"Przygoda z fotografią" - warsztaty w Krakowie

Od marca 2008 roku w Krakowie rusza druga edycja warsztatów fotograficznych "Przygoda z fotografią" oraz plenerów. Na warsztaty składają się spotkania, podczas których uczestnicy zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne według autorskiego programu Małgorzaty Pióro i Zygmunta Nováka.
Jeśli lubisz robić zdjęcia, bez względu na to jakiego aparatu używasz. Jeśli nie fotografowałeś do tej pory, a chcesz zacząć. Jeśli fotografujesz, ale chcesz popracować w grupie. Jeśli czujesz, że chcesz rozwijać swoją umiejętność patrzenia na świat. Jeśli fotografowanie jest dla ciebie pretekstem do poszukiwania samego siebie. Jeśli czujesz, że jest to coś co wyzwala twoją wyobraźnię. Przyjdź i zacznij "Przygodę z fotografią". - tak zachęcają organizatorzy warsztatów.

fot. Zygmunt Novak

W programie warsztatów m.in.:
  • Co to jest dobre zdjęcie (kadr, głębia ostrości, kontrast)
  • Co nam daje fotografia - autorom i odbiorcom
  • Fotografowanie w plenerze, w studio, m.in. portret, reportaż, martwa natura
  • Czytanie zdjęć mistrzów
  • Autorska wypowiedź
Zajęcia odbywają się w dwóch czteromiesięcznych edycjach.
  • I edycja - od listopada do końca lutego
  • II edycja - od początku marca do końca czerwca

Zajęcia jednego cyklu odbywają się 2 razy w miesiącu po 2 godziny. W tym czasie, poza stałymi zajęciami, zorganizowane są 2 wyjścia plenerowe i 1 dwudniowy plener wyjazdowy.

Warsztaty Przygoda z fotografią odbywają się w sali Klubu Kazimierz przy ul. Krakowskiej 13 w Krakowie.

Organizatorzy zapraszają również na plenery fotograficzne. Najbliższy odbędzie się w górach w Beskidzie Niskim od 29 lutego do 2 marca 2008 roku. Cena pleneru to 150zł. W koszt wliczono nocleg, wyżywienie oraz zajęcia.

Zapisy i informacje na stronie www.pzf.jasky.pl/pzf.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0