Kambodża w obiektywie Barta Pogody

Prawie trzy miesiące temu Bart Pogoda wyruszył w nową podróż, tym razem do krajów Południowo-Wschodniej Azji. Zaczął od Hong Kongu, potem był Bangkok, kilka miast Tajlandii i Laosu i wreszcie Phnom Penh w Kambodży, które wywarło wielkie wrażenie. Prezentujemy nadesłane stamtąd fotografie oraz kilka słów relacji z internetowego blogu.
0
Marta Majewska
28 Kwiecień 2004
Artykuł na: 2-3 minuty
Bart Pogoda, 26 lat, niezależny fotografik, podróżnik, grafik, twórca internetowy, mieszka w Warszawie. W latach 1998-2002 podróżował po Europie, Bliskim Wschodzie, Maroku, Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej. W ubiegłym roku w galerii Fotopolis gościły jego fotografie z Ameryki Południowej oraz z Indii.

Prawie trzy miesiące temu wyruszył w nową podróż, tym razem na Daleki Wschód, planując zwiedzić Laos, Wietnam, Singapur, Kambodżę i Tajlandię. Zaczął od Hong Kongu, potem był Bangkok, kilka miast Tajlandii i Laosu, żeby wreszcie trafić do Phnom Penh w Kambodży i zostać tam dłużej, niż przewidywał jego plan. Prezentujemy nadesłane fotografie z ulic, targów i slumsów Phnom Penh oraz kilka słów relacji z internetowego blogu autora:

Bart Pogoda, slumsy w Phnom Penh, Kambodża

phnom penh 2004-03-26

Żar z nieba się leje, może z 40 stopni, zasuwam po rozgrzanych ulicach pełnych motocykli, śmieci, ludzi, psów, straganów, knajp, pięknych domów w stylu francusko-chińskim. Czuje się jak na południu Francji, tyle że po jakiejś wojnie.
(...)

biegam ze średnim formatem - właściwie ludzie są tak porażeni słońcem, że nie zwracają na mnie zbytniej uwagi, wiec hasam do woli.


Bart Pogoda, ulice Phnom Penh, Kambodża

(...)
mieszkam w hotelu NUMBER 9 - tuż nad jeziorem, kolo ogromnego meczetu muzułmanów Chan. 2$ za pokój, niezła knajpa na dole, wokoło mnóstwo zacisznych kafejek, tanich restauracji, sklepów z książkami i płytami.

(...)
phnom penh 2004-03-29

niemożliwe staje się możliwe
w Kambodży
Phnom Penh wsssysa
niesamowite miejsce


Czytaj także:
Galeria fotografii z Indii Barta Pogody czytaj...
Galeria fotografii z Ameryki Łacińskiej Barta Pogody czytaj...

Zapraszamy także na strony internetowego blogu Barta Pogody:
www.bartpogoda.net
Zobacz wszystkie zdjęcia (14)

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
38
1
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
22
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
181
0
Powiązane artykuły