"Rhapsody" Filipa Wiśniewskiego

Prezentujemy fotografie Filipa Wiśniewskiego inspirowane muzyką i obrazujące związane z nią emocje... "Rhapsody".
Prezentujemy fotografie z autorskiego cyklu Filipa Wiśniewskiego Rhapsody, który eksponowany jest na wystawie w Filharmonii Białostockiej.

Jak pisze autor: Moje obrazy rodzą się spontanicznie, w niewymuszony, naturalny sposób. To ważne - poczuć i stworzyć obraz. Obraz muzyki. Z otchłani wspomnień, refleksji, uczuć, szumu wiatru, jesiennej nostalgii...w chwili zadumy, kulminacji muzycznego przeżycia...Muzyka stanowi dla mnie ważną inspirację. Stymuluje wewnętrzną nieodpartą potrzebę tworzenia. W pracy nad tym projektem była szczególnie silnie obecna. Rapsodia to utwór muzyczny wysnuty z kilku wątków o nieokreślonej formie, również taką formę ma ten cykl. Tytuł jak cała reszta pojawił się spontanicznie. (Filip Wiśniewski)

fot. Filip Wiśniewski "Rhapsody"

Filip Wiśniewski jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej (dyplom 2001). Zajmuje się głównie fotografią inscenizowaną, grafiką artystyczną i użytkową, rzeźbą, rysunkiem oraz malarstwem. Ponadto pisze i publikuje felietony oraz poezję. Od 1998 roku związany jest ze Studencką Agencją Fotograficzną działającą przy Politechnice Białostockiej. Równie aktywnie współpracuje z Białostockim Ośrodkiem Kultury. Jest także współtwórcą grupy artystycznej E44 (Wiśniewski/Haładyj). Ma na swoim koncie liczne projekty autorskie o charakterze programowym (m.in. Klepsydry, Układ Scalony, Loara, Normal, Momia's poh). Obszerne publikacje autorskie w magazynach ogólnopolskich (Ha!Art, Pozytyw, Kultura).

fot. Filip Wiśniewski "Rhapsody"

Dorobek twórczy (wybór):
Stein - scenariusz autorskiego filmu
Sentymentalne Kino Nastroju - cykl tekstów
Zapiekle - cykl felietonów
Klepsydry - wystawa reliefów
Układ Scalony - diaprojekt I
(marzec 2001 Białystok, kino Forum)
XVI Dni Sztuki Współczesnej - plakat
Dom Wielopokoleniowy - dyplom W.A.
The FirstAid - wystawa rysunków
voXHumana - diaprojekt II
(październik 2002 Białystok, "Spodki" WOAK)
Testosterone - diaprojekt III
(grudzień 2003 Białystok, Muzeum Podlaskie)

W przygotowaniu:
Rhapsody - wystawa fotografii
(listopad 2003 Białystok, Filharmonia)
Loara - wystawa fotografii
Momia's poh - wystawa grafiki
Normal - relief


Wystawa jest prezentowana do 24 listopada 2003 w Filharmonii Białostockiej, (ul. Podleśna 2, 15-227 Białystok, tel. (0 85) 732 17 86). Można ją oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 16.00 oraz podczas koncertów w piątki o godzinie 19.00. www.filharmonia.bialystok.pl

Magazyn Fotopolis.pl jest patronem medialnym wystawy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
Komentarze
Polecane artykuły
Ważna aktualizacja platformy Phase One IQ4 Infinity. Wraz z nią otrzymamy m.in wieloklatkowy zapis RAW
26 Cze 2019
Tryb Automated Frame Averaging łączący wiele zdjęć w jeden plik RAW o lepszej jakości i szczegółowości obrazu - to największa nowość jaka w przyszłym tygodniu ma zostać wprowadzona do średnioformatowego systemu Phase One IQ4 Infinity.
0
Rusza Kino Letnie WJF VOL. 5. Pierwszy pokaz filmowy już najbliższy czwartek
26 Cze 2019
Kino Letnie WJF to cykl pokazów skierowany do miłośników fotografii. W ramach piątej edycji zostaną pokazane cztery filmy. Pierwszy seans już w najbliższy czwartek (27 czerwca).
0
„Do broni“ Agnieszki Rayss - wernisaż już dziś w Poznaniu
26 Cze 2019
W projekcie „Do broni” Agnieszka Rayss odwołuje się do rekonstrukcji historycznych, szczególnie rekonstrukcji XX-wiecznych wojen, które ze zjawiska niszowego stały się w ostatnich latach nowym modelem zachowań kulturowych. Wernisaż już dziś w poznańskiej Centrali.
0
Vintage Grand Prix - konkurs fotografii analogowej czeka na Twoje zgłoszenia
25 Cze 2019
Jeszcze do 10 lipca możecie nadsyłać swoje projekty do konkursu Vintage Grand Prix. Za zwycięzcę czeka 2500 zł oraz prezentacja swoich prac w formie wystawy w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Miłośników Fotografii Analogowej Vintage Photo Festival.
0