Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kambodża w obiektywie Barta Pogody

Prawie trzy miesiące temu Bart Pogoda wyruszył w nową podróż, tym razem do krajów Południowo-Wschodniej Azji. Zaczął od Hong Kongu, potem był Bangkok, kilka miast Tajlandii i Laosu i wreszcie Phnom Penh w Kambodży, które wywarło wielkie wrażenie. Prezentujemy nadesłane stamtąd fotografie oraz kilka słów relacji z internetowego blogu.
0

Autor: Marta Majewska

28 Kwiecień 2004
Artykuł na: 2-3 minuty

Bart Pogoda, 26 lat, niezależny fotografik, podróżnik, grafik, twórca internetowy, mieszka w Warszawie. W latach 1998-2002 podróżował po Europie, Bliskim Wschodzie, Maroku, Ameryce Południowej, Środkowej i Północnej. W ubiegłym roku w galerii Fotopolis gościły jego fotografie z Ameryki Południowej oraz z Indii.

Prawie trzy miesiące temu wyruszył w nową podróż, tym razem na Daleki Wschód, planując zwiedzić Laos, Wietnam, Singapur, Kambodżę i Tajlandię. Zaczął od Hong Kongu, potem był Bangkok, kilka miast Tajlandii i Laosu, żeby wreszcie trafić do Phnom Penh w Kambodży i zostać tam dłużej, niż przewidywał jego plan. Prezentujemy nadesłane fotografie z ulic, targów i slumsów Phnom Penh oraz kilka słów relacji z internetowego blogu autora:

Bart Pogoda, slumsy w Phnom Penh, Kambodża

phnom penh 2004-03-26

Żar z nieba się leje, może z 40 stopni, zasuwam po rozgrzanych ulicach pełnych motocykli, śmieci, ludzi, psów, straganów, knajp, pięknych domów w stylu francusko-chińskim. Czuje się jak na południu Francji, tyle że po jakiejś wojnie.
(...)

biegam ze średnim formatem - właściwie ludzie są tak porażeni słońcem, że nie zwracają na mnie zbytniej uwagi, wiec hasam do woli.

Bart Pogoda, ulice Phnom Penh, Kambodża

(...)
mieszkam w hotelu NUMBER 9 - tuż nad jeziorem, kolo ogromnego meczetu muzułmanów Chan. 2$ za pokój, niezła knajpa na dole, wokoło mnóstwo zacisznych kafejek, tanich restauracji, sklepów z książkami i płytami.

(...)
phnom penh 2004-03-29

niemożliwe staje się możliwe
w Kambodży
Phnom Penh wsssysa
niesamowite miejsce

Czytaj także:

Galeria fotografii z Indii Barta Pogody czytaj...

Galeria fotografii z Ameryki Łacińskiej Barta Pogody czytaj...

Zapraszamy także na strony internetowego blogu Barta Pogody:

www.bartpogoda.net

{GAL|26177
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Versace po kongijsku - La Sape w obiektywie Tariqa Zaidiego
Gdy przechodzą ulicami Brazzaville i Kinszasy, nie sposób nie zwrócić na nich uwagi. O sapeurs, przedstawicielach barwnej afrykańskiej subkultury, w nowej książce fotograficznej...
21
0
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Samosioły - portrety mieszkańców Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia
Już kilka miesięcy po największej katastrofie w historii energetyki jądrowej na otoczony drutem kolczastym teren zaczęli wracać ludzie. Niektórzy mieszkańcy Czarnobyla i okolic chcieli znów...
407
1
Wirtualny „Portret w Koronie” to pretekst do poznania historii drugiego człowieka
Wirtualny „Portret w Koronie” to pretekst do poznania historii drugiego człowieka
Nigdy nie wiemy co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Postanowiłam zapukać do paru - mówi Anna Bedyńska, laureatka World Press Photo, która o czasach pandemii...
11
5
Powiązane artykuły