"Przygoda z fotografią" - warsztaty w Krakowie

Od marca 2008 roku w Krakowie rusza druga edycja warsztatów fotograficznych "Przygoda z fotografią" oraz plenerów. Na warsztaty składają się spotkania, podczas których uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne według autorskiego programu Małgorzaty Pióro i Zygmunta Nováka.
Jeśli lubisz robić zdjęcia, bez względu na to jakiego aparatu używasz. Jeśli nie fotografowałeś do tej pory, a chcesz zacząć. Jeśli fotografujesz, ale chcesz popracować w grupie. Jeśli czujesz, że chcesz rozwijać swoją umiejętność patrzenia na świat. Jeśli fotografowanie jest dla ciebie pretekstem do poszukiwania samego siebie. Jeśli czujesz, że jest to coś co wyzwala twoją wyobraźnię. Przyjdź i zacznij "Przygodę z fotografią". - tak zachęcają organizatorzy warsztatów.

fot. Zygmunt Novak

W programie warsztatów m.in.:
  • Co to jest dobre zdjęcie (kadr, głębia ostrości, kontrast)
  • Co nam daje fotografia - autorom i odbiorcom
  • Fotografowanie w plenerze, w studio, m.in. portret, reportaż, martwa natura
  • Czytanie zdjęć mistrzów
  • Autorska wypowiedź
Zajęcia odbywają się w dwóch czteromiesięcznych edycjach.
  • I edycja - od listopada do końca lutego
  • II edycja - od początku marca do końca czerwca

Zajęcia jednego cyklu odbywają się 2 razy w miesiącu po 2 godziny. W tym czasie, poza stałymi zajęciami, zorganizowane są 2 wyjścia plenerowe i 1 dwudniowy plener wyjazdowy.

Warsztaty Przygoda z fotografią odbywają się w sali Klubu Kazimierz przy ul. Krakowskiej 13 w Krakowie.

Organizatorzy zapraszają również na plenery fotograficzne. Najbliższy odbędzie się w górach w Beskidzie Niskim od 29 lutego do 2 marca 2008 roku. Cena pleneru to 150zł. W koszt wliczono nocleg, wyżywienie oraz zajęcia.

Zapisy i informacje na stronie www.pzf.jasky.pl/pzf.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0