"Przygoda z fotografią" - warsztaty w Krakowie

Od marca 2008 roku w Krakowie rusza druga edycja warsztatów fotograficznych "Przygoda z fotografią" oraz plenerów. Na warsztaty składają się spotkania, podczas których uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne według autorskiego programu Małgorzaty Pióro i Zygmunta Nováka.
Jeśli lubisz robić zdjęcia, bez względu na to jakiego aparatu używasz. Jeśli nie fotografowałeś do tej pory, a chcesz zacząć. Jeśli fotografujesz, ale chcesz popracować w grupie. Jeśli czujesz, że chcesz rozwijać swoją umiejętność patrzenia na świat. Jeśli fotografowanie jest dla ciebie pretekstem do poszukiwania samego siebie. Jeśli czujesz, że jest to coś co wyzwala twoją wyobraźnię. Przyjdź i zacznij "Przygodę z fotografią". - tak zachęcają organizatorzy warsztatów.

fot. Zygmunt Novak

W programie warsztatów m.in.:
  • Co to jest dobre zdjęcie (kadr, głębia ostrości, kontrast)
  • Co nam daje fotografia - autorom i odbiorcom
  • Fotografowanie w plenerze, w studio, m.in. portret, reportaż, martwa natura
  • Czytanie zdjęć mistrzów
  • Autorska wypowiedź
Zajęcia odbywają się w dwóch czteromiesięcznych edycjach.
  • I edycja - od listopada do końca lutego
  • II edycja - od początku marca do końca czerwca

Zajęcia jednego cyklu odbywają się 2 razy w miesiącu po 2 godziny. W tym czasie, poza stałymi zajęciami, zorganizowane są 2 wyjścia plenerowe i 1 dwudniowy plener wyjazdowy.

Warsztaty Przygoda z fotografią odbywają się w sali Klubu Kazimierz przy ul. Krakowskiej 13 w Krakowie.

Organizatorzy zapraszają również na plenery fotograficzne. Najbliższy odbędzie się w górach w Beskidzie Niskim od 29 lutego do 2 marca 2008 roku. Cena pleneru to 150zł. W koszt wliczono nocleg, wyżywienie oraz zajęcia.

Zapisy i informacje na stronie www.pzf.jasky.pl/pzf.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4