Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Rusza kolejna edycja BZ WBK Press Foto

Można już przesyłać zdjęcia na ósmą edycję konkursu BZ WBK Press Foto. Do 3 lutego 2012 roku, organizatorzy konkursu czekają na zdjęcia pojedyncze, fotoreportaże oraz fotokasty w dziewięciu kategoriach konkursowych.
0

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Styczeń 2012
Artykuł na: 4-5 minut

Od tego roku kolejne edycje BZ WBK Press Foto będą startować w styczniu. Tym samym organizatorzy konkursu, Bank Zachodni WBK oraz dziennik "Rzeczpospolita" chcą nawiązać do najlepszych światowych standardów. Zmiana w kalendarzu nie jest jedyną. Tradycją BZ WBK Press Foto są organizowane w całej Polsce wystawy pokonkursowe. W tym roku zostaną one wzbogacone o warsztaty fotograficzne dla młodzieży, które będą miały na celu edukację adeptów fotografii w zakresie umiejętności technicznych, ale także historii i sztuki fotografii.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje zdjęcia oraz fotoreportaże poprzez formularz internetowy dostępny na stronie internetowej konkursu. Dotychczasowa forma zgłaszania zdjęć przez serwer ftp została zachowana dla fotokastów. Cały czas prace będzie także można zgłaszać na płytach CD lub DVD.

Zmieniła się również liczba kategorii konkursowych. Od tego roku prace można zgłaszać w dziewięciu kategoriach konkursowych. Tą najnowszą jest "Foto+ lub fotografia kreatywna", do której można zgłaszać zdjęcia pojedyncze oraz fotoreportaże, które zostały poddane obróbce w programach graficznych.

Tym samym lista kategorii konkursowych BZ WBK Press Foto 2012 obejmuje następujące pozycje:

 • Wydarzenie
 • Społeczeństwo
 • Cywilizacja
 • Portret
 • Sport
 • Kultura i sztuka
 • Środowisko naturalne
 • Foto+ lub fotografia kreatywna

Fotokasty należy zgłaszać do osobnej kategorii o takiej samej nazwie. Termin zgłaszania prac mija 3 lutego br., a o przyjęciu zdjęć do konkursu decyduje data stempla pocztowego na kartach zgłoszeniowych.

Jak co roku, wszystkie zgłoszone prace zostaną poddane ocenie członkom profesjonalnego jury, w którym zasiądą zawodowi fotoreporterzy:

 • Anna Brzezińska-Skarżyńska (PAP Foto)
 • Wojciech Druszcz (niezależny fotoreporter)
 • Zbigniew Furman (członek ZPAF)
 • Waldemar Kompała (Fotorzepa)
 • Cezary Sokołowski (Associated Press)

Jury ogłosi wyniki tegorocznej edycji BZ WBK Press Foto podczas uroczystej ceremonii, która odbędzie się na początku marca.

Konkurs BZ WBK Press Foto skierowany jest do polskich zawodowych fotoreporterów. Jego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej. Konkurs jest organizowany przez Bank Zachodni WBK, a jego wyłącznym patronem medialnym jest dziennik "Rzeczpospolita".

Więcej szczegółów na temat konkursu, regulamin tegorocznej edycji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej konkursu, pod adresem www.bzwbkpressfoto.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
102
1
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
562
1
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
18
0
Powiązane artykuły