Warsztaty z talbotypii i albuminy w Brennej

Arte Foto zaprasza na warsztaty dawnych technik fotograficznych do Brennej. W dniach 25-27 czerwca będzie można poznać tajniki talbotypii i albuminy. To nie lada gratka nawet dla doświadczonych miłośników tradycyjnej fotografii srebrowej.
.jpg;Fot. Rafał Warzecha]Arte Foto zaprasza na warsztaty z dwóch technik - talbotypii i albuminy. Są one tak bliskie, że na jednych warsztatach będzie można zapoznać się z obiema metodami. Te dwie techniki otrzymywania obrazu łączą się z początkami historii fotografii, kiedy Henry Fox Talbot opracował metodę otrzymywania obrazu srebrowego na papierze.

Dzisiaj niewiele osób na świecie potrafi sprawnie posługiwać się tą metodą. Zajęcia poprowadzi Rafał Warzecha, który pracuje nad odtworzeniem dawnych technik w Polsce. Zajęcia rozpoczną się w piątek 25 czerwca o godzinie 17:00, a zakończą w niedzielę późnym popołudniem. Całość warsztatowa potrwa 20 godzin zegarowych. Uczestnicy powinni przywieźć na warsztaty:
  • własne negatywy wielkoformatowe
  • szybę o grubości 3mm i formacie większym niż A4 (co najmniej 25x34)
  • antyramę A4
  • odzież ochronną (fartuch lub ubrania, których nie będzie szkoda, bo plamy z azotanu nie schodzą)
Resztę potrzebnych materiałów i odczynników zapewniają organizatorzy. Warsztaty odbędą się w malowniczo położonym ośrodku Savana w Brennej.

Koszt wraz z materiałami, dwoma noclegami oraz pełnym wyżywieniem (3 posiłki dziennie) to 490zł.

Szczegółowe informacje uzyskamy pod numerem telefonu: 600 085 705 oraz na stronie: www.arte-foto.pl.

Warsztaty z talbotypii i albuminy
Termin 25-27.06.2010

Ośrodek Savana
Brenna
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Oto zwycięzcy iPhone Photography Awards 2018. Wśród laureatów są Polacy
23 Lip 2018
Jeżeli uważacie, że smartfonem nie da się zrobić dobrego zdjęcia, to koniecznie musicie zobaczyć tegoroczną odsłonę iPhone Photography Awards, która obfituje w zapadające w pamięć kadry. Wśród laureatów konkursu znaleźli się Polacy.
0
Margaret Mitchell: „Fotografia może umożliwić opowiadanie historii, które normalnie są ukryte"
16 Lip 2018
Ponad dwadzieścia lat od sfotografowania dzieci swojej siostry, Margaret Mitchell ponownie odwiedza rodzinę z aparatem. Zadaje pytania o wpływ środowiska, w jakim przyszło nam dorastać, na nasze dalsze życie. Szkocka fotografka, działającą głównie w rejonach fotografii dokumentalnej i portretowej, jest laureatką wielu krajowych i międzynarodowych nagród, w tym Sony World Photography Awards.
0
“Zacząłem fotografować, bo bałem się zapomnieć”. Projekt Johna-Davida Richardsona to uniwersalna opowieść o dorastaniu
3 Lip 2018
- Pamiętam dzień, w którym skończyłem trzynaście lat. Obudziłem się tego ranka, spodziewając się, że w jakiś sposób zmieniłem się w mężczyznę tej nocy - mówi nam amerykański fotograf, który od dwóch lat realizuje projekt o dorastaniu chłopców z pobliskiego skateparku.
0
Majestat oceanu, zdjęcia z powietrza i nieziemskie scenerie - wyniki National Geographic Travel Photographer of the Year 2018
29 Cze 2018
Jury jednego z największych konkursów fotografii podróżniczej zaprezentowało jego tegorocznych laureatów. Zobaczcie galerię zwycięskich prac z ostatniej odsłony National Geographic Travel Photographer of the Year.
0