Chroń swoje zdjęcia - strona edukacyjna I3A

W dobie fotografii cyfrowej przechowywanie i ochrona danych to jeden z kluczowych problemów, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Branżowe stowarzyszenie I3A uruchomiło właśnie stronę, która ma w prosty sposób nauczyć nas zdrowych odruchów i właściwej opieki nad własnymi zasobami.

SaveMyMemories.org to strona, która powinna powstać już dawno. Zgodzą się z tym stwierdzeniem osoby, które po przejściu z fotografii analogowej na cyfrową zatracili się w produkowaniu dziesiątek, setek czy wręcz tysięcy obrazów. Tak to jest gdy koszty eksploatacji są praktycznie zerowe. Umiejętność katalogowania i przechowywania zdjęć to sprawa absolutnie kluczowa.

Strona jest czytelnym poradnikiem i podzielona została na następujące części: "nauka", w której znajdziemy obszerne informacje na tematy sprzętowe (nośniki danych, ich działanie i żywotność), na temat oprogramowania (jak i z czego korzystać) oraz innych czynników takich jak starzenie się materiałów czy kompatybilność technologiczna; "planowanie", z której dowiemy się jak zaplanować operację systematycznego katalogowania zasobów; "przygotowanie" gdzie nauczymy się tworzenia kategorii, znakowania i zarządzania zasobami; "ochrona", z której dowiemy się jak dbać o bezpieczeństwo oraz jak robić kopie zapasowe oraz "odtwarzanie" gdzie umieszczono porady na wypadek przypadkowej utraty danych.

Strona jest niezwykle przejrzysta i korzysta się z niej z dużą przyjemnością. Gorąco polecamy!
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4