Międzynarodowe Biennale Fotografii Sportowej

W Polsce można już oglądać pokonkursową wystawę z "Międzynarodowego Biennale Fotografii Sportowej". Ta prestiżowa konfrontacja fotografików sportu odbywa się co dwa lata w Hiszpanii już od 1970 roku. Prezentujemy wybrane fotografie i terminarz ekspozycji.
Międzynarodowe Biennale Fotografii Sportowej jest organizowane w Hiszpanii już od 1970 roku. Obecnie jest to jedna z największych i najbardziej prestiżowych konfrontacji owoców pracy fotografików wyspecjalizowanych w fotografii sportu. Niestety odbywa się tylko co dwa lata, dlatego grzechem byłoby przegapić pokonkursową wystawę, która odwiedzi pięć miast Polski. Tourne rozpoczęło się od Zabrza, gdzie ekspozycję można oglądać do końca października.

copyright Adolfo Vázquez Cousillas, Hiszpania, "Sprawność"

W tym roku na XVIII edycję konkursu swoje prace nadesłało 151 fotografów z 36 państw. Czujne oczy artystów i obiektywy aparatów uchwyciły i pokazały nam ich indywidualny punkt widzenia na wiele rodzajów dyscyplin sportu. Autorzy posługiwali się zarówno tradycyjnymi, jak i bardzo nowoczesnymi technikami fotograficznymi. W taki sposób powstała zbiorowa, artystyczna kreacja wizerunku natury sportu i jego różnorodności. Spośród wszystkich prac jury konkursu wybrało 100 najlepszych, które stworzyły wystawę Fotosport2004.

copyright Dario Riva, Włochy, "Rugby"

Patronat nad imprezą od początku sprawuje Międzynarodowy Komitet Olimpijski i Międzynarodowa Federacja Fotografii Artystycznej. 16 spośród tych prac zostało nagrodzonych Srebrnymi Medalami FIAP, 25 nagrodzono Medalami Fotosport 2004, 6 otrzymało Wyróżnienie Honorowe FIAP za zobrazowanie sportu dzieci, 2 otrzymały wyróżnienie za przedstawienie roli sportu w zróżnicowaniu kulturowym i koegzystencji, a 1 zdjęcie otrzymało nagrodę MKOI.Patronat medialny nad wystawą w Polsce objęło Fotopolis. Przedstawiamy kalendarz ekspozycji Fotosport 2004:
  • Od 1 do 31 października 2004: Zabrze, Klub Sportowy "Górnik Zabrze" (organizatorem jest Muzeum Miejskie)
  • Od 3 do 28 listopada 2004: Wrocław, Muzeum Miejskie (Arsenał)
  • Od 6 grudnia 2004 do 6 stycznia 2005: Kalisz, Centrum Kultury i Sztuki
  • Od 10 stycznia do 28 lutego 2005: Warszawa, Centrum Edukacji Olimpijskiej
  • Od 3 do 31 marca 2005: Bydgoszcz, Hala Sportowo-Widowiskowa "Łuczniczka"


Organizatorem wystawy w Polsce jest Agencja Zegart


Patronat prasowy wystawy w Polsce:

Zobacz wszystkie zdjęcia (10)
Komentarze
Polecane artykuły
Zainteresował cię Fujifilm GFX 100? Sprawdź możliwości aparatu podczas spotkania w Warszawie
17 Cze 2019
Najnowszy aparat Fujifilm pretenduje do miana najdoskonalszego średniego formatu na rynku. Jego specyfikacja zachwyca, ale jak daje sobie radę w rzeczywistości? Przekonaj się na spotkaniu z Jackiem Boneckim.
0
Jak zmieniała się praca fotoedytora wraz z cyfrową rewolucją? Dowiedz się na spotkaniu z Beatą Łyżwą-Sokół
17 Cze 2019
Już w najbliższą środę w Zachęcie odbędzie się ostatnie wydarzenie towarzyszące wystawie “”Polska” na eksport”, podczas którego Beata Łyżwa-Sokół odsłoni przed nami kulisy pracy fotoedytora.
0
Nadchodzi HongMeng OS - autorski system operacyjny Huawei, którym zainteresowały się także Xiaomi, Vivo i Oppo
17 Cze 2019
Restrykcje amerykańskiego rządu, zerwana współpraca przez Google i w efekcie wizja braku dostępu do Androida to przysłowiowy „gwóźdź to trumny“. Ale Huawei nie pozostaje bierne i zapowiada autorski systemem operacyjny HongMeng OS. Do tego Xiaomi, Vivo i Oppo wyraziły chęć przystąpienia do fazy testów. Czy czeka nas rewolucja w segmencie chińskich smartfonów?
0
Niebezpieczne ujęcia, czyli 100 lat fotografii mody w Polsce
17 Cze 2019
Nadchodząca wystawa w Galerii IFF to prawdziwa podróż w czasie, dzięki której zobaczysz, w jaki sposób rozwijała się polska moda na przestrzeni ostatniego stulecia. Fotografie najlepszych polskich artystów będzie można oglądać od 5 lipca.
0