Warsztaty w Podkarpackiej Szkole Fotografii

Podkarpacka Szkoła Fotografii zaprasza na cykl warsztatów, które poprowadzą: Łukasz Trzciński (fotografia reportażowa), Bogdan Krężel (fotografia portretowa), Andrzej Zygmuntowicz ( fotografia dokumentalna). Zajęcia odbędą się odpowiednio w terminach: 22 maja, 5 czerwca i 19 czerwca 2010 roku, w Rzeszowie.
Podkarpacka Szkoła Fotografii zaprasza na cykl warsztatów prowadzonych przez wybitnych polskich fotografów. Zajęcia mają na celu rozwijanie i kształtowanie wiedzy z zakresu technik reportażu, portretu oraz fotografii dokumentalnej.

Program nastawiony jest w szczególności na kształcenie w kierunku doświadczeń praktycznych. Spotkania realizowane są w formie wykładów połączonych z dyskusją i komentarzem do zadawanych tematów fotograficznych oraz ich realizacji, a także analizie zdjęć wykonywanych przez uczestników.

Każdy z uczestników powinien posiadać sprawny aparat fotograficzny, za pomocą którego będzie mógł realizować zadane ćwiczenia przy współpracy osób prowadzących. Spotkania będą odbywały się w przygotowanej sali wykładowej w centrum Rzeszowa. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzący - Łukasz Trzciński;
Warsztaty z zakresu fotografii portretowej - 5 czerwca. Prowadzący - Bogdan Krężel ;
Warsztaty z zakresu fotografii dokumentalnej - 19 czerwca. Prowadzący - Andrzej Zygmuntowicz]Koszt warsztatów: 300 zł. W przypadku wyboru przez jedną osobę dwóch warsztatów organizatorzy oferują zniżkę 50 zł, przy uczestnictwie w trzech spotkaniach zniżka wynosi 150 zł.

Informacje i zapisy:
tel: 697 942 571, e-mail. info@podkarpackaszkolafotografii.pl lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie szkoły:
www.podkarpackaszkołafotografii.pl. Tam też znajdziemy szczegółowy program warsztatów.

Łukasz Trzciński. Urodzony w 1975 roku w Krakowie, absolwent PWSFTviT w Łodzi, członek ZPAF. Fotograf reportażysta, pracował w ponad czterdziestu krajach w tym w Afganistanie, Iraku, Indonezji, Rosji i na Bliskim Wschodzie. Od kilku lat zainteresowany głównie Europą Środkowo-Wschodnią. Laureat prestiżowego konkursu fotografii reportażowej Pictures of The Year International, wielokrotnie nagradzany w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w tym dwukrotnie jego prace otrzymały tytuł Zdjęcia Roku (1999, 2002). Stypendysta Instytutu Adama Mickiewicza w programie dla młodych twórców - Młoda Polska. Autor i kurator licznych wystaw w Polsce i za granicą. Współzałożyciel Kolektywu Fotografów Visavis.pl oraz Fundacji Imago Mundi promującej fotografie i jej autorów. Współorganizator festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Bogdan Krężel. Enfant terrible polskiej fotografii portretowej. Absolwent Studium Fotografii w PWSFTviT w Łodzi. Etatowy fotograf najstarszego polskiego tygodnika ilustrowanego "Przekrój". Jeden z najlepszych portrecistów w kraju. Fotografuje najważniejsze postaci polskiej literatury, sztuki i polityki. Twórca okładek i ilustracji do książek wydawnictwa Znak, W.A.B. i Prószyński i Ska. Autor licznych wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Laureat wielu nagród.

Andrzej Zygmuntowicz. Urodził się w 1951 rok. Przewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1979-85 oraz 1989-91 był prezesem Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego, a 1991-94 prezesem Związku Polskich Artystów Fotografików. W 1975 roku założył grupę fotograficzną Zwyczajna 44 , zajmującą się fotografią społeczną i aktem. Jest współorganizatorem Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej, a od 1992 roku przewodzi Fundacji organizującej konkurs. Zajmuje się również edukacją fotograficzną, Fotografię wykłada m.in. w Wyższym Studium Fotografii ZPAF/CAK, Studium ZPAF, obecnie w Collegium Civitas, Studio Sztuki i Akademii Fotografii oraz w Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego, Jest pomysłodawcą i współautorem cyklu programów o fotografii w Telewizji Edukacyjnej. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz na stu kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Stanley Kubrick był także świetnym fotografem. Zobaczcie mniej znane oblicze kultowego reżysera
20 Sie 2018
“Mechaniczna Pomarańcza”, “2001: Odyseja kosmiczna”, “Oczy szeroko zamknięte” czy “Full Metal Jacket” to filmowe klasyki, znane niemal wszystkim. Znacznie mniej osób wie, że Stanley Kubrick swoją karierę zaczynał jako fotograf.
0
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0