Warsztaty fotograficzne dla początkujących w Tuchowie

ms
5 Mar 2009
W tuchowskim Domu Kultury rusza kolejna edycja warsztatów dla początkujących miłośników fotografii. W programie wykłady oraz ćwiczenia. Plan oraz godziny spotkań dostosowywane są do indywidualnych potrzeb uczestników. Zapisy potrwają do końca marca.
Spotkania odbywają się w trybie indywidualnym, ewentualnie w grupie do 3 osób. Plan warsztatów przygotowywany jest według autorskiego programu, zależnie od konkretnych oczekiwań zainteresowanych. Zajęcia prowadzą Grzegorz Kubit - założyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl, współautor wystawy "Kolej rzeczy" w Krakowskiej Galerii "Pauza" oraz Grzegorz Data - fotograf, specjalista od cyfrowej obróbki obrazu, współzałożyciel czasopisma Fotografia-Sportowa.pl.
budynek Domu Kultury w Tuchowie - miejsce warsztatów
Program warsztatów może obejmować następujące zagadnienia (do wyboru):

- aparaty i sprzęt fotograficzny (rodzaje, typy, budowa, osprzęt dodatkowy)
- kompozycja i estetyka obrazu fotograficznego (podstawowe zasady budowania kadru, problem głębi ostrości, plany, barwa, linie, cienie)
- fotografia cyfrowa (podstawy pracy w programie Photoshop, cyfrowa obróbka obrazu)
- podstawy historii fotografii (nazwiska i fotografie, historia fotoreportażu)
- fotoreportaż (fotografia prasowa, etyka, manipulacja odbiorcą)
- plener (zasady fotografowania w świetle dziennym oraz fotografia nocna)

Przykładowy harmonogram zajęć:

Dzień 1: analiza przyniesionych prac, omówienie zadań fotograficznych do wykonania, wykład z kompozycji, slajdy, wykład teoretyczny dotyczący wybranych zagadnień.
Dzień 2: całodzienna, samodzielna praca (w zależności od tematu).
Dzień 3: konsultacje, ocena i analiza wykonanych fotografii, photoshop - podstawy.

Udział w warsztatach kosztuje 120 zł.

Zapisy prowadzone będą do końca marca w Domu Kultury w Tuchowie (ul. Chopina 10) oraz pod numerem telefonu 793-223-667. Zgłoszenia można wysłać również mailem (tytuł: "warsztaty foto") na adres warsztaty@fotografia-sportowa.pl.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4