Chroń swoje zdjęcia - strona edukacyjna I3A

W dobie fotografii cyfrowej przechowywanie i ochrona danych to jeden z kluczowych problemów, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Branżowe stowarzyszenie I3A uruchomiło właśnie stronę, która ma w prosty sposób nauczyć nas zdrowych odruchów i właściwej opieki nad własnymi zasobami.

SaveMyMemories.org to strona, która powinna powstać już dawno. Zgodzą się z tym stwierdzeniem osoby, które po przejściu z fotografii analogowej na cyfrową zatracili się w produkowaniu dziesiątek, setek czy wręcz tysięcy obrazów. Tak to jest gdy koszty eksploatacji są praktycznie zerowe. Umiejętność katalogowania i przechowywania zdjęć to sprawa absolutnie kluczowa.

Strona jest czytelnym poradnikiem i podzielona została na następujące części: "nauka", w której znajdziemy obszerne informacje na tematy sprzętowe (nośniki danych, ich działanie i żywotność), na temat oprogramowania (jak i z czego korzystać) oraz innych czynników takich jak starzenie się materiałów czy kompatybilność technologiczna; "planowanie", z której dowiemy się jak zaplanować operację systematycznego katalogowania zasobów; "przygotowanie" gdzie nauczymy się tworzenia kategorii, znakowania i zarządzania zasobami; "ochrona", z której dowiemy się jak dbać o bezpieczeństwo oraz jak robić kopie zapasowe oraz "odtwarzanie" gdzie umieszczono porady na wypadek przypadkowej utraty danych.

Strona jest niezwykle przejrzysta i korzysta się z niej z dużą przyjemnością. Gorąco polecamy!
 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0