Weekend z fotografią w Gliwicach

BlackBook zaprasza na kurs "Weekend z fotografią", w trakcie którego będzie można poznać tajniki wykorzystania zalet aparatu cyfrowego. Kurs odbędzie się w Gliwicach w dniach 24-25 lipca 2010.
Kurs "Weekend z fotografią" przeznaczony jest dla osób, które chcą zgłębić tajniki fotografii cyfrowej, sprawnie posługiwać się aparatem, nauczyć się kompozycji i poprawnego naświetlania. Spotkania odbywają się w blokach po 5 godzin zegarowych w sobotę i niedzielę od 10.00 do 15.00. Zajęcia prowadzone są w formie praktycznych ćwiczeń wraz z krótkim wprowadzeniem.

Podczas spotkań nauczymy się korzystać z zaawansowanych ustawień aparatu. Przećwiczymy sposoby doboru właściwej ogniskowej i ustawienia właściwego balansu bieli. Omówimy sposoby pomiaru światła i nauczymy jak ustawić parametry ekspozycji w trybie manualnym. Dowiemy się dlaczego białe nie wychodzi białe, a czarne nie jest czarne. Nauczymy się korzystać z histogramu. Nie zapomnimy o wprowadzeniu w tajniki pracy w plikami RAW - zapowiadają organizatorzy. Na kursie znajdzie się również miejsce na niespodzianki - czyli praktyczne rady, które umożliwią zrobienie efektownych zdjęć na koncercie, w ruchu oraz makro.

Spotkanie skierowane jest do osób rozpoczynających przygodę z fotografią, jak również do bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę.

Podstawowa cena kursu to 400 zł od osoby, jednak jeżeli przyjdziesz ze znajomym, razem zapłacicie tylko 600 zł (300 zł/os).

Zajęcia poprowadzi: Andrzej Marczuk - fotograf zawodowy. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej, portretowej, użytkowej oraz reklamowej. Prowadzi warsztaty fotograficzne w Polsce, Niemczech oraz Szwecji. Asystował u prof. Bogdana Dziworskiego na wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na kierunku operatorskim. Ukończył Instytut Fotografii Twórczej w Opawie.

Szczegółowe informacje na stronie: www.BlackBook.pl.

Weekend z fotografią
Termin: 24-25.07.2010

BlackBook
ul. Plebańska 16
Gliwice
 
Komentarze
Polecane artykuły
Natura, miejsca, ludzie, czyli najlepsze zdjęcia z konkursu National Geographic Photo Contest 2018
7 Gru 2018
Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji National Geographic Photo Contest. Finałowa galeria to zarówno piękne kadry, jak i przykład niszczącej działalności człowieka. Zobaczcie zwycięskie zdjęcia.
1
Oto wyniki Leica Street Photo 2018 - zobacz najlepsze polskie zdjęcia uliczne
28 Lis 2018
Dobiegła końca 8. edycja konkursu fotografii ulicznej organizowanego przez Leikę. Głównego zwycięzcę poznamy jutro, a już teraz możemy oglądać kompletną galerię finalistów.
4
Kalendarz Lavazza 2019 - natura jako sztuka w nowej, oryginalnej odsłonie
22 Lis 2018
4 kontynenty, 6 wyjątkowych instalacji artystycznych, kobiecie spojrzenie. Tak w skrócie można opisać najnowszą, zaskakująca edycję kalendarza Lavazza, za której sterami stanęła związana z National Geographic, sześciokrotna laureatka nagrody WPP Ami Vitale.
0
Natura na luzie, czyli nagrodzone zdjęcia w Comedy Wildlife Photography Awards
22 Lis 2018
Już po raz czwarty poznaliśmy laureatów Comedy Wildlife Photography Awards 2018 - jednego z najbardziej oryginalnych konkursów, ukazujących świat zwierząt w niecodziennej odsłonie.
0