Chroń swoje zdjęcia - strona edukacyjna I3A

W dobie fotografii cyfrowej przechowywanie i ochrona danych to jeden z kluczowych problemów, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Branżowe stowarzyszenie I3A uruchomiło właśnie stronę, która ma w prosty sposób nauczyć nas zdrowych odruchów i właściwej opieki nad własnymi zasobami.

SaveMyMemories.org to strona, która powinna powstać już dawno. Zgodzą się z tym stwierdzeniem osoby, które po przejściu z fotografii analogowej na cyfrową zatracili się w produkowaniu dziesiątek, setek czy wręcz tysięcy obrazów. Tak to jest gdy koszty eksploatacji są praktycznie zerowe. Umiejętność katalogowania i przechowywania zdjęć to sprawa absolutnie kluczowa.

Strona jest czytelnym poradnikiem i podzielona została na następujące części: "nauka", w której znajdziemy obszerne informacje na tematy sprzętowe (nośniki danych, ich działanie i żywotność), na temat oprogramowania (jak i z czego korzystać) oraz innych czynników takich jak starzenie się materiałów czy kompatybilność technologiczna; "planowanie", z której dowiemy się jak zaplanować operację systematycznego katalogowania zasobów; "przygotowanie" gdzie nauczymy się tworzenia kategorii, znakowania i zarządzania zasobami; "ochrona", z której dowiemy się jak dbać o bezpieczeństwo oraz jak robić kopie zapasowe oraz "odtwarzanie" gdzie umieszczono porady na wypadek przypadkowej utraty danych.

Strona jest niezwykle przejrzysta i korzysta się z niej z dużą przyjemnością. Gorąco polecamy!
Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
1
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0