Weekend z fotografią w Gliwicach

BlackBook zaprasza na kurs "Weekend z fotografią", w trakcie którego będzie można poznać tajniki wykorzystania zalet aparatu cyfrowego. Kurs odbędzie się w Gliwicach w dniach 24-25 lipca 2010.
Kurs "Weekend z fotografią" przeznaczony jest dla osób, które chcą zgłębić tajniki fotografii cyfrowej, sprawnie posługiwać się aparatem, nauczyć się kompozycji i poprawnego naświetlania. Spotkania odbywają się w blokach po 5 godzin zegarowych w sobotę i niedzielę od 10.00 do 15.00. Zajęcia prowadzone są w formie praktycznych ćwiczeń wraz z krótkim wprowadzeniem.

Podczas spotkań nauczymy się korzystać z zaawansowanych ustawień aparatu. Przećwiczymy sposoby doboru właściwej ogniskowej i ustawienia właściwego balansu bieli. Omówimy sposoby pomiaru światła i nauczymy jak ustawić parametry ekspozycji w trybie manualnym. Dowiemy się dlaczego białe nie wychodzi białe, a czarne nie jest czarne. Nauczymy się korzystać z histogramu. Nie zapomnimy o wprowadzeniu w tajniki pracy w plikami RAW - zapowiadają organizatorzy. Na kursie znajdzie się również miejsce na niespodzianki - czyli praktyczne rady, które umożliwią zrobienie efektownych zdjęć na koncercie, w ruchu oraz makro.

Spotkanie skierowane jest do osób rozpoczynających przygodę z fotografią, jak również do bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę.

Podstawowa cena kursu to 400 zł od osoby, jednak jeżeli przyjdziesz ze znajomym, razem zapłacicie tylko 600 zł (300 zł/os).

Zajęcia poprowadzi: Andrzej Marczuk - fotograf zawodowy. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej, portretowej, użytkowej oraz reklamowej. Prowadzi warsztaty fotograficzne w Polsce, Niemczech oraz Szwecji. Asystował u prof. Bogdana Dziworskiego na wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na kierunku operatorskim. Ukończył Instytut Fotografii Twórczej w Opawie.

Szczegółowe informacje na stronie: www.BlackBook.pl.

Weekend z fotografią
Termin: 24-25.07.2010

BlackBook
ul. Plebańska 16
Gliwice
 
Komentarze
Polecane artykuły
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0
Marcin Walko jako jedyny Polak dokumentował upamiętnienie ofiar masakry w Srebrenicy. Zobaczcie zdjęcia z projektu “Parcela M11”
3 Sie 2018
W lipcu 1995 roku serbskie oddziały paramilitarne w okolicach Srebrenicy wymordowały kilka tysięcy Muzułmanów. Co roku drogą, którą wówczas próbowały ratować się ofiary odbywa się symboliczna pielgrzymka. W tym roku, jako jedyny Polak miał okazję dokumentować ją Marcin Walko.
1