"Rhapsody" Filipa Wiśniewskiego

Prezentujemy fotografie Filipa Wiśniewskiego inspirowane muzyką i obrazujące związane z nią emocje... "Rhapsody".
Prezentujemy fotografie z autorskiego cyklu Filipa Wiśniewskiego Rhapsody, który eksponowany jest na wystawie w Filharmonii Białostockiej.

Jak pisze autor: Moje obrazy rodzą się spontanicznie, w niewymuszony, naturalny sposób. To ważne - poczuć i stworzyć obraz. Obraz muzyki. Z otchłani wspomnień, refleksji, uczuć, szumu wiatru, jesiennej nostalgii...w chwili zadumy, kulminacji muzycznego przeżycia...Muzyka stanowi dla mnie ważną inspirację. Stymuluje wewnętrzną nieodpartą potrzebę tworzenia. W pracy nad tym projektem była szczególnie silnie obecna. Rapsodia to utwór muzyczny wysnuty z kilku wątków o nieokreślonej formie, również taką formę ma ten cykl. Tytuł jak cała reszta pojawił się spontanicznie. (Filip Wiśniewski)

fot. Filip Wiśniewski "Rhapsody"

Filip Wiśniewski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej (dyplom 2001). Zajmuje się głównie fotografią inscenizowaną, grafiką artystyczną i użytkową, rzeźbą, rysunkiem oraz malarstwem. Ponadto pisze i publikuje felietony oraz poezję. Od 1998 roku związany jest ze Studencką Agencją Fotograficzną działającą przy Politechnice Białostockiej. Równie aktywnie współpracuje z Białostockim Ośrodkiem Kultury. Jest także współtwórcą grupy artystycznej E44 (Wiśniewski/Haładyj). Ma na swoim koncie liczne projekty autorskie o charakterze programowym (m.in. Klepsydry, Układ Scalony, Loara, Normal, Momia's poh). Obszerne publikacje autorskie w magazynach ogólnopolskich (Ha!Art, Pozytyw, Kultura).

fot. Filip Wiśniewski "Rhapsody"

Dorobek twórczy (wybór):
Stein - scenariusz autorskiego filmu
Sentymentalne Kino Nastroju - cykl tekstów
Zapiekle - cykl felietonów
Klepsydry - wystawa reliefów
Układ Scalony - diaprojekt I
(marzec 2001 Białystok, kino Forum)
XVI Dni Sztuki Współczesnej - plakat
Dom Wielopokoleniowy - dyplom W.A.
The FirstAid - wystawa rysunków
voXHumana - diaprojekt II
(październik 2002 Białystok, "Spodki" WOAK)
Testosterone - diaprojekt III
(grudzień 2003 Białystok, Muzeum Podlaskie)

W przygotowaniu:
Rhapsody - wystawa fotografii
(listopad 2003 Białystok, Filharmonia)
Loara - wystawa fotografii
Momia's poh - wystawa grafiki
Normal - relief


Wystawa jest prezentowana do 24 listopada 2003 w Filharmonii Białostockiej, (ul. Podleśna 2, 15-227 Białystok, tel. (0 85) 732 17 86). Można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 oraz podczas koncertów w piątki o godzinie 19.00. www.filharmonia.bialystok.pl

Magazyn Fotopolis.pl jest patronem medialnym wystawy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
 
Komentarze
Polecane artykuły
Spotkanie z Batroszem Janiczkiem w ramach WroFoto to okazja, by przenieść się w czasie i przestrzeni
17 Gru 2018
Kolejnym gościem spotkań WroFoto będzie Bartosz Janiczek - fotograf dokumentujący rekonstrukcje historyczne. Już jutro będzie można „wsiąść w wehikuł czasu i przenieść się w czasie i przestrzeni do okresu wczesnego średniowiecza“. Start o 18:00.
0
Nowości Lowepro na polskim rynku - 6 nowych plecaków i pokrowce na akcesoria
14 Gru 2018
Lowepro wprowadza na rynek nowe generacje lubianych plecaków ProTactic i Whistler. Ponadto nowe modele Freeline i Powder, a także etui na filtry i karty.
0
Konsola Loupedeck+ teraz także ze wsparciem dla Photoshopa. Pobierz najnowsze oprogramowanie
14 Gru 2018
Producent konsoli Loupedeck udostępnił aktualizację oprogramowania, która pozwala na korzystanie z funkcji urządzenia także w programie Photoshop.
0
Warsztaty Creative Masterclass - zapisy tylko do poniedziałku
14 Gru 2018
Creative Masterclass to wyjątkowe warsztaty oświetleniowe, prowadzone przez Emila Bilińskiego i Piotra Wernera. 19 grudnia w Krakowie zaprezentują swój system pracy i pokażą jak efektywnie pracować z oświetleniem na planie zdjęciowym.
0