Festiwal Fotografii Przyrodniczej ZPFP Wizje Natury 2007

Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy zapraszają w dniach 24 - 25 listopada 2007 roku do Izabelina na III Ogólnopolski Festiwal Fotografii Przyrodniczej Wizje Natury 2007. Miłośnicy przyrody i fotografii, którzy odwiedzą w najbliższy weekend Puszczę Kampinoską, będą mogli podziwiać prace doświadczonych twórców oraz wystawę "Najpiękniejsze Ptaki Pomorza".
Festiwal odbędzie się w Centrum Edukacji KPN w Izabelinie. W programie przewidziano konkurs otwarty na krótkie prezentacje fotografii przyrodniczej oraz prezentacje zaproszonych gości - wybitnych i doświadczonych fotografów przyrody. Można będzie zobaczyć pokazy nagrodzone w konkursie Wizje Natury 2006 oraz pokaz specjalny laureat Grand Prix tegoż festiwalu - Andrzeja Waligóry. Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna "Najpiękniejsze Ptaki Pomorza". Zostanie również zaprezentowany album "Nasze Ptaki" - plon konkursu fotograficznego zorganizowanego przez ZPFP i wydawnictwo "Zagroda".Szczegółowy program imprezy prezentujemy poniżej:

Sobota, 24 listopada, godz. 12:00 - 18:00
  • Lech Karauda - "Ptaki i ssaki Polski"
  • Cezary Korkosz - "Sowy"
  • Wystawa "Najpiękniejsze Ptaki Pomorza", autorzy: Cezary Korkosz, Arkadiusz Labudda, Mateusz Matysiak, Cezary Pióro i Artur Tabor
  • Prezentacja albumu "Nasze Ptaki"
  • Pokazy konkursowe Wizje Natury 2007

Niedziela 25 listopada, godz. 10:00 - 15:00
  • Andrzej Waligóra, laureat Grand Prix Wizji Natury 2006 - pokazy autorskie
  • Pokazy nagrodzone w ubiegłorocznym konkursie
  • Piotr Opacian - "Madidi - nie do końca poznane"
  • Pokazy grupowe ZPFP
  • Wizje natury 2007 - rozstrzygnięcie konkursu, pokaz galowy


Festiwal Fotografii Przyrodniczej ZPFP Wizje Natury 2007
24 - 25 listopada 2007
Centrum Edukacji KPN w Izabelinie, ul. Tetmajera 38
wstęp wolny


Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4