Warsztaty z talbotypii i albuminy w Brennej

Arte Foto zaprasza na warsztaty dawnych technik fotograficznych do Brennej. W dniach 25-27 czerwca będzie można poznać tajniki talbotypii i albuminy. To nie lada gratka nawet dla doświadczonych miłośników tradycyjnej fotografii srebrowej.
.jpg;Fot. Rafał Warzecha]Arte Foto zaprasza na warsztaty z dwóch technik - talbotypii i albuminy. Są one tak bliskie, że na jednych warsztatach będzie można zapoznać się z obiema metodami. Te dwie techniki otrzymywania obrazu łączą się z początkami historii fotografii, kiedy Henry Fox Talbot opracował metodę otrzymywania obrazu srebrowego na papierze.

Dzisiaj niewiele osób na świecie potrafi sprawnie posługiwać się tą metodą. Zajęcia poprowadzi Rafał Warzecha, który pracuje nad odtworzeniem dawnych technik w Polsce. Zajęcia rozpoczną się w piątek 25 czerwca o godzinie 17:00, a zakończą w niedzielę późnym popołudniem. Całość warsztatowa potrwa 20 godzin zegarowych. Uczestnicy powinni przywieźć na warsztaty:
  • własne negatywy wielkoformatowe
  • szybę o grubości 3mm i formacie większym niż A4 (co najmniej 25x34)
  • antyramę A4
  • odzież ochronną (fartuch lub ubrania, których nie będzie szkoda, bo plamy z azotanu nie schodzą)
Resztę potrzebnych materiałów i odczynników zapewniają organizatorzy. Warsztaty odbędą się w malowniczo położonym ośrodku Savana w Brennej.

Koszt wraz z materiałami, dwoma noclegami oraz pełnym wyżywieniem (3 posiłki dziennie) to 490zł.

Szczegółowe informacje uzyskamy pod numerem telefonu: 600 085 705 oraz na stronie: www.arte-foto.pl.

Warsztaty z talbotypii i albuminy
Termin 25-27.06.2010

Ośrodek Savana
Brenna
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
1
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0