Warsztaty z talbotypii i albuminy w Brennej

Arte Foto zaprasza na warsztaty dawnych technik fotograficznych do Brennej. W dniach 25-27 czerwca będzie można poznać tajniki talbotypii i albuminy. To nie lada gratka nawet dla doświadczonych miłośników tradycyjnej fotografii srebrowej.
.jpg;Fot. Rafał Warzecha]Arte Foto zaprasza na warsztaty z dwóch technik - talbotypii i albuminy. Są one tak bliskie, że na jednych warsztatach będzie można zapoznać się z obiema metodami. Te dwie techniki otrzymywania obrazu łączą się z początkami historii fotografii, kiedy Henry Fox Talbot opracował metodę otrzymywania obrazu srebrowego na papierze.

Dzisiaj niewiele osób na świecie potrafi sprawnie posługiwać się tą metodą. Zajęcia poprowadzi Rafał Warzecha, który pracuje nad odtworzeniem dawnych technik w Polsce. Zajęcia rozpoczną się w piątek 25 czerwca o godzinie 17:00, a zakończą w niedzielę późnym popołudniem. Całość warsztatowa potrwa 20 godzin zegarowych. Uczestnicy powinni przywieźć na warsztaty:
  • własne negatywy wielkoformatowe
  • szybę o grubości 3mm i formacie większym niż A4 (co najmniej 25x34)
  • antyramę A4
  • odzież ochronną (fartuch lub ubrania, których nie będzie szkoda, bo plamy z azotanu nie schodzą)
Resztę potrzebnych materiałów i odczynników zapewniają organizatorzy. Warsztaty odbędą się w malowniczo położonym ośrodku Savana w Brennej.

Koszt wraz z materiałami, dwoma noclegami oraz pełnym wyżywieniem (3 posiłki dziennie) to 490zł.

Szczegółowe informacje uzyskamy pod numerem telefonu: 600 085 705 oraz na stronie: www.arte-foto.pl.

Warsztaty z talbotypii i albuminy
Termin 25-27.06.2010

Ośrodek Savana
Brenna
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0