Dni Pstrykaliady - wykłady, warsztaty, pokazy

Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza wszystkich studentów do uczestnictwa w Dniach Pstrykaliady, które odbędą się w dniach 17-20 marca 2008 w SGH. W programie wydarzenia znajdują się wykłady, spotkania, prezentacja nadesłanych zdjęć na konkurs oraz pokaz fotografii dwójki znanych twórców: Kuby Dąbrowskiego oraz Michała Szlagi.
Chętni wzięcia udziału w Dniach Pstrykaliady będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych wykładach i spotkaniach ze znanymi fotografami. We wtorek, 18 marca w siedzibie EAF-u odbędą się warsztaty: "Portret studyjny, światło, kreacja". Natomiast w środę, 20 marca zaplanowano warsztat w plenerze podczas, którego uczestnicy będą poznawać tajniki tzw. street photo. Tego dnia odbędzie się również spotkanie z Maćkiem Nabrdalikiem i Marcinem Łobaszewskim - laureatami nagrody Grand Press Photo, których wykład, a później dyskusja poświęcone będą "Reportażowi w odcieniach szarości". Wieczorem natomiast odbędzie się Gala Finałowa Pstrykaliady, na której wręczone zostaną nagrody, nastąpi prezentacja nadesłanych zdjęć, a cała gala uświetniona zostanie pokazem prac znanych fotografów: Kuby Dąbrowskiego oraz Michała Szlagi. Szykują się pracowite, ale ciekawe fotograficznie dni.DNI PSTRYKALIADY NA SGH

17-20.03
- wystawa na SGH

poniedziałek 17.03 ;
13.30 - P. Małecki Przygotowanie do reportażu;
15.20 - projekcja filmu o pracy fotoreporterów Reutersa w Izraelu;
19.00 - Karakorum Highway - slajdowisko prawdziwych trampów] wtorek 18.03 ;
18.00 - Gala Finałowa;
Prezentacja prac Michała Szlagi i Kuby Dąbrowskiego]środa 19.03 ;
13.30 - P. Nabrdalik i M. Łobaczewski: Reportaż w odcieniach szarości]
WYSTAWY "PSTRYKALIADY" NA INNYCH UCZELNIACH:
  • 31.03 - 5.04: Politechnika i Uniwersytet Wrocławski
  • 7 - 12.04: AGH i Akademia Ekonomiczna w Krakowie
  • 14 - 19.04: Uniwersytet Poznański
  • 21 - 24.04: Politechnika Warszawska
  • 05 - 17.05: Uniwersytet Gdański

Więcej informacji o spotkaniach i warsztatach znajduje się tutaj.
Komentarze
Polecane artykuły
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
0
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0