Warsztaty z Adobe Photoshop CS 2 - dla początkujących i zaawansowanych

Warszawska Szkoła Fotografii zaprasza na warsztaty z oprogramowania Adobe Photoshop CS 2. Warszaty przygotowane zostały w dwóch grupach: dla początkujących i zaawansowanych. Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla czytelników naszego magazynu: na hasło "fotopolis" przysługuje zniżka na wybrany kurs!
Do uczestnictwa w warsztatch WSF może przystąpić każdy chętny. Szkoła nie stawia żadnych ograniczeń wiekowych, nie ma również znaczenia jakość posiadanego sprzętu fotograficznego i komputerowego. Program Adobe Photoshop CS 2 uczestnicy będą poznawali pod okiem Anrzeja Satela - od tego roku akademickiego wykładowca wyłącznie Warszawskiej Szkoły Fotografii.

Organizatorzy uczestnikom warsztatów zapewiają: doskonałą kadrę wykładowców WSFoto, niezbędne techniczne zaplecze dydaktyczne, możliwość uczestniczenia we wszystkich przedsięwzięciach organizowanych przez szkołę, zaświadczenie o byciu uczniem WSF zapewniające duże zniżki w laboratoriach fotograficznych oraz sklepach z materiałami i sprzętem fotograficznym oraz dyplom ukończenia warsztatów.

Przypominamy, że wszystkie osoby, które powiedzą hasło "fotopolis" otrzymają 50zł zniżki (zniżki tej nie można łączyć z upustem za wykupienie obydwu warsztatów).

Poniżej szczegółowe informacje oraz programy warsztatów.Warsztaty z Adobe Photoshop CS 2 dla początkujących
1-tygodniowe - tryb wieczorowy od 18:30


Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z fotografią cyfrową i platformą Photoshop oraz tych, którym potrzebne jest ugruntowanie i poszerzenie już posiadanej wiedzy i doświadczenia. Szeroki zakres godzinowy oraz zaawansowana tematyka zostały tak dobrane aby najskuteczniej przekazać niezbędną wiedzę na temat samodzielnego przygotowania gotowych plików w komputerze, przygotowania do: druku, labów, prezentacji multimedialnych, internetu..., formaty zapisu: jpeg, tiff, pdf... Dodatkowo poruszane będą zagadnienia związane ze skanowaniem oraz archiwizacją gotowych plików. Nowo utworzona pracownia komputerowa umożliwia rzetelne przeprowadzanie zajęć warsztatowych w podziale na grupy (16 niezależnych stanowisk komputerowych).

Program:
 • podstawy komputerowej obróbki obrazu
 • omówienie dostępnych programów komputerowych przeznaczonych do obróbki zdjęć
 • wstęp do programu Adobe Photoshop
 • objaśnienie narzędzi dostępnych w programie Adobe Photoshop w tym głównie różne narzędzia selekcji: szybkiej maski, pracy na warstwach, używanie masek, szparowanie, retusz i korekta barwna
 • rozdzielczość
 • budowa obrazu
 • przestrzenie barwne, paleta historii oraz filtry
 • praca na kanałach - montaże, formaty zapisywania gotowych plików na potrzeby druku, labów, prezentacji multimedialnej oraz do internetu (TIFF, JPG, PDF, itp.)
 • katalogowanie i przechowywanie danych

Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku szkoły przy ul. Łazienkowskiej 14, w dni powszednie wieczorem od godziny 18.30 do 21.00.

Termin warsztatów: 23-27 czerwca 2008 .

Koszt uczestnictwa w warsztatach - 550zł.

Ostateczny termin zapisów: najpóźniej do 2 dni przed rozpoczęciem zajęć lub do wyczerpania miejsc.


Warsztaty z Adobe Photoshop CS 2 dla zaawansowanych - weekendowe

Drugie warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą pogłębić posiadaną już wiedzę z zakresu obsługi programu. Szeroki zakres godzinowy oraz zaawansowana tematyka zostały tak dobrane aby najskuteczniej przekazać niezbędną wiedzę na temat samodzielnego przygotowania gotowych plików w komputerze. Nowo utworzona pracownia komputerowa umożliwia rzetelne przeprowadzanie zajęć warsztatowych w podziale na grupy.

Program zajęć:
 • Techniki korekcji
 • Praca z warstwami
 • Techniki maskowania
 • Montaż
 • Retusz
 • Praca z wykorzystaniem kanałów
 • Tryby mieszania
 • Konwersja zdjęć do czarno-bieli
 • Inteligentny obiekt
 • RAW konwerter
 • Praca z HDR
 • Praca z tekstem
 • Przygotowanie do druku - CMYK
 • Publikacja obrazów w Sieci

Każdy uczestnik obydwu warsztatów otrzymuje Dyplom ukończenia. Wszystkie zajęcia mają charakter warsztatowy.

Zajęcia odbywają się w budynku szkoły przy ul.Łazienkowskiej 14, w weekend (sobota i niedziela) w godzinach 10.00-16.00.

Termin warsztatów: 28-29 czerwca 2008.

Koszt uczestnictwa w warsztatach - 650zł.

Ostateczny termin zapisów: najpóźniej do 2 dni przed rozpoczęciem zajęć lub do wyczerpania miejsc.


ZAPISY

UWAGA. Przy równoczesnym zapisie na warsztaty dla początkujących i zaawansowanych - 200 zł zniżki.

Wpłat dokonywać należy w formie gotówkowej w sekretariacie lub na konto szkoły:

WARSZAWSKA SZKOŁA FOTOGRAFII
03 1140 2004 0000 3202 3269 7779
mBank, BRE Bank

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4