Warsztaty z talbotypii i albuminy w Brennej

Arte Foto zaprasza na warsztaty dawnych technik fotograficznych do Brennej. W dniach 25-27 czerwca będzie można poznać tajniki talbotypii i albuminy. To nie lada gratka nawet dla doświadczonych miłośników tradycyjnej fotografii srebrowej.
.jpg;Fot. Rafał Warzecha]Arte Foto zaprasza na warsztaty z dwóch technik - talbotypii i albuminy. Są one tak bliskie, że na jednych warsztatach będzie można zapoznać się z obiema metodami. Te dwie techniki otrzymywania obrazu łączą się z początkami historii fotografii, kiedy Henry Fox Talbot opracował metodę otrzymywania obrazu srebrowego na papierze.

Dzisiaj niewiele osób na świecie potrafi sprawnie posługiwać się tą metodą. Zajęcia poprowadzi Rafał Warzecha, który pracuje nad odtworzeniem dawnych technik w Polsce. Zajęcia rozpoczną się w piątek 25 czerwca o godzinie 17:00, a zakończą w niedzielę późnym popołudniem. Całość warsztatowa potrwa 20 godzin zegarowych. Uczestnicy powinni przywieźć na warsztaty:
  • własne negatywy wielkoformatowe
  • szybę o grubości 3mm i formacie większym niż A4 (co najmniej 25x34)
  • antyramę A4
  • odzież ochronną (fartuch lub ubrania, których nie będzie szkoda, bo plamy z azotanu nie schodzą)
Resztę potrzebnych materiałów i odczynników zapewniają organizatorzy. Warsztaty odbędą się w malowniczo położonym ośrodku Savana w Brennej.

Koszt wraz z materiałami, dwoma noclegami oraz pełnym wyżywieniem (3 posiłki dziennie) to 490zł.

Szczegółowe informacje uzyskamy pod numerem telefonu: 600 085 705 oraz na stronie: www.arte-foto.pl.

Warsztaty z talbotypii i albuminy
Termin 25-27.06.2010

Ośrodek Savana
Brenna
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Oscary już w niedzielę. Oto przypomnienie wszystkich filmów, które zdobyły nagrodę za najlepsze zdjęcia
22 Lut 2019
Ponoć jednym z lepszych sposobów na rozwinięcie fotograficznego oka jest studiowanie obrazów i filmów. A jak już oglądać, to te najlepsze. Oto szybki przekrój przez największe osiągnięcia kinematografii.
0
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
1
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0