Rusza kolejna edycja BZ WBK Press Foto

Można już przesyłać zdjęcia na ósmą edycję konkursu BZ WBK Press Foto. Do 3 lutego 2012 roku, organizatorzy konkursu czekają na zdjęcia pojedyncze, fotoreportaże oraz fotokasty w dziewięciu kategoriach konkursowych.
0
Marcin Grabowiecki
9 Styczeń 2012
Artykuł na: 4-5 minut

Od tego roku kolejne edycje BZ WBK Press Foto będą startować w styczniu. Tym samym organizatorzy konkursu, Bank Zachodni WBK oraz dziennik "Rzeczpospolita" chcą nawiązać do najlepszych światowych standardów. Zmiana w kalendarzu nie jest jedyną. Tradycją BZ WBK Press Foto są organizowane w całej Polsce wystawy pokonkursowe. W tym roku zostaną one wzbogacone o warsztaty fotograficzne dla młodzieży, które będą miały na celu edukację adeptów fotografii w zakresie umiejętności technicznych, ale także historii i sztuki fotografii.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje zdjęcia oraz fotoreportaże poprzez formularz internetowy dostępny na stronie internetowej konkursu. Dotychczasowa forma zgłaszania zdjęć przez serwer ftp została zachowana dla fotokastów. Cały czas prace będzie także można zgłaszać na płytach CD lub DVD.

Zmieniła się również liczba kategorii konkursowych. Od tego roku prace można zgłaszać w dziewięciu kategoriach konkursowych. Tą najnowszą jest "Foto+ lub fotografia kreatywna", do której można zgłaszać zdjęcia pojedyncze oraz fotoreportaże, które zostały poddane obróbce w programach graficznych.

Tym samym lista kategorii konkursowych BZ WBK Press Foto 2012 obejmuje następujące pozycje:
 • Wydarzenie
 • Społeczeństwo
 • Cywilizacja
 • Portret
 • Sport
 • Kultura i sztuka
 • Środowisko naturalne
 • Foto+ lub fotografia kreatywna
Fotokasty należy zgłaszać do osobnej kategorii o takiej samej nazwie. Termin zgłaszania prac mija 3 lutego br., a o przyjęciu zdjęć do konkursu decyduje data stempla pocztowego na kartach zgłoszeniowych.

Jak co roku, wszystkie zgłoszone prace zostaną poddane ocenie członkom profesjonalnego jury, w którym zasiądą zawodowi fotoreporterzy:
 • Anna Brzezińska-Skarżyńska (PAP Foto)
 • Wojciech Druszcz (niezależny fotoreporter)
 • Zbigniew Furman (członek ZPAF)
 • Waldemar Kompała (Fotorzepa)
 • Cezary Sokołowski (Associated Press)

Jury ogłosi wyniki tegorocznej edycji BZ WBK Press Foto podczas uroczystej ceremonii, która odbędzie się na początku marca.

Konkurs BZ WBK Press Foto skierowany jest do polskich zawodowych fotoreporterów. Jego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej. Konkurs jest organizowany przez Bank Zachodni WBK, a jego wyłącznym patronem medialnym jest dziennik "Rzeczpospolita".

Więcej szczegółów na temat konkursu, regulamin tegorocznej edycji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej konkursu, pod adresem www.bzwbkpressfoto.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
Jak wygląda współczesna Julia? Oto kalendarz Pirelli 2020
„Miłość ma wiele twarzy, ale tylko jedno imię”. Najnowszy kalendarz Pirelli, za którego kształt odpowiadał Paolo Roversi to próba odnalezienia szekspirowskiej...
79
8
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Oto najlepsze reportaże tego roku. Wyniki konkursu im. Krzysztofa Millera
Ten konkurs ma nie tylko uczcić pamięć legendy fotoreportażu wojennego, lecz także inspirować, by podążać jego reporterskim śladem. Oto najlepsze zdjęcia...
336
7
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jean-Marc Caracci: „Jestem zafascynowany człowiekiem”
Jego głównym przedmiotem badań fotograficznych był od zawsze człowiek, a szczególnie człowiek w mieście. Jean-Marc Caracci ukuł nawet specjalne wyrażenie: „byt...
1
4
Powiązane artykuły