Warsztaty "Przygoda z fotografią" w Krakowie

Organizatorzy warsztatów "Przygoda z fotografią" zapraszają w dniach 5-7 października na spotkanie informacyjne oraz zapisy. To dobra okazja, aby zadać im pytania i porozmawiać o fotografii.
W październiku rusza w Krakowie kolejna, piąta już edycja warsztatów "Przygoda z fotografią". Zapraszamy do nowego miejsca w centrum Starego Miasta, przy ul. Krupniczej 7. Regularne spotkania, wykłady, ćwiczenia i plenery prowadzą zawodowi fotografowie i pasjonaci, Małgorzata Pióro i Zygmunt Novák. "Przygoda z fotografią" to grupy o różnym stopniu zaawansowania, od podstaw technicznych do kreatywnego fotografowania. Zajmujemy się m.in. portretem, krajobrazem, fotoreportażem, fotografią studyjną i ilustracyjną. Poza opanowaniem podstaw i biegłym posługiwaniem się aparatem, stawiamy głównie na indywidualny rozwój każdego z uczestników.
  • czas trwania 2 semestry po 4 miesiące
  • niewielkie grupy do 15 osób
  • plenery wyjazdowe w urocze zakątki Beskidu Niskiego i Roztocza
  • w programie warsztatów min. : co to jest dobre zdjęcie (kadr, głębia ostrości, kontrast), co nam daje fotografia - autorom i odbiorcom, fotografowanie w plenerze, w studio, m.in. portret, reportaż, martwa natura, czytanie zdjęć mistrzów, autorska wypowiedź, kreatywne ćwiczenie wyobraźni z pomocą różnych dziedzin sztuki
  • organizujemy także zajęcia weekendowe
Więcej informacji o warsztatach i fotografach na stronie www.fotoprzygoda.prv.pl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
George Eastman Museum udostępnia serię filmów poświęconych największym przełomom w fotografii. Pozycja obowiązkowa!
14 Sie 2018
Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jak długą drogę fotografia przeszła od czasów camery obscury aż do dzisiaj, zobaczcie dokumentalną serię stworzoną przez Goerge Eastman Museum. To fantastyczna podróż przez najważniejsze techniki i odkrycia, które zrewolucjonizowały to medium.
0
Tadeusz Rolke: „Sztuka nie polega na pokazywaniu piękna”
13 Sie 2018
Od czwartku, w warszawskiej galerii Le Guern można oglądać najnowszy projekt Tadeusza Rolke, jednego z mistrzów polskiej fotografii. W dniu wernisażu rozmawialiśmy z autorem o powstawaniu najnowszej serii.
0
Karen Miranda Rivadeneira odtwarza swoje dzieciństwo. "Pomysł ten zrodził się z rozmyślań o pamięci i jej niedoskonałości”
7 Sie 2018
“Uświadomiłam sobie, że brakuje mi wiedzy o mnie samej. Rozmyślając o pamięci i jej wadliwości, postanowiłam odkopać osobiste mity i rodzinne historie” - opowiada nam o swoim projekcie amerykańska fotograf.
0
Marcin Walko jako jedyny Polak dokumentował upamiętnienie ofiar masakry w Srebrenicy. Zobaczcie zdjęcia z projektu “Parcela M11”
3 Sie 2018
W lipcu 1995 roku serbskie oddziały paramilitarne w okolicach Srebrenicy wymordowały kilka tysięcy Muzułmanów. Co roku drogą, którą wówczas próbowały ratować się ofiary odbywa się symboliczna pielgrzymka. W tym roku, jako jedyny Polak miał okazję dokumentować ją Marcin Walko.
1