Warsztaty z Adobe Photoshop CS 2 - dla początkujących i zaawansowanych

Warszawska Szkoła Fotografii zaprasza na warsztaty z oprogramowania Adobe Photoshop CS 2. Warszaty przygotowane zostały w dwóch grupach: dla początkujących i zaawansowanych. Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla czytelników naszego magazynu: na hasło "fotopolis" przysługuje zniżka na wybrany kurs!
Do uczestnictwa w warsztatch WSF może przystąpić każdy chętny. Szkoła nie stawia żadnych ograniczeń wiekowych, nie ma również znaczenia jakość posiadanego sprzętu fotograficznego i komputerowego. Program Adobe Photoshop CS 2 uczestnicy będą poznawali pod okiem Anrzeja Satela - od tego roku akademickiego wykładowca wyłącznie Warszawskiej Szkoły Fotografii.

Organizatorzy uczestnikom warsztatów zapewiają: doskonałą kadrę wykładowców WSFoto, niezbędne techniczne zaplecze dydaktyczne, możliwość uczestniczenia we wszystkich przedsięwzięciach organizowanych przez szkołę, zaświadczenie o byciu uczniem WSF zapewniające duże zniżki w laboratoriach fotograficznych oraz sklepach z materiałami i sprzętem fotograficznym oraz dyplom ukończenia warsztatów.

Przypominamy, że wszystkie osoby, które powiedzą hasło "fotopolis" otrzymają 50zł zniżki (zniżki tej nie można łączyć z upustem za wykupienie obydwu warsztatów).

Poniżej szczegółowe informacje oraz programy warsztatów.Warsztaty z Adobe Photoshop CS 2 dla początkujących
1-tygodniowe - tryb wieczorowy od 18:30


Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z fotografią cyfrową i platformą Photoshop oraz tych, którym potrzebne jest ugruntowanie i poszerzenie już posiadanej wiedzy i doświadczenia. Szeroki zakres godzinowy oraz zaawansowana tematyka zostały tak dobrane aby najskuteczniej przekazać niezbędną wiedzę na temat samodzielnego przygotowania gotowych plików w komputerze, przygotowania do: druku, labów, prezentacji multimedialnych, internetu..., formaty zapisu: jpeg, tiff, pdf... Dodatkowo poruszane będą zagadnienia związane ze skanowaniem oraz archiwizacją gotowych plików. Nowo utworzona pracownia komputerowa umożliwia rzetelne przeprowadzanie zajęć warsztatowych w podziale na grupy (16 niezależnych stanowisk komputerowych).

Program:
 • podstawy komputerowej obróbki obrazu
 • omówienie dostępnych programów komputerowych przeznaczonych do obróbki zdjęć
 • wstęp do programu Adobe Photoshop
 • objaśnienie narzędzi dostępnych w programie Adobe Photoshop w tym głównie różne narzędzia selekcji: szybkiej maski, pracy na warstwach, używanie masek, szparowanie, retusz i korekta barwna
 • rozdzielczość
 • budowa obrazu
 • przestrzenie barwne, paleta historii oraz filtry
 • praca na kanałach - montaże, formaty zapisywania gotowych plików na potrzeby druku, labów, prezentacji multimedialnej oraz do internetu (TIFF, JPG, PDF, itp.)
 • katalogowanie i przechowywanie danych

Wszystkie zajęcia odbywają się w budynku szkoły przy ul. Łazienkowskiej 14, w dni powszednie wieczorem od godziny 18.30 do 21.00.

Termin warsztatów: 23-27 czerwca 2008 .

Koszt uczestnictwa w warsztatach - 550zł.

Ostateczny termin zapisów: najpóźniej do 2 dni przed rozpoczęciem zajęć lub do wyczerpania miejsc.


Warsztaty z Adobe Photoshop CS 2 dla zaawansowanych - weekendowe

Drugie warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy chcą pogłębić posiadaną już wiedzę z zakresu obsługi programu. Szeroki zakres godzinowy oraz zaawansowana tematyka zostały tak dobrane aby najskuteczniej przekazać niezbędną wiedzę na temat samodzielnego przygotowania gotowych plików w komputerze. Nowo utworzona pracownia komputerowa umożliwia rzetelne przeprowadzanie zajęć warsztatowych w podziale na grupy.

Program zajęć:
 • Techniki korekcji
 • Praca z warstwami
 • Techniki maskowania
 • Montaż
 • Retusz
 • Praca z wykorzystaniem kanałów
 • Tryby mieszania
 • Konwersja zdjęć do czarno-bieli
 • Inteligentny obiekt
 • RAW konwerter
 • Praca z HDR
 • Praca z tekstem
 • Przygotowanie do druku - CMYK
 • Publikacja obrazów w Sieci

Każdy uczestnik obydwu warsztatów otrzymuje Dyplom ukończenia. Wszystkie zajęcia mają charakter warsztatowy.

Zajęcia odbywają się w budynku szkoły przy ul.Łazienkowskiej 14, w weekend (sobota i niedziela) w godzinach 10.00-16.00.

Termin warsztatów: 28-29 czerwca 2008.

Koszt uczestnictwa w warsztatach - 650zł.

Ostateczny termin zapisów: najpóźniej do 2 dni przed rozpoczęciem zajęć lub do wyczerpania miejsc.


ZAPISY

UWAGA. Przy równoczesnym zapisie na warsztaty dla początkujących i zaawansowanych - 200 zł zniżki.

Wpłat dokonywać należy w formie gotówkowej w sekretariacie lub na konto szkoły:

WARSZAWSKA SZKOŁA FOTOGRAFII
03 1140 2004 0000 3202 3269 7779
mBank, BRE Bank

Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0