Weekend z fotografią w Gliwicach

BlackBook zaprasza na kurs "Weekend z fotografią", w trakcie którego będzie można poznać tajniki wykorzystania zalet aparatu cyfrowego. Kurs odbędzie się w Gliwicach w dniach 24-25 lipca 2010.
Kurs "Weekend z fotografią" przeznaczony jest dla osób, które chcą zgłębić tajniki fotografii cyfrowej, sprawnie posługiwać się aparatem, nauczyć się kompozycji i poprawnego naświetlania. Spotkania odbywają się w blokach po 5 godzin zegarowych w sobotę i niedzielę od 10.00 do 15.00. Zajęcia prowadzone są w formie praktycznych ćwiczeń wraz z krótkim wprowadzeniem.

Podczas spotkań nauczymy się korzystać z zaawansowanych ustawień aparatu. Przećwiczymy sposoby doboru właściwej ogniskowej i ustawienia właściwego balansu bieli. Omówimy sposoby pomiaru światła i nauczymy jak ustawić parametry ekspozycji w trybie manualnym. Dowiemy się dlaczego białe nie wychodzi białe, a czarne nie jest czarne. Nauczymy się korzystać z histogramu. Nie zapomnimy o wprowadzeniu w tajniki pracy w plikami RAW - zapowiadają organizatorzy. Na kursie znajdzie się również miejsce na niespodzianki - czyli praktyczne rady, które umożliwią zrobienie efektownych zdjęć na koncercie, w ruchu oraz makro.

Spotkanie skierowane jest do osób rozpoczynających przygodę z fotografią, jak również do bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę.

Podstawowa cena kursu to 400 zł od osoby, jednak jeżeli przyjdziesz ze znajomym, razem zapłacicie tylko 600 zł (300 zł/os).

Zajęcia poprowadzi: Andrzej Marczuk - fotograf zawodowy. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej, portretowej, użytkowej oraz reklamowej. Prowadzi warsztaty fotograficzne w Polsce, Niemczech oraz Szwecji. Asystował u prof. Bogdana Dziworskiego na wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na kierunku operatorskim. Ukończył Instytut Fotografii Twórczej w Opawie.

Szczegółowe informacje na stronie: www.BlackBook.pl.

Weekend z fotografią
Termin: 24-25.07.2010

BlackBook
ul. Plebańska 16
Gliwice
 
Komentarze
Polecane artykuły
Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”
18 Paź 2018
“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE. Z Adrianem Wykrotą, autorem jednej z publikowanych już książek rozmawiamy o powstawaniu serii i dalszych planach.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - zobacz piękno współczesnego portretu
18 Paź 2018
Alice Mann została laureatką tegorocznej prestiżowej nagrody Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nagrodzili nie pojedynczy portret, a serię czterech zdjęć przedstawiających młode mażoretki z Południowej Afryki.
0
Piękna i zagrożona - natura na zdjęciach zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2018
17 Paź 2018
Organizowany od pół wieku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 54. edycji to nie tylko piękne kadry, ale i trudne tematy.
0
Odkryj nieznane piękno świata w mikroskali na zdjęciach zwycięzców Nikon Small World 2018
15 Paź 2018
Konkurs Nikon Small World już od 1975 roku nagradza najlepsze zdjęcia tego, czego nie jesteśmy w stanie dostrzec gołym okiem. Zobaczcie najlepsze fotografie mikroskopowe tego roku. Polak wśród wyróżnionych.
0