Warsztaty fotograficzne dla początkujących w Tuchowie

ms
5 Mar 2009
W tuchowskim Domu Kultury rusza kolejna edycja warsztatów dla początkujących miłośników fotografii. W programie wykłady oraz ćwiczenia. Plan oraz godziny spotkań dostosowywane są do indywidualnych potrzeb uczestników. Zapisy potrwają do końca marca.
Spotkania odbywają się w trybie indywidualnym, ewentualnie w grupie do 3 osób. Plan warsztatów przygotowywany jest według autorskiego programu, zależnie od konkretnych oczekiwań zainteresowanych. Zajęcia prowadzą Grzegorz Kubit - założyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl, współautor wystawy "Kolej rzeczy" w Krakowskiej Galerii "Pauza" oraz Grzegorz Data - fotograf, specjalista od cyfrowej obróbki obrazu, współzałożyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl.
budynek Domu Kultury w Tuchowie - miejsce warsztatów
Program warsztatów może obejmować następujące zagadnienia (do wyboru):

- aparaty i sprzęt fotograficzny (rodzaje, typy, budowa, osprzęt dodatkowy)
- kompozycja i estetyka obrazu fotograficznego (podstawowe zasady budowania kadru, problem głębi ostrości, plany, barwa, linie, cienie)
- fotografia cyfrowa (podstawy pracy w programie Photoshop, cyfrowa obróbka obrazu)
- podstawy historii fotografii (nazwiska i fotografie, historia fotoreportażu)
- fotoreportaż (fotografia prasowa, etyka, manipulacja odbiorcą)
- plener (zasady fotografowania w świetle dziennym oraz fotografia nocna)

Przykładowy harmonogram zajęć:

Dzień 1: analiza przyniesionych prac, omówienie zadań fotograficznych do wykonania, wykład z kompozycji, slajdy, wykład teoretyczny dotyczący wybranych zagadnień.
Dzień 2: całodzienna, samodzielna praca (w zależności od tematu).
Dzień 3: konsultacje, ocena i analiza wykonanych fotografii, photoshop - podstawy.

Udział w warsztatach kosztuje 120 zł.

Zapisy prowadzone będą do końca marca w Domu Kultury w Tuchowie (ul. Chopina 10) oraz pod numerem telefonu 793-223-667. Zgłoszenia można wysłać również mailem (tytuł: "warsztaty foto") na adres warsztaty@fotografia-sportowa.pl.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0