Letni kurs fotografii cyfrowej w Tunezji

Biuro podróży Aslema Tours przygotowało interesującą propozycję dla pragnących spędzić fotograficzne wakacje. W dniach 30 sierpnia - 6 września 2007 odbędzie się letni kurs fotografii cyfrowej w Tunezji, prowadzony w małych grupach przez fotografa i podróżnika Grzegorza Lityńskiego.
Sahara, Tunezja

Chwila zatrzymana na zawsze; niebiesko-biała uliczka Sidi Bou Said; czerwony wodospad bugenwilli na oślepiajaco białej ścianie. Pomarańczowo-błękitne barwy chwil, kiedy dzień przechodzi w noc; wybuchający kolorami souk. I ta piękna twarz, którą zapisało życie. Zapraszamy do Szkoły Fotografowania. Pod okiem znakomitego fotografa - pasjonata i podróżnika - Grześka Lityńskiego poznacie tajniki fotografowania. Wasze fotografie będą pachnieć słońcem, ale przede wszystkim - oddadzą duszę uwiecznianego zjawiska. Może być, że zobaczycie w nich siebie...

Prowadzącym zajęcia będzie fotograf i podróżnik - Grzegorz Lityński, Do tej pory odwiedził kilkadziesiąt krajów na 5 kontynentach, a jego zdjęcia publikowane były w krajowej i zagranicznej prasie. Na swoim koncie ma również kilka nagród w międzynarodowych konkursach fotograficznych.

Więcej informacji o prowadzącym znajduje się na stronie: www.litynski.com

Poniżej szczegóły wyjazdu dostarczone przez Biuro podróży Aslema Tours:

Miejsce: Tunezja, Hammamet
Termin: 30.08.- 06.09.2007


Zajęcia teoretyczne:

Zajęcia prowadzone będą 2 x 1,5 godziny (w południe oraz wieczorem) w sali konferencyjnej naszego hotelu. Wyjaśniane pojęcia ilustrowane będą licznymi przykładami i staną się szybko zrozumiałe dzięki prezentacji multimedialnej.

Zajęcia praktyczne:

Zajęcia praktyczne (plener) prowadzone będą 2 x 2 godziny (rano oraz po południu, bowiem wówczas jest najlepsze oświetlenie) w atrakcyjnych fotograficznie miejscach.

Wieczorki fotograficzne:

Po powrocie z wyjazdu lub wyjścia plenerowego zdjęcia uczestników posiadających sprzęt cyfrowy będą skopiowane przez prowadzącego zajęcia na laptop, a następnie analizowane podczas wspólnych spotkań. Dzięki zastosowaniu techniki multimedialnej uczestnicy Szkoły Fotografowania będą mieli możliwość szybkiego uzyskania recenzji swoich zdjęć oraz zastosowania zdobytej wiedzy w kolejnym plenerze.

Każdego wieczoru prezentowane będą slajdy z różnych stron świata, komentowane na żywo przez Grześka. Uczestnicy kursu będą mieli możliwość wyboru spośród następujących slajdowisk (0.5 - 1 godz.):
 • Święto Tschechu w Timpu (Butan)
 • Butan: zapomniane królestwo pośród chmur Jezioro Inle w Myanmar: tam, gdzie rybacy wiosłują nogami
 • Maynmar: tam, gdzie życie stanęło w miejscu
 • Świątynia Angkor w Kambodży
 • Wzdłuż i wszerz Puerto Rico
 • Portugalia: na obrzeżach Europy
 • Wielka Wędrówka Gnu w Kenii
 • Plemiona i cuda natury Wietnamu
 • Zwierzęcy raj w RPA: Park Narodowy Kruegera
 • W stronę słońca: spływ kajakowy po Zambezi (Zimbabwe)
 • Weekend w Nowym Jorku
 • Południe Tunezji: nie tylko piasek
 • Na spotkanie wielorybom: Norwegia i Lofoty
 • WM 2006: piłkarski szał na ulicach Niemiec
 • Koninginnedag czyli jak Holendrzy świętują urodziny królowej
Uczestnik powinien mieć (nie jest to obligatoryjne): własny aparat cyfrowy, a w miarę możliwości także własny laptop - bardzo pomocny. Oczywiście chętnie służymy radą co do wyboru sprzętu fotograficznego i komputerowego.

W ramach zajęć przewidziana jest całodniowa wycieczka Tunis-Kartagina - Sidi Bou Said. W Tunisie skupimy się na medinie z jej malowniczym, kipiącym kolorami bazarem (souk). Kartagina, założona w 814 r p.n.e. przez Fenicjan przez wieki była wielkim portem i centrum handlu śródziemnomorskiego. Upadła w 146 r p.n.e. W 1972 roku UNESCO zapoczątkowało program ratowania jej zabytków. Sidi Bou Said - to miejsce, gdzie każdy czuje się poetą; olśniewająco białe domy z niebieskimi plamami drzwi i okien, i przelewającymi się przez mury kaskadami bugenwilli, a w tle błękit nieba. Wspaniałe położenie na klifie nad Zatoką Tuniską czynią z Sidi Bou Said jedno z najpiękniejszych miejsc Tunezji.

Liczba uczestników kursu to 10-15 osób.
Cena wyjazdu 2 875 PLN od osoby zawiera:
 • koszty przelotu na trasie Warszawa - Tunis - Warszawa
 • transfery do i z hotelu
 • pobyt w Hotelu Mediterranee ***+ w pokojach dwuosobowych (dopłata do pokoju jednoosobowego - 125 PLN)
 • koszt kursu - zajęcia 7 godzin dziennie
 • 3 posiłki dziennie wraz z napojami do obiadu i kolacji: wino domowe, piwo, napoje gazowane, woda mineralna
 • wycieczka Tunis - Kartagina- Sidi Bou Said
 • ubezpieczenie KL i NW
 • opieka pilota.
Pobież formularz zgłoszeniowy

Aslema Tours
ul. Gizów 6
Warszawa 01-249
022 314 44 23, 501 559 205

 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0