Kambodża w obiektywie Barta Pogody

Prawie trzy miesiące temu Bart Pogoda wyruszył w nową podróż, tym razem do krajów Południowo-Wschodniej Azji. Zaczął od Hong Kongu, potem był Bangkok, kilka miast Tajlandii i Laosu i wreszcie Phnom Penh w Kambodży, które wywarło wielkie wrażenie. Prezentujemy nadesłane stamtąd fotografie oraz kilka słów relacji z internetowego blogu.
0

Autor: Marta Majewska

28 Kwiecień 2004
Artykuł na: 2-3 minuty

Bart Pogoda, 26 lat, niezależny fotografik, podróżnik, grafik, twórca internetowy, mieszka w Warszawie. W latach 1998-2002 podróżował po Europie, Bliskim Wschodzie, Maroku, Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej. W ubiegłym roku w galerii Fotopolis gościły jego fotografie z Ameryki Południowej oraz z Indii.

Prawie trzy miesiące temu wyruszył w nową podróż, tym razem na Daleki Wschód, planując zwiedzić Laos, Wietnam, Singapur, Kambodżę i Tajlandię. Zaczął od Hong Kongu, potem był Bangkok, kilka miast Tajlandii i Laosu, żeby wreszcie trafić do Phnom Penh w Kambodży i zostać tam dłużej, niż przewidywał jego plan. Prezentujemy nadesłane fotografie z ulic, targów i slumsów Phnom Penh oraz kilka słów relacji z internetowego blogu autora:

Bart Pogoda, slumsy w Phnom Penh, Kambodża

phnom penh 2004-03-26

Żar z nieba się leje, może z 40 stopni, zasuwam po rozgrzanych ulicach pełnych motocykli, śmieci, ludzi, psów, straganów, knajp, pięknych domów w stylu francusko-chińskim. Czuje się jak na południu Francji, tyle że po jakiejś wojnie.
(...)

biegam ze średnim formatem - właściwie ludzie są tak porażeni słońcem, że nie zwracają na mnie zbytniej uwagi, wiec hasam do woli.

Bart Pogoda, ulice Phnom Penh, Kambodża

(...)
mieszkam w hotelu NUMBER 9 - tuż nad jeziorem, kolo ogromnego meczetu muzułmanów Chan. 2$ za pokój, niezła knajpa na dole, wokoło mnóstwo zacisznych kafejek, tanich restauracji, sklepów z książkami i płytami.

(...)
phnom penh 2004-03-29

niemożliwe staje się możliwe
w Kambodży
Phnom Penh wsssysa
niesamowite miejsce

Czytaj także:

Galeria fotografii z Indii Barta Pogody czytaj...

Galeria fotografii z Ameryki Łacińskiej Barta Pogody czytaj...

Zapraszamy także na strony internetowego blogu Barta Pogody:

www.bartpogoda.net

{GAL|26177
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się na… zwierzętach
Md Enamul Kabir, fotograf z Bangladeszu, postanowił stawić czoło swoim lękom i fotografować to, czego się najbardziej obawia. Tak powstał cykl Coexistence - fotografia streetowa, która skupia się...
25
2
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców Nikon’s Small World 2020
Makro do kwadratu. Zobacz zachwycający świat fotografii mikroskopowej na zdjęciach zwycięzców...
Konkurs Nikon’s Small World już od ponad 40 lat nagradza najlepsze zdjęcia ukazujące świat niedostrzegalny gołym. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego...
9
0
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego na świecie
Wildlife Photographer of the Year 2020 - poznaliśmy wyniki najważniejszego konkursu przyrodniczego...
W Londynie przyznano najbardziej prestiżowe nagrody świata fotografii przyrodniczej. Zobaczcie galerię zwycięskich prac.
12
0
Powiązane artykuły