Warsztaty dla początkujących w Tuchowie - letnia edycja

Niedługo rusza koleja edycja "Warsztatów dla początkujących" w Tuchowie. Tradycyjnie poprowadzi je dwóch fotografów: Grzegorz Kubit i Grzegorz Data, a uczestnicy będą się uczyli według autorskiego, indywidualnie modyfikowanego programu. Zapisy potrwają do końca lipca.
Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00

Rusza kolejna edycja warsztatów fotograficznych dla początkujących adeptów fotografii. Program warsztatów, jak i godziny zajęć modyfikowane są w zależności od potrzeb uczestników. Zajęcią w tuchowskim Domu Kultury, to doskonała okazja, aby nauczyć się fotograficznie patrzeć na świat, oraz zaskoczyć rodzinę i znajomych zdjęciami, które zapadają w pamięć.

Program kursu fotograficznego jest tworzony na bazie autorskiego programu, w oparciu o konkretne potrzeby zainteresowanych. Forma prowadzenia zajęć to wykłady i ćwiczenia. Uczestnicy otrzymają zadania do realizacji, które mogą na bieżąco konsultować. Czas trwania zajęć uzależniony jest od potrzeb zainteresowanych. Prowadzącymi zajęcia będą: Grzegorz Kubit - założyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl, współautor wystawy "Kolej rzeczy" w Krakowskiej Galerii "Pauza" oraz Grzegorz Data - fotograf, specjalista od cyfrowej obróbki obrazu, współzałożyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl

budynek Domu Kultury w Tuchowie

PROGRAM WARSZTATÓW (zagadnienia do wyboru):

  • Aparaty i sprzęt fotograficzny - rodzaje, typy, budowa, osprzęt dodatkowy
  • Kompozycja i estetyka obrazu fotograficznego: podstawowe zasady budowania kadru, problem głębi ostrości, plany, barwa, linie, cienie
  • Fotografia cyfrowa - podstawy pracy w programie Photoshop, cyfrowa obróbka obrazu
  • Podstawy historii fotografii: nazwiska i fotografie, które warto znać, historia fotoreportażu
  • Fotoreportaż - fotografia prasowa, etyka, manipulacja odbiorcą
  • Plener - zasady fotografowania w świetle dziennym oraz fotografia nocna

Zajęcia odbywają się tylko według indywidualnego toku nauczania (ew. max 3 osoby). Przykładowy harmonogram zajęć:

  • Dzień 1: analiza przyniesionych prac, omówienie zadań fotograficznych do wykonania, wykład z kompozycji, slajdy, wykład teoretyczny dotyczący wybranych zagadnień.
  • Dzień 2: całodzienna, samodzielna praca (w zależności od tematu)
  • Dzień 3: konsultacje, ocena i analiza wykonanych fotografii, photoshop - podstawy.

Dni i godziny zajęć można modyfikować w zależności od potrzeb zainteresowanych. Ilość miejsc jest ograniczona!

Koszt warsztatów: 120 zł. Zapisać można się pod numerem telefonu: 793-223-667, wysyłając maila z dopiskiem "warsztaty foto" na adres: warsztaty@fotografia-sportowa.pl lub w Domu Kultury (ul. Chopina 10, Tuchów). Zapisy trwają do końca lipca

Komentarze
Zobacz więcej z tagiem: warsztaty
logo logo
Magazyny
Zamów