Warsztaty fotograficzne dla początkujących w Tuchowie

ms
5 Mar 2009
W tuchowskim Domu Kultury rusza kolejna edycja warsztatów dla początkujących miłośników fotografii. W programie wykłady oraz ćwiczenia. Plan oraz godziny spotkań dostosowywane są do indywidualnych potrzeb uczestników. Zapisy potrwają do końca marca.
Spotkania odbywają się w trybie indywidualnym, ewentualnie w grupie do 3 osób. Plan warsztatów przygotowywany jest według autorskiego programu, zależnie od konkretnych oczekiwań zainteresowanych. Zajęcia prowadzą Grzegorz Kubit - założyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl, współautor wystawy "Kolej rzeczy" w Krakowskiej Galerii "Pauza" oraz Grzegorz Data - fotograf, specjalista od cyfrowej obróbki obrazu, współzałożyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl.
budynek Domu Kultury w Tuchowie - miejsce warsztatów
Program warsztatów może obejmować następujące zagadnienia (do wyboru):

- aparaty i sprzęt fotograficzny (rodzaje, typy, budowa, osprzęt dodatkowy)
- kompozycja i estetyka obrazu fotograficznego (podstawowe zasady budowania kadru, problem głębi ostrości, plany, barwa, linie, cienie)
- fotografia cyfrowa (podstawy pracy w programie Photoshop, cyfrowa obróbka obrazu)
- podstawy historii fotografii (nazwiska i fotografie, historia fotoreportażu)
- fotoreportaż (fotografia prasowa, etyka, manipulacja odbiorcą)
- plener (zasady fotografowania w świetle dziennym oraz fotografia nocna)

Przykładowy harmonogram zajęć:

Dzień 1: analiza przyniesionych prac, omówienie zadań fotograficznych do wykonania, wykład z kompozycji, slajdy, wykład teoretyczny dotyczący wybranych zagadnień.
Dzień 2: całodzienna, samodzielna praca (w zależności od tematu).
Dzień 3: konsultacje, ocena i analiza wykonanych fotografii, photoshop - podstawy.

Udział w warsztatach kosztuje 120 zł.

Zapisy prowadzone będą do końca marca w Domu Kultury w Tuchowie (ul. Chopina 10) oraz pod numerem telefonu 793-223-667. Zgłoszenia można wysłać również mailem (tytuł: "warsztaty foto") na adres warsztaty@fotografia-sportowa.pl.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0