Warsztaty w Podkarpackiej Szkole Fotografii

Podkarpacka Szkoła Fotografii zaprasza na cykl warsztatów, które poprowadzą: Łukasz Trzciński (fotografia reportażowa), Bogdan Krężel (fotografia portretowa), Andrzej Zygmuntowicz ( fotografia dokumentalna). Zajęcia odbędą się odpowiednio w terminach: 22 maja, 5 czerwca i 19 czerwca 2010 roku, w Rzeszowie.
Podkarpacka Szkoła Fotografii zaprasza na cykl warsztatów prowadzonych przez wybitnych polskich fotografów. Zajęcia mają na celu rozwijanie i kształtowanie wiedzy z zakresu technik reportażu, portretu oraz fotografii dokumentalnej.

Program nastawiony jest w szczególności na kształcenie w kierunku doświadczeń praktycznych. Spotkania realizowane są w formie wykładów połączonych z dyskusją i komentarzem do zadawanych tematów fotograficznych oraz ich realizacji, a także analizie zdjęć wykonywanych przez uczestników.

Każdy z uczestników powinien posiadać sprawny aparat fotograficzny, za pomocą którego będzie mógł realizować zadane ćwiczenia przy współpracy osób prowadzących. Spotkania będą odbywały się w przygotowanej sali wykładowej w centrum Rzeszowa. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzący - Łukasz Trzciński;
Warsztaty z zakresu fotografii portretowej - 5 czerwca. Prowadzący - Bogdan Krężel ;
Warsztaty z zakresu fotografii dokumentalnej - 19 czerwca. Prowadzący - Andrzej Zygmuntowicz]Koszt warsztatów: 300 zł. W przypadku wyboru przez jedną osobę dwóch warsztatów organizatorzy oferują zniżkę 50 zł, przy uczestnictwie w trzech spotkaniach zniżka wynosi 150 zł.

Informacje i zapisy:
tel: 697 942 571, e-mail. info@podkarpackaszkolafotografii.pl lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie szkoły:
www.podkarpackaszkołafotografii.pl. Tam też znajdziemy szczegółowy program warsztatów.

Łukasz Trzciński. Urodzony w 1975 roku w Krakowie, absolwent PWSFTviT w Łodzi, członek ZPAF. Fotograf reportażysta, pracował w ponad czterdziestu krajach w tym w Afganistanie, Iraku, Indonezji, Rosji i na Bliskim Wschodzie. Od kilku lat zainteresowany głównie Europą Środkowo-Wschodnią. Laureat prestiżowego konkursu fotografii reportażowej Pictures of The Year International, wielokrotnie nagradzany w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w tym dwukrotnie jego prace otrzymały tytuł Zdjęcia Roku (1999, 2002). Stypendysta Instytutu Adama Mickiewicza w programie dla młodych twórców - Młoda Polska. Autor i kurator licznych wystaw w Polsce i za granicą. Współzałożyciel Kolektywu Fotografów Visavis.pl oraz Fundacji Imago Mundi promującej fotografie i jej autorów. Współorganizator festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Bogdan Krężel. Enfant terrible polskiej fotografii portretowej. Absolwent Studium Fotografii w PWSFTviT w Łodzi. Etatowy fotograf najstarszego polskiego tygodnika ilustrowanego "Przekrój". Jeden z najlepszych portrecistów w kraju. Fotografuje najważniejsze postaci polskiej literatury, sztuki i polityki. Twórca okładek i ilustracji do książek wydawnictwa Znak, W.A.B. i Prószyński i Ska. Autor licznych wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Laureat wielu nagród.

Andrzej Zygmuntowicz. Urodził się w 1951 rok. Przewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1979-85 oraz 1989-91 był prezesem Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego, a 1991-94 prezesem Związku Polskich Artystów Fotografików. W 1975 roku założył grupę fotograficzną Zwyczajna 44 , zajmującą się fotografią społeczną i aktem. Jest współorganizatorem Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej, a od 1992 roku przewodzi Fundacji organizującej konkurs. Zajmuje się również edukacją fotograficzną, Fotografię wykłada m.in. w Wyższym Studium Fotografii ZPAF/CAK, Studium ZPAF, obecnie w Collegium Civitas, Studio Sztuki i Akademii Fotografii oraz w Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego, Jest pomysłodawcą i współautorem cyklu programów o fotografii w Telewizji Edukacyjnej. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz na stu kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
0
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0