Dni Pstrykaliady - wykłady, warsztaty, pokazy

Niezależne Zrzeszenie Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zaprasza wszystkich studentów do uczestnictwa w Dniach Pstrykaliady, które odbędą się w dniach 17-20 marca 2008 w SGH. W programie wydarzenia znajdują się wykłady, spotkania, prezentacja nadesłanych zdjęć na konkurs oraz pokaz fotografii dwójki znanych twórców: Kuby Dąbrowskiego oraz Michała Szlagi.
Chętni wzięcia udziału w Dniach Pstrykaliady będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych wykładach i spotkaniach ze znanymi fotografami. We wtorek, 18 marca w siedzibie EAF-u odbędą się warsztaty: "Portret studyjny, światło, kreacja". Natomiast w środę, 20 marca zaplanowano warsztat w plenerze podczas, którego uczestnicy będą poznawać tajniki tzw. street photo. Tego dnia odbędzie się również spotkanie z Maćkiem Nabrdalikiem i Marcinem Łobaszewskim - laureatami nagrody Grand Press Photo, których wykład, a później dyskusja poświęcone będą "Reportażowi w odcieniach szarości". Wieczorem natomiast odbędzie się Gala Finałowa Pstrykaliady, na której wręczone zostaną nagrody, nastąpi prezentacja nadesłanych zdjęć, a cała gala uświetniona zostanie pokazem prac znanych fotografów: Kuby Dąbrowskiego oraz Michała Szlagi. Szykują się pracowite, ale ciekawe fotograficznie dni.DNI PSTRYKALIADY NA SGH

17-20.03
- wystawa na SGH

poniedziałek 17.03 ;
13.30 - P. Małecki Przygotowanie do reportażu;
15.20 - projekcja filmu o pracy fotoreporterów Reutersa w Izraelu;
19.00 - Karakorum Highway - slajdowisko prawdziwych trampów] wtorek 18.03 ;
18.00 - Gala Finałowa;
Prezentacja prac Michała Szlagi i Kuby Dąbrowskiego]środa 19.03 ;
13.30 - P. Nabrdalik i M. Łobaczewski: Reportaż w odcieniach szarości]
WYSTAWY "PSTRYKALIADY" NA INNYCH UCZELNIACH:
  • 31.03 - 5.04: Politechnika i Uniwersytet Wrocławski
  • 7 - 12.04: AGH i Akademia Ekonomiczna w Krakowie
  • 14 - 19.04: Uniwersytet Poznański
  • 21 - 24.04: Politechnika Warszawska
  • 05 - 17.05: Uniwersytet Gdański

Więcej informacji o spotkaniach i warsztatach znajduje się tutaj.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0