Kambodża w obiektywie Barta Pogody

Prawie trzy miesiące temu Bart Pogoda wyruszył w nową podróż, tym razem do krajów Południowo-Wschodniej Azji. Zaczął od Hong Kongu, potem był Bangkok, kilka miast Tajlandii i Laosu i wreszcie Phnom Penh w Kambodży, które wywarło wielkie wrażenie. Prezentujemy nadesłane stamtąd fotografie oraz kilka słów relacji z internetowego blogu.
Bart Pogoda, 26 lat, niezależny fotografik, podróżnik, grafik, twórca internetowy, mieszka w Warszawie. W latach 1998-2002 podróżował po Europie, Bliskim Wschodzie, Maroku, Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej. W ubiegłym roku w galerii Fotopolis gościły jego fotografie z Ameryki Południowej oraz z Indii.

Prawie trzy miesiące temu wyruszył w nową podróż, tym razem na Daleki Wschód, planując zwiedzić Laos, Wietnam, Singapur, Kambodżę i Tajlandię. Zaczął od Hong Kongu, potem był Bangkok, kilka miast Tajlandii i Laosu, żeby wreszcie trafić do Phnom Penh w Kambodży i zostać tam dłużej, niż przewidywał jego plan. Prezentujemy nadesłane fotografie z ulic, targów i slumsów Phnom Penh oraz kilka słów relacji z internetowego blogu autora:

Bart Pogoda, slumsy w Phnom Penh, Kambodża

phnom penh 2004-03-26

Żar z nieba się leje, może z 40 stopni, zasuwam po rozgrzanych ulicach pełnych motocykli, śmieci, ludzi, psów, straganów, knajp, pięknych domów w stylu francusko-chińskim. Czuje się jak na południu Francji, tyle że po jakiejś wojnie.
(...)

biegam ze średnim formatem - właściwie ludzie są tak porażeni słońcem, że nie zwracają na mnie zbytniej uwagi, wiec hasam do woli.


Bart Pogoda, ulice Phnom Penh, Kambodża

(...)
mieszkam w hotelu NUMBER 9 - tuż nad jeziorem, kolo ogromnego meczetu muzułmanów Chan. 2$ za pokój, niezła knajpa na dole, wokoło mnóstwo zacisznych kafejek, tanich restauracji, sklepów z książkami i płytami.

(...)
phnom penh 2004-03-29

niemożliwe staje się możliwe
w Kambodży
Phnom Penh wsssysa
niesamowite miejsce


Czytaj także:
Galeria fotografii z Indii Barta Pogody czytaj...
Galeria fotografii z Ameryki Łacińskiej Barta Pogody czytaj...

Zapraszamy także na strony internetowego blogu Barta Pogody:
www.bartpogoda.net
Zobacz wszystkie zdjęcia (14)
Komentarze
Polecane artykuły
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE Macro z mocowaniem Sony E  - znamy polską cenę
16 Lip 2019
Wyczekiwana Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE Macro do systemy Sony E wreszcie zadebiutowała na naszym rynku. Zobaczcie ile musimy zapłacić za szkło, które powinno zaciekawić miłośników makrofotografii, jak i portrecistów.
0
Czy warto dopłacać do jaśniejszego obiektywu? Zobacz czy jesteś w stanie odróżnić zdjęcia wykonane szkłami f/1.4 i f/1.8
15 Lip 2019
Jaśniejsze obiektywy są lepsze, prawda? Zwykle tak jest, ale czasem różnica może nie uzasadniać przepaści w cenie.
1
Zobacz, jak produkowane są filmy natychmiastowe
15 Lip 2019
Filmy natychmiastowe nie zawsze traktowane są jako poważne medium fotograficzne. Stoi jednak za nimi jak najbardziej poważna technologia. Zobaczcie, co odpowiada za magię “polaroidów”.
0
Sigma Classic Art - powrót do filmowej estetyki sprzed lat
15 Lip 2019
Jeśli jesteście zdania, że obrazek dostarczany przez współczesne obiektywy jest zbyt sterylny, Sigma ma odpowiedź na wasze problemy. Już niebawem poznamy nową linię filmowych szkieł Classic Cine, które pod względem optyki nawiązywać będą do konstrukcji sprzed pół wieku.
0