Warsztaty "Przygoda z fotografią" w Krakowie

Organizatorzy warsztatów "Przygoda z fotografią" zapraszają w dniach 5-7 października na spotkanie informacyjne oraz zapisy. To dobra okazja, aby zadać im pytania i porozmawiać o fotografii.
W październiku rusza w Krakowie kolejna, piąta już edycja warsztatów "Przygoda z fotografią". Zapraszamy do nowego miejsca w centrum Starego Miasta, przy ul. Krupniczej 7. Regularne spotkania, wykłady, ćwiczenia i plenery prowadzą zawodowi fotografowie i pasjonaci, Małgorzata Pióro i Zygmunt Novák. "Przygoda z fotografią" to grupy o różnym stopniu zaawansowania, od podstaw technicznych do kreatywnego fotografowania. Zajmujemy się m.in. portretem, krajobrazem, fotoreportażem, fotografią studyjną i ilustracyjną. Poza opanowaniem podstaw i biegłym posługiwaniem się aparatem, stawiamy głównie na indywidualny rozwój każdego z uczestników.
  • czas trwania 2 semestry po 4 miesiące
  • niewielkie grupy do 15 osób
  • plenery wyjazdowe w urocze zakątki Beskidu Niskiego i Roztocza
  • w programie warsztatów min. : co to jest dobre zdjęcie (kadr, głębia ostrości, kontrast), co nam daje fotografia - autorom i odbiorcom, fotografowanie w plenerze, w studio, m.in. portret, reportaż, martwa natura, czytanie zdjęć mistrzów, autorska wypowiedź, kreatywne ćwiczenie wyobraźni z pomocą różnych dziedzin sztuki
  • organizujemy także zajęcia weekendowe
Więcej informacji o warsztatach i fotografach na stronie www.fotoprzygoda.prv.pl
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Inspiracja na dziś: Drew Doggett - „In the Realm of Legends"
19 Paź 2018
Mimo, że otaczają je laguny lodowcowe i nieziemskie kolory, te zwierzęta zdają się nie zwracać uwagi na przytłaczające je piękno. Są nieodrębną częścią rozległego islandzkiego krajobrazu, dla przyjezdnych kojarząc się raczej z surrealnymi wytworami ich wyobraźni. Drew Doggett, amerykański fotograf i filmowiec, uchwycił te piękne konie w serii “In the Realm of Legends”.
0
Adrian Wykrota: “Przykro mi, że już nie umiemy rozmawiać, a Polska to przecież taki fajny kraj”
18 Paź 2018
“Doszliśmy do wniosku, że w tych dynamicznych i ważnych czasach musimy opublikować dokumentalne wypowiedzi fotografów o Polsce i nadać im bezkompromisową, fizyczną formę książek” - piszą autorzy serii wydawniczej o Polsce, dobrani przez fundację PIX.HOUSE. Z Adrianem Wykrotą, autorem jednej z publikowanych już książek rozmawiamy o powstawaniu serii i dalszych planach.
0
Taylor Wessing Photographic Portrait Prize 2018 - zobacz piękno współczesnego portretu
18 Paź 2018
Alice Mann została laureatką tegorocznej prestiżowej nagrody Taylor Wessing Photographic Portrait Prize. Po raz pierwszy w historii konkursu jurorzy nagrodzili nie pojedynczy portret, a serię czterech zdjęć przedstawiających młode mażoretki z Południowej Afryki.
0
Piękna i zagrożona - natura na zdjęciach zwycięzców Wildlife Photographer of the Year 2018
17 Paź 2018
Organizowany od pół wieku przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie konkurs Wildlife Photographer of the Year, co roku oferuje nam unikalne spojrzenie na piękno i problemy dzikiego życia na naszej planecie. Fotografie nagrodzone w 54. edycji to nie tylko piękne kadry, ale i trudne tematy.
0