PHOTOsuisse - pokaz filmów w Zachęcie

Zachęta zaprasza na pokaz filmów w ramach I Tygodnia szwajcarskiego na Uniwersytecie Warszawskim. "PHOTOsuisse" prezentujący sylwetki dziewięciu szwajcarskich fotografów i fotografek będzie można obejrzeć w najbliższy piątek, 15 czerwca 2007 roku w sali kinowej Zachęty.


Cykl filmowy został pomyślany jako osobiste spotkanie z poszczególnymi fotografami i fotografkami. Portrety te pozwalają rzucić okiem na delikatny, intymny obszar, w jakim dokonuje się każdy twórczy proces. W filmach tych fotografowie otwierają przed widzem własne wizualne światy, pozwalają towarzyszyć sobie podczas pracy.
Czterojęzyczny cykl filmowy jest projektem SRG SSR idée suisse.
- tekst organizatorów pokazu

W ramach PHOTOsuisse zostaną przedstawione sylwetki następujących szwajcarskich fotografów:
  • Manuel Bajer, reż. Christian Eggenberger
  • Olaf Breuning, reż. Stefan Zucker
  • Balthasar Burkhard, reż. Bernhard Giger
  • Luc Chessex, reż. Lionel Baier
  • Nicolas Faure, reż. Xavier Ruiz
  • Thomas Flechtner, reż. Nico Gutmann
  • Katrin Freisager, reż. Paolo Poloni
  • Monique Jacot, reż. Ursula Meier
  • Beat Streuli, reż. Christian Eggenberger
Każdy z prezentowanych filmów trwa ok. 12 minut. Cały seans potrwa 108 minut.

PHOTOsuisse odbędzie się w piątek, 15 czerwca 2007 roku o godznie 18 w sali kinowej Zachęty (wejście od ulicy Burschego, schodkami w dół) w Warszawie. Wstęp wolny.

Pokaz swoją premierę miał podczas tegorocznego Miesiąca Fotografii w Krakowie.


Zachęta Narodowa Galeria Sztuki
Plac Małachowskiego 3
00-916 Warszawa
tel. 827 58 54 wew. 125, 142, 196
email:
edu@zacheta.art.pl
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0