Targi w Łodzi - dzień ostatni

Dobiegł końca trzeci, ostatni dzień targów. Sobota z pewnością należała do publiczności. Tereny targowe odwiedziły tłumy zwiedzających. Zapraszamy do przeczytania naszej relacji z ostatniego dnia targów.
0
Michał Sułkiewicz
10 Listopad 2002
Artykuł na: 4-5 minut
Ostatni dzień targowy wypadł w sobotę. W dzień wolny od pracy fascynaci fotografii i zwykli użytkownicy aparatów, kamer i innego sprzętu tłumnie odwiedzili targi Film Video Foto.

Jednym z bardziej efektownych wydarzeń trzeciego dnia targów była przeprowadzona w dynamicznym stylu prezentacja nowości firmy Olympus. Firma Eurocolor dystrybutor marki Olympus na naszym rynku z dużym rozmachem przedstawiła nowe aparaty w swojej ofercie. W otoczeniu sztucznego dymu, świateł i muzyki z filmów sensacyjnych modelki i modele stylizowani na agentów specjalnych pokazali najnowsze aparaty firmy Olympus: [mju:]-V,] {LNK|https://www.fotopolis.pl/n.php?n=479 Camedia C-5050 Zoom i Camedia C-730 UltraZoom (kliknięcie linku przeniesie do artykułu Fotopolis o danym aparacie).

prezentacja nowości firmy Olympus zrobiła wrażenie na publiczności

Miło, że również na polskim rynku firmy wkładają coraz więcej wysiłku w prezentację swoich produktów szerokiej publiczności. Skoda tylko, że Olympus nie miał stoiska na samych targach. Zwiedzający zainteresowani nowymi produktami tej firmy szukali informacji o nich na stoisku... Fotopolis, gdzie była możliwość wydrukowania artykułu z naszego archiwum poświęconego tym, a także innym produktom.

Nieco w cieniu aparatów Olympusa pozostała prezentacja rewolucyjnego produktu, który również znalazł się w ofercie firmy Eurocolor. Jest to samoobsługowy kiosk pozwalający na wykonanie odbitek z nośników cyfrowych. W odróżnieniu od innych tego typu rozwiązań oferowanych na przykład na targach Photokina oraz prezentowanych w Łodzi, kiosk sam pobiera opłatę za wykonanie odbitek, które następnie wywoływane są w procesie chemicznym. Jest to więc mini laboratorium chemiczne zamknięte w samoobsługowej obudowie.

samoobsługowe kioski firmy Eurocolor

Kiosk przyjmuje większość rozpowszechnionych kart pamięci, a także dyskietki i płyty CD-ROM. Możliwa jest prosta edycja zdjęć, oraz drukowanie indeksu. Pierwsze wykonane przez nas zdjęcia wygląją bardzo obiecująco. Według przedstawiciela firmy Eurocolor, pierwsze tego typu maszyny będą umieszczane w supermarketach i centrach handlowych.

Jednym z ciekawszych wydarzeń podczas Targów było spotkanie z Tomkiem Gudzowatym. Fotograf ten pokazywał w hali Expo swoje zdjęcia przyrodnicze (patrz nasz wcześniejszy artykuł), a w piątek spotkał się z miłośnikami fotografii by odpowiedzieć na ich pytania.

Oglądający zdjęcia Gudzowatego prawie zawsze podejrzewają autora o stosowanie sprzętu absolutnie niedostępnego dla zwykłego śmiertelnika. Tak naprawdę Pan Tomasz używa Nikona F4 i dwóch popularnych obiektywów: 17-35mm, 28-200mm. Argument jest jeden - żaden inny aparat nie zniósł by tak dobrze trudnych warunków pogodowych czy terenowych. Gudzowaty tłumaczył, że tajemnica nie tkwi jednak w technice a w metodzie polegającej na budowaniu wzajemnego zaufania między zwierzęciem a fotografującym. "Jest to jednak transakcja wiązana bowiem gepard dający się sfotografować korzysta z bezpieczeństwa jakie daje bliska obecność samochodu i człowieka. Po prostu inne polujące zwierzęta nie będą wtedy atakowały młodych gepardów."

Tomasz Gudzowaty zdradził też swoje plany. Podobno zamierza wycofać się z aktywnej obecności na rynku fotograficznym aby zrealizować duży, kilkuletni projekt. Będzie on poświęcony, między innymi, problemowi praw zwierząt ? Gudzowaty po raz kolejny udowadnia, że jego zdjęcia nie służą tylko radości estetycznej, ale mają za zadanie opowiadać o czymś ważnym i wartym uwagi. Autorowi życzymy sukcesu w realizacji tych ambitnych planów. Jaki będzie efekt dowiemy się za około 5 lat.

zdjęcia Tomasza Gudzowatego na targach

Z kolei na stoisku Fotopolis, można było obejrzeć prezentację wybranych zdjęć z poprzednich edycji Galerii Bezdomnej. Prezentację tę będzie można wkrótce ściągnąć z naszego serwisu, o czym poinformujemy. Przypominamy, że wkrótce następna edycja galerii, ponownie w Warszawie.

prezentacja zdjęć z Galerii Bezdomnej na stoisku Fotopolis

Mimo, że targi dobiegły końca nadal zapraszamy do odwiedzania naszych stron targowych, gdzie będziemy umieszczać podsumowania dni targowych oraz inne "posttargowe" informacje.

{GAL|26125}

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards. Zobaczcie wyróżnione zdjęcia!
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards. Zobaczcie wyróżnione zdjęcia!
Aż 10 Polaków znalazło się w finale jubileuszowej, 10 edycji tego popularnego konkursu fotografii ulicznej. Zwycięzców już niebawem wyłoni jury, któremu przewodniczy sam Martin Parr.
7
0
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019. Polacy wśród wyróżnionych
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba z konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019....
Dobiegła końca kolejna, 11. już edycja Insight Investment Astronomy Photographer of the Year - największego konkursu poświęconego astrofografii. Zwycięskie prace jak...
28
1
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Wildlife Photographer of the Year 2019 - zobaczcie wyróżnione prace
Piękna, bezlitosna i zagrożona - tak prezentuje się przyroda na zdjęciach wyróżnionych w najbardziej prestiżowym konkursie fotografii natury na świecie. Zobaczcie...
226
2