Warsztaty w Podkarpackiej Szkole Fotografii

Podkarpacka Szkoła Fotografii zaprasza na cykl warsztatów, które poprowadzą: Łukasz Trzciński (fotografia reportażowa), Bogdan Krężel (fotografia portretowa), Andrzej Zygmuntowicz ( fotografia dokumentalna). Zajęcia odbędą się odpowiednio w terminach: 22 maja, 5 czerwca i 19 czerwca 2010 roku, w Rzeszowie.
Podkarpacka Szkoła Fotografii zaprasza na cykl warsztatów prowadzonych przez wybitnych polskich fotografów. Zajęcia mają na celu rozwijanie i kształtowanie wiedzy z zakresu technik reportażu, portretu oraz fotografii dokumentalnej.

Program nastawiony jest w szczególności na kształcenie w kierunku doświadczeń praktycznych. Spotkania realizowane są w formie wykładów połączonych z dyskusją i komentarzem do zadawanych tematów fotograficznych oraz ich realizacji, a także analizie zdjęć wykonywanych przez uczestników.

Każdy z uczestników powinien posiadać sprawny aparat fotograficzny, za pomocą którego będzie mógł realizować zadane ćwiczenia przy współpracy osób prowadzących. Spotkania będą odbywały się w przygotowanej sali wykładowej w centrum Rzeszowa. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzący - Łukasz Trzciński;
Warsztaty z zakresu fotografii portretowej - 5 czerwca. Prowadzący - Bogdan Krężel ;
Warsztaty z zakresu fotografii dokumentalnej - 19 czerwca. Prowadzący - Andrzej Zygmuntowicz]Koszt warsztatów: 300 zł. W przypadku wyboru przez jedną osobę dwóch warsztatów organizatorzy oferują zniżkę 50 zł, przy uczestnictwie w trzech spotkaniach zniżka wynosi 150 zł.

Informacje i zapisy:
tel: 697 942 571, e-mail. info@podkarpackaszkolafotografii.pl lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie szkoły:
www.podkarpackaszkołafotografii.pl. Tam też znajdziemy szczegółowy program warsztatów.

Łukasz Trzciński. Urodzony w 1975 roku w Krakowie, absolwent PWSFTviT w Łodzi, członek ZPAF. Fotograf reportażysta, pracował w ponad czterdziestu krajach w tym w Afganistanie, Iraku, Indonezji, Rosji i na Bliskim Wschodzie. Od kilku lat zainteresowany głównie Europą Środkowo-Wschodnią. Laureat prestiżowego konkursu fotografii reportażowej Pictures of The Year International, wielokrotnie nagradzany w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej, w tym dwukrotnie jego prace otrzymały tytuł Zdjęcia Roku (1999, 2002). Stypendysta Instytutu Adama Mickiewicza w programie dla młodych twórców - Młoda Polska. Autor i kurator licznych wystaw w Polsce i za granicą. Współzałożyciel Kolektywu Fotografów Visavis.pl oraz Fundacji Imago Mundi promującej fotografie i jej autorów. Współorganizator festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie.

Bogdan Krężel. Enfant terrible polskiej fotografii portretowej. Absolwent Studium Fotografii w PWSFTviT w Łodzi. Etatowy fotograf najstarszego polskiego tygodnika ilustrowanego "Przekrój". Jeden z najlepszych portrecistów w kraju. Fotografuje najważniejsze postaci polskiej literatury, sztuki i polityki. Twórca okładek i ilustracji do książek wydawnictwa Znak, W.A.B. i Prószyński i Ska. Autor licznych wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. Laureat wielu nagród.

Andrzej Zygmuntowicz. Urodził się w 1951 rok. Przewodniczący Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1979-85 oraz 1989-91 był prezesem Warszawskiego Towarzystwa Fotograficznego, a 1991-94 prezesem Związku Polskich Artystów Fotografików. W 1975 roku założył grupę fotograficzną Zwyczajna 44 , zajmującą się fotografią społeczną i aktem. Jest współorganizatorem Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej, a od 1992 roku przewodzi Fundacji organizującej konkurs. Zajmuje się również edukacją fotograficzną, Fotografię wykłada m.in. w Wyższym Studium Fotografii ZPAF/CAK, Studium ZPAF, obecnie w Collegium Civitas, Studio Sztuki i Akademii Fotografii oraz w Laboratorium Reportażu Uniwersytetu Warszawskiego, Jest pomysłodawcą i współautorem cyklu programów o fotografii w Telewizji Edukacyjnej. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz na stu kilkudziesięciu wystawach zbiorowych.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Inspiracja na dziś: Drew Doggett - „In the Realm of Legends"
19 Paź 2018
Mimo, że otaczają je laguny lodowcowe i nieziemskie kolory, te zwierzęta zdają się nie zwracać uwagi na przytłaczające je piękno. Są nieodrębną częścią rozległego islandzkiego krajobrazu, dla przyjezdnych kojarząc się raczej z surrealnymi wytworami ich wyobraźni. Drew Doggett, amerykański fotograf i filmowiec, uchwycił te piękne konie w serii “In the Realm of Legends”.
0
Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”
18 Paź 2018
“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE. Z Adrianem Wykrotą, autorem jednej z publikowanych już książek rozmawiamy o powstawaniu serii i dalszych planach.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - zobacz piękno współczesnego portretu
18 Paź 2018
Alice Mann została laureatką tegorocznej prestiżowej nagrody Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nagrodzili nie pojedynczy portret, a serię czterech zdjęć przedstawiających młode mażoretki z Południowej Afryki.
0
Piękna i zagrożona - natura na zdjęciach zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2018
17 Paź 2018
Organizowany od pół wieku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 54. edycji to nie tylko piękne kadry, ale i trudne tematy.
0