariusz autorskiego filmu
Sentymentalne Kino Nastroju - cykl tekstów
Zapiekle - cykl felietonów
Klepsydry - wystawa reliefów
Układ Scalony - diaprojekt I
(marzec 2001 Białystok, kino Forum)
XVI Dni Sztuki Współczesnej - plakat
Dom Wielopokoleniowy - dyplom W.A.
The FirstAid - wystawa rysunków
voXHumana - diaprojekt II
(październik 2002 Białystok, "Spodki" WOAK)
Testosterone - diaprojekt III
(grudzień 2003 Białystok, Muzeum Podlaskie)

W przygotowaniu:
Rhapsody - wystawa fotografii
(listopad 2003 Białystok, Filharmonia)
Loara - wystawa fotografii
Momia's poh - wystawa grafiki
Normal - relief


Wystawa jest prezentowana do 24 listopada 2003 w Filharmonii Białostockiej, (ul. Podleśna 2, 15-227 Białystok, tel. (0 85) 732 17 86). Można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 oraz podczas koncertów w piątki o godzinie 19.00. www.filharmonia.bialystok.pl

Magazyn Fotopolis.pl jest patronem medialnym wystawy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
 
Komentarze
Polecane artykuły
L-Mount - Leica, Sigma i Panasonic zawiązują kooperatywę w celu rozwoju pełnoklatkowego systemu
25 Wrz 2018
#Photokina2018 O współpracy Leiki i Panasonika wiemy już od dawna. Teraz do tego grona dołącza Sigma, by rozwijać zaprezentowane w 2014 roku, pełnoklatkowe mocowanie L. Jeśli plotki okażą się prawdą, to na nim bazować będzie nowy, pełnoklatkowy bezlusterkowiec Panasonic.
0
BenQ PD2700U - niedrogi 27-calowy monitor 4K HDR ze 100-procentowym pokryciem sRGB
25 Wrz 2018
#Photokina 2018 BenQ zaprezentował nowy monitor, który spełnić ma oczekiwania grafików, projektantów i fotografów. Otrzymujemy m.in. ekran 4K HDR, 100-procentowe pokrycie gamutów sRGB i Rec. 709 i specjalny tryb Darkroom, który dostosowuje jasność i kontrast tak, by ułatwić prace przy precyzyjnej obróbce zdjęć.
0
Ricoh GR III - nowa matryca, stabilizacja, szybki AF i dotykowy ekran. Premiera w 2019 roku
25 Wrz 2018
#Photokina 2018 Ricoh zapowiedział dziś długo oczekiwaną aktualizację dla kultowej w niektórych kręgach serii GR. Trzecia generacja kompaktu APS-C wyposażona została m.in. w 24-milionową matrycę z systemem stabilizacji i pikselami detekcji fazy.
0
CineStill °Cs TCS-1000 wymiesza chemię i zapewni jej odpowiednią temperaturę podczas wywoływania filmów
24 Wrz 2018
Wywoływanie filmów w domu to duża oszczędność i możliwość wpływu na to, jak będzie prezentował się negatyw. Problemem może być utrzymanie odpowiedniej temperatury odczynników. Z odsieczą przychodzi nowe urządzenie firmy CineStill.
0