Letni kurs fotografii cyfrowej w Tunezji

Biuro podróży Aslema Tours przygotowało interesującą propozycję dla pragnących spędzić fotograficzne wakacje. W dniach 30 sierpnia - 6 września 2007 odbędzie się letni kurs fotografii cyfrowej w Tunezji, prowadzony w małych grupach przez fotografa i podróżnika Grzegorza Lityńskiego.
Sahara, Tunezja

Chwila zatrzymana na zawsze; niebiesko-biała uliczka Sidi Bou Said; czerwony wodospad bugenwilli na oślepiajaco białej ścianie. Pomarańczowo-błękitne barwy chwil, kiedy dzień przechodzi w noc; wybuchający kolorami souk. I ta piękna twarz, którą zapisało życie. Zapraszamy do Szkoły Fotografowania. Pod okiem znakomitego fotografa - pasjonata i podróżnika - Grześka Lityńskiego poznacie tajniki fotografowania. Wasze fotografie będą pachnieć słońcem, ale przede wszystkim - oddadzą duszę uwiecznianego zjawiska. Może być, że zobaczycie w nich siebie...

Prowadzącym zajęcia będzie fotograf i podróżnik - Grzegorz Lityński, Do tej pory odwiedził kilkadziesiąt krajów na 5 kontynentach, a jego zdjęcia publikowane były w krajowej i zagranicznej prasie. Na swoim koncie ma również kilka nagród w międzynarodowych konkursach fotograficznych.

Więcej informacji o prowadzącym znajduje się na stronie: www.litynski.com

Poniżej szczegóły wyjazdu dostarczone przez Biuro podróży Aslema Tours:

Miejsce: Tunezja, Hammamet
Termin: 30.08.- 06.09.2007


Zajęcia teoretyczne:

Zajęcia prowadzone będą 2 x 1,5 godziny (w południe oraz wieczorem) w sali konferencyjnej naszego hotelu. Wyjaśniane pojęcia ilustrowane będą licznymi przykładami i staną się szybko zrozumiałe dzięki prezentacji multimedialnej.

Zajęcia praktyczne:

Zajęcia praktyczne (plener) prowadzone będą 2 x 2 godziny (rano oraz po południu, bowiem wówczas jest najlepsze oświetlenie) w atrakcyjnych fotograficznie miejscach.

Wieczorki fotograficzne:

Po powrocie z wyjazdu lub wyjścia plenerowego zdjęcia uczestników posiadających sprzęt cyfrowy będą skopiowane przez prowadzącego zajęcia na laptop, a następnie analizowane podczas wspólnych spotkań. Dzięki zastosowaniu techniki multimedialnej uczestnicy Szkoły Fotografowania będą mieli możliwość szybkiego uzyskania recenzji swoich zdjęć oraz zastosowania zdobytej wiedzy w kolejnym plenerze.

Każdego wieczoru prezentowane będą slajdy z różnych stron świata, komentowane na żywo przez Grześka. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość wyboru spośród następujących slajdowisk (0.5 - 1 godz.):
 • Święto Tschechu w Timpu (Butan)
 • Butan: zapomniane królestwo pośród chmur Jezioro Inle w Myanmar: tam, gdzie rybacy wiosłują nogami
 • Maynmar: tam, gdzie życie stanęło w miejscu
 • Świątynia Angkor w Kambodży
 • Wzdłuż i wszerz Puerto Rico
 • Portugalia: na obrzeżach Europy
 • Wielka Wędrówka Gnu w Kenii
 • Plemiona i cuda natury Wietnamu
 • Zwierzęcy raj w RPA: Park Narodowy Kruegera
 • W stronę słońca: spływ kajakowy po Zambezi (Zimbabwe)
 • Weekend w Nowym Jorku
 • Południe Tunezji: nie tylko piasek
 • Na spotkanie wielorybom: Norwegia i Lofoty
 • WM 2006: piłkarski szał na ulicach Niemiec
 • Koninginnedag czyli jak Holendrzy świętują urodziny królowej
Uczestnik powinien mieć (nie jest to obligatoryjne): własny aparat cyfrowy, a w miarę możliwości także własny laptop - bardzo pomocny. Oczywiście chętnie służymy radą co do wyboru sprzętu fotograficznego i komputerowego.

W ramach zajęć przewidziana jest całodniowa wycieczka Tunis-Kartagina - Sidi Bou Said. W Tunisie skupimy się na medinie z jej malowniczym, kipiącym kolorami bazarem (souk). Kartagina, założona w 814 r p.n.e. przez Fenicjan przez wieki była wielkim portem i centrum handlu śródziemnomorskiego. Upadła w 146 r p.n.e. W 1972 roku UNESCO zapoczątkowało program ratowania jej zabytków. Sidi Bou Said - to miejsce, gdzie każdy czuje się poetą; olśniewająco białe domy z niebieskimi plamami drzwi i okien, i przelewającymi się przez mury kaskadami bugenwilli, a w tle błękit nieba. Wspaniałe położenie na klifie nad Zatoką Tuniską czynią z Sidi Bou Said jedno z najpiękniejszych miejsc Tunezji.

Liczba uczestników kursu to 10-15 osób.
Cena wyjazdu 2 875 PLN od osoby zawiera:
 • koszty przelotu na trasie Warszawa - Tunis - Warszawa
 • transfery do i z hotelu
 • pobyt w Hotelu Mediterranee ***+ w pokojach dwuosobowych (dopłata do pokoju jednoosobowego - 125 PLN)
 • koszt kursu - zajęcia 7 godzin dziennie
 • 3 posiłki dziennie wraz z napojami do obiadu i kolacji: wino domowe, piwo, napoje gazowane, woda mineralna
 • wycieczka Tunis - Kartagina- Sidi Bou Said
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opieka pilota.
Pobież formularz zgłoszeniowy

Aslema Tours
ul. Gizów 6
Warszawa 01-249
022 314 44 23, 501 559 205

 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0