Warsztaty "Przygoda z fotografią" w Krakowie

Organizatorzy warsztatów "Przygoda z fotografią" zapraszają w dniach 5-7 października na spotkanie informacyjne oraz zapisy. To dobra okazja, aby zadać im pytania i porozmawiać o fotografii.
W październiku rusza w Krakowie kolejna, piąta już edycja warsztatów "Przygoda z fotografią". Zapraszamy do nowego miejsca w centrum Starego Miasta, przy ul. Krupniczej 7. Regularne spotkania, wykłady, ćwiczenia i plenery prowadzą zawodowi fotografowie i pasjonaci, Małgorzata Pióro i Zygmunt Novák. "Przygoda z fotografią" to grupy o różnym stopniu zaawansowania, od podstaw technicznych do kreatywnego fotografowania. Zajmujemy się m.in. portretem, krajobrazem, fotoreportażem, fotografią studyjną i ilustracyjną. Poza opanowaniem podstaw i biegłym posługiwaniem się aparatem, stawiamy głównie na indywidualny rozwój każdego z uczestników.
  • czas trwania 2 semestry po 4 miesiące
  • niewielkie grupy do 15 osób
  • plenery wyjazdowe w urocze zakątki Beskidu Niskiego i Roztocza
  • w programie warsztatów min. : co to jest dobre zdjęcie (kadr, głębia ostrości, kontrast), co nam daje fotografia - autorom i odbiorcom, fotografowanie w plenerze, w studio, m.in. portret, reportaż, martwa natura, czytanie zdjęć mistrzów, autorska wypowiedź, kreatywne ćwiczenie wyobraźni z pomocą różnych dziedzin sztuki
  • organizujemy także zajęcia weekendowe
Więcej informacji o warsztatach i fotografach na stronie www.fotoprzygoda.prv.pl
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
3