Dni Pstrykaliady - wykłady, warsztaty, pokazy

Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza wszystkich studentów do uczestnictwa w Dniach Pstrykaliady, które odbędą się w dniach 17-20 marca 2008 w SGH. W programie wydarzenia znajdują się wykłady, spotkania, prezentacja nadesłanych zdjęć na konkurs oraz pokaz fotografii dwójki znanych twórców: Kuby Dąbrowskiego oraz Michała Szlagi.
Chętni wzięcia udziału w Dniach Pstrykaliady będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych wykładach i spotkaniach ze znanymi fotografami. We wtorek, 18 marca w siedzibie EAF-u odbędą się warsztaty: "Portret studyjny, światło, kreacja". Natomiast w środę, 20 marca zaplanowano warsztat w plenerze podczas, którego uczestnicy będą poznawać tajniki tzw. street photo. Tego dnia odbędzie się również spotkanie z Maćkiem Nabrdalikiem i Marcinem Łobaszewskim - laureatami nagrody Grand Press Photo, których wykład, a później dyskusja poświęcone będą "Reportażowi w odcieniach szarości". Wieczorem natomiast odbędzie się Gala Finałowa Pstrykaliady, na której wręczone zostaną nagrody, nastąpi prezentacja nadesłanych zdjęć, a cała gala uświetniona zostanie pokazem prac znanych fotografów: Kuby Dąbrowskiego oraz Michała Szlagi. Szykują się pracowite, ale ciekawe fotograficznie dni.DNI PSTRYKALIADY NA SGH

17-20.03
- wystawa na SGH

poniedziałek 17.03 ;
13.30 - P. Małecki Przygotowanie do reportażu;
15.20 - projekcja filmu o pracy fotoreporterów Reutersa w Izraelu;
19.00 - Karakorum Highway - slajdowisko prawdziwych trampów] wtorek 18.03 ;
18.00 - Gala Finałowa;
Prezentacja prac Michała Szlagi i Kuby Dąbrowskiego]środa 19.03 ;
13.30 - P. Nabrdalik i M. Łobaczewski: Reportaż w odcieniach szarości]
WYSTAWY "PSTRYKALIADY" NA INNYCH UCZELNIACH:
  • 31.03 - 5.04: Politechnika i Uniwersytet Wrocławski
  • 7 - 12.04: AGH i Akademia Ekonomiczna w Krakowie
  • 14 - 19.04: Uniwersytet Poznański
  • 21 - 24.04: Politechnika Warszawska
  • 05 - 17.05: Uniwersytet Gdański

Więcej informacji o spotkaniach i warsztatach znajduje się tutaj.
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4