Weekend z fotografią w Gliwicach

BlackBook zaprasza na kurs "Weekend z fotografią", w trakcie którego będzie można poznać tajniki wykorzystania zalet aparatu cyfrowego. Kurs odbędzie się w Gliwicach w dniach 24-25 lipca 2010.
Kurs "Weekend z fotografią" przeznaczony jest dla osób, które chcą zgłębić tajniki fotografii cyfrowej, sprawnie posługiwać się aparatem, nauczyć się kompozycji i poprawnego naświetlania. Spotkania odbywają się w blokach po 5 godzin zegarowych w sobotę i niedzielę od 10.00 do 15.00. Zajęcia prowadzone są w formie praktycznych ćwiczeń wraz z krótkim wprowadzeniem.

Podczas spotkań nauczymy się korzystać z zaawansowanych ustawień aparatu. Przećwiczymy sposoby doboru właściwej ogniskowej i ustawienia właściwego balansu bieli. Omówimy sposoby pomiaru światła i nauczymy jak ustawić parametry ekspozycji w trybie manualnym. Dowiemy się dlaczego białe nie wychodzi białe, a czarne nie jest czarne. Nauczymy się korzystać z histogramu. Nie zapomnimy o wprowadzeniu w tajniki pracy w plikami RAW - zapowiadają organizatorzy. Na kursie znajdzie się również miejsce na niespodzianki - czyli praktyczne rady, które umożliwią zrobienie efektownych zdjęć na koncercie, w ruchu oraz makro.

Spotkanie skierowane jest do osób rozpoczynających przygodę z fotografią, jak również do bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę.

Podstawowa cena kursu to 400 zł od osoby, jednak jeżeli przyjdziesz ze znajomym, razem zapłacicie tylko 600 zł (300 zł/os).

Zajęcia poprowadzi: Andrzej Marczuk - fotograf zawodowy. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej, portretowej, użytkowej oraz reklamowej. Prowadzi warsztaty fotograficzne w Polsce, Niemczech oraz Szwecji. Asystował u prof. Bogdana Dziworskiego na wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na kierunku operatorskim. Ukończył Instytut Fotografii Twórczej w Opawie.

Szczegółowe informacje na stronie: www.BlackBook.pl.

Weekend z fotografią
Termin: 24-25.07.2010

BlackBook
ul. Plebańska 16
Gliwice
Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
0
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0