6-tygodniowy Kurs Fotgrafii Kreatywnej

W najbliższy czwartek, 27 marca 2008 roku w Katowicach odbędzie się spotkanie organizacyjne poświęcone nowemu 6-tygodniowemu Kursowi Fotgorafii Kreatywnej. Zajęcia prowadzone będą przez dwóch fotografów: Marcina Liberskiego i Witolda Cichockiego.
Oto jak organizatorzy warsztatów zapraszają do udziału: Wyobraź sobie... Wakacje, piękny dzień, wyruszasz na fotograficzne łowy, kupiłeś właśnie nowy aparat i zaczynasz robić zdjęcia "na poważnie".
 
Tydzień później oglądasz zdjęcia i wydaje Ci się, że coś jest nie tak. Budynki się przewracają, niebo jest białą plamą a przecież było niebieskie, spotkany znajomy, którego postanowiłeś uwiecznić na zdjęciu ma czerwone oczy, biała bluzka przyjaciółki na zdjęciu jest cała niebieska...
 
Zbyt oczywiste? No dobrze. Wiesz już jak z tym wszystkim sobie poradzić, ale Twoje zdjęcia jeszcze nie przypominają tych z National Geographic? 
Nie ma powodów do paniki, aż tak nie muszą wyglądać... Ale jeśli interesuje Cię praktyczna wiedza i umiejętności w posługiwaniu się Twoim aparatem to jesteś we właściwym miejscu. Nasze motto: Mniej gadania, więcej działania!

Ideą kursu jest kreatywna praca z obrazem. 
Przez sześć kolejnych spotkań proponujemy pracę nad indywidualnym tematem, z którego na koniec przygotowujemy wystawę. 
To Ty wybierasz to, co Cię interesuje a my pomagamy ci to zrealizować na jak najlepszym poziomie!

Pokażemy Ci jak robić zdjęcia, abyś mógł stworzyć profesjonalnie wyglądające portfolio. Marzy Ci się wystawa na wysokim poziomie? Chciałbyś w przyszłości pracować jako fotograf? 
Albo po prostu masz ambicje na podwyższenie swojego poziomu? 
Ten kurs to dobre miejsce żeby zacząć!Podczas trwania kursu uczestnicy poznają:
 • Specyfikę pracy w studiu, rodzaje oświetlenia, zasady oświetlania

 • Metody pracy z modelem
 • Klasyczne tematy - martwa natura, portret klasyczny
 • Techniki ciemniowe - wywoływanie filmów, powiększanie
 • Zasady fotografowania - kompozycja, poprawne naświetlanie w różnych warunkach
 • Kompozycja w obrazie
 • Plany zdjęciowe
 • Historia fotografii
 • Trendy we współczesnej fotografii światowej
 • Możliwości związane z wykorzystaniem różnego rodzaju aparatów (mały obrazek, średni format, kamera wielkoformatowa)
 • Edycję zdjęć w programie Photoshop
 • Obróbkę zdjęć cyfrowych w zakresie potrzebnym w pracy fotografa
Koszt całego kursu (bez materiałów) – 550 zł .


Zgłoszenia przyjmowane są pod adreseminfo@arte-foto.pl.
Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonu: 600 085 705 lub 607 349 042.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w czwartek, 27 marca 2008 roku o godzinie 18:00 w Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26
40-675 Katowice
II piętro; wejście przez drugi dziedziniec, tak jak do teatru).

słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0