"Przygoda z fotografią" - warsztaty w Krakowie

Od marca 2008 roku w Krakowie rusza druga edycja warsztatów fotograficznych "Przygoda z fotografią" oraz plenerów. Na warsztaty składają się spotkania, podczas których uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne według autorskiego programu Małgorzaty Pióro i Zygmunta Nováka.
Jeśli lubisz robić zdjęcia, bez względu na to jakiego aparatu używasz. Jeśli nie fotografowałeś do tej pory, a chcesz zacząć. Jeśli fotografujesz, ale chcesz popracować w grupie. Jeśli czujesz, że chcesz rozwijać swoją umiejętność patrzenia na świat. Jeśli fotografowanie jest dla ciebie pretekstem do poszukiwania samego siebie. Jeśli czujesz, że jest to coś co wyzwala twoją wyobraźnię. Przyjdź i zacznij "Przygodę z fotografią". - tak zachęcają organizatorzy warsztatów.

fot. Zygmunt Novak

W programie warsztatów m.in.:
  • Co to jest dobre zdjęcie (kadr, głębia ostrości, kontrast)
  • Co nam daje fotografia - autorom i odbiorcom
  • Fotografowanie w plenerze, w studio, m.in. portret, reportaż, martwa natura
  • Czytanie zdjęć mistrzów
  • Autorska wypowiedź
Zajęcia odbywają się w dwóch czteromiesięcznych edycjach.
  • I edycja - od listopada do końca lutego
  • II edycja - od początku marca do końca czerwca

Zajęcia jednego cyklu odbywają się 2 razy w miesiącu po 2 godziny. W tym czasie, poza stałymi zajęciami, zorganizowane są 2 wyjścia plenerowe i 1 dwudniowy plener wyjazdowy.

Warsztaty Przygoda z fotografią odbywają się w sali Klubu Kazimierz przy ul. Krakowskiej 13 w Krakowie.

Organizatorzy zapraszają również na plenery fotograficzne. Najbliższy odbędzie się w górach w Beskidzie Niskim od 29 lutego do 2 marca 2008 roku. Cena pleneru to 150zł. W koszt wliczono nocleg, wyżywienie oraz zajęcia.

Zapisy i informacje na stronie www.pzf.jasky.pl/pzf.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0