Warsztaty fotograficzne dla początkujących w Tuchowie

ms
5 Mar 2009
W tuchowskim Domu Kultury rusza kolejna edycja warsztatów dla początkujących miłośników fotografii. W programie wykłady oraz ćwiczenia. Plan oraz godziny spotkań dostosowywane są do indywidualnych potrzeb uczestników. Zapisy potrwają do końca marca.
Spotkania odbywają się w trybie indywidualnym, ewentualnie w grupie do 3 osób. Plan warsztatów przygotowywany jest według autorskiego programu, zależnie od konkretnych oczekiwań zainteresowanych. Zajęcia prowadzą Grzegorz Kubit - założyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl, współautor wystawy "Kolej rzeczy" w Krakowskiej Galerii "Pauza" oraz Grzegorz Data - fotograf, specjalista od cyfrowej obróbki obrazu, współzałożyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl.
budynek Domu Kultury w Tuchowie - miejsce warsztatów
Program warsztatów może obejmować następujące zagadnienia (do wyboru):

- aparaty i sprzęt fotograficzny (rodzaje, typy, budowa, osprzęt dodatkowy)
- kompozycja i estetyka obrazu fotograficznego (podstawowe zasady budowania kadru, problem głębi ostrości, plany, barwa, linie, cienie)
- fotografia cyfrowa (podstawy pracy w programie Photoshop, cyfrowa obróbka obrazu)
- podstawy historii fotografii (nazwiska i fotografie, historia fotoreportażu)
- fotoreportaż (fotografia prasowa, etyka, manipulacja odbiorcą)
- plener (zasady fotografowania w świetle dziennym oraz fotografia nocna)

Przykładowy harmonogram zajęć:

Dzień 1: analiza przyniesionych prac, omówienie zadań fotograficznych do wykonania, wykład z kompozycji, slajdy, wykład teoretyczny dotyczący wybranych zagadnień.
Dzień 2: całodzienna, samodzielna praca (w zależności od tematu).
Dzień 3: konsultacje, ocena i analiza wykonanych fotografii, photoshop - podstawy.

Udział w warsztatach kosztuje 120 zł.

Zapisy prowadzone będą do końca marca w Domu Kultury w Tuchowie (ul. Chopina 10) oraz pod numerem telefonu 793-223-667. Zgłoszenia można wysłać również mailem (tytuł: "warsztaty foto") na adres warsztaty@fotografia-sportowa.pl.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Jacek Deneka Fotografem Roku konkursu Drone Awards 2019
12 Lip 2019
Jacek Deneka został laureatem Drone Awards 2019. Jednak ta edycja konkursu okazała się wyjątkowo udana dla Polaków. W kategorii „Nature“ zwyciężył Jeremiasz Gądek, a zdjęcia Bartka Wierzbickiego, Grzegorza Tatara i Marcina Giby znalazły się w finałowej galerii.
1
Czy zdjęcia mogą coś zmienić? Te przyczyniły się do zakończenia pracy dzieci w USA
1 Lip 2019
Na początku XX wieku National Child Labour Comittee zatrudniło fotografa w celu udokumentowania wykorzystywania nieletnich do pracy na terenie Stanów Zjednoczonych. Był nim Lewis Hine, a zdjęcia, które wykonał, po raz pierwszy uświadomiły problem opinii publicznej.
0
Alexis Goodwin: „Może powstać niezwykły uliczny kadr, gdy zostanie potraktowany jak kampania reklamowa“
28 Cze 2019
Co się dzieje gdy profesjonalny retuszer i ilustrator sięga po fotografię jako środek wyrazu? Seria Alexisa Goodwina pod tytułem „Shanghai Dreams“ proponuje nam surrealistyczną wizję Szanghaju. Goodwin lawiruje między fantazją a rzeczywistością, uwypuklając codzienne czynności Szanghajczyków, które kształtują kulturę i atmosferę miasta.
2
e-oko.pl - sklep fotograficzny na „najwyższym poziomie”
24 Cze 2019
O marzeniu, które przerodziło się w rzeczywistość, potrzebie ciągłego doskonalenia, zmieniającym się rynku fotograficznym i o tym dlaczego warto skupić się na człowieku, a nie samych liczbach - rozmawialiśmy z Cezarym Janickim, współwłaścicielem e-oko.pl.
1