Chroń swoje zdjęcia - strona edukacyjna I3A

W dobie fotografii cyfrowej przechowywanie i ochrona danych to jeden z kluczowych problemów, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Branżowe stowarzyszenie I3A uruchomiło właśnie stronę, która ma w prosty sposób nauczyć nas zdrowych odruchów i właściwej opieki nad własnymi zasobami.

SaveMyMemories.org to strona, która powinna powstać już dawno. Zgodzą się z tym stwierdzeniem osoby, które po przejściu z fotografii analogowej na cyfrową zatracili się w produkowaniu dziesiątek, setek czy wręcz tysięcy obrazów. Tak to jest gdy koszty eksploatacji są praktycznie zerowe. Umiejętność katalogowania i przechowywania zdjęć to sprawa absolutnie kluczowa.

Strona jest czytelnym poradnikiem i podzielona została na następujące części: "nauka", w której znajdziemy obszerne informacje na tematy sprzętowe (nośniki danych, ich działanie i żywotność), na temat oprogramowania (jak i z czego korzystać) oraz innych czynników takich jak starzenie się materiałów czy kompatybilność technologiczna; "planowanie", z której dowiemy się jak zaplanować operację systematycznego katalogowania zasobów; "przygotowanie" gdzie nauczymy się tworzenia kategorii, znakowania i zarządzania zasobami; "ochrona", z której dowiemy się jak dbać o bezpieczeństwo oraz jak robić kopie zapasowe oraz "odtwarzanie" gdzie umieszczono porady na wypadek przypadkowej utraty danych.

Strona jest niezwykle przejrzysta i korzysta się z niej z dużą przyjemnością. Gorąco polecamy!
 
Komentarze
Polecane artykuły
Polacy wśród finalistów Urban Photo Awards 2018. Zobaczcie nagrodzone zdjęcia
20 Wrz 2018
Międzynarodowy konkurs fotografii miejskiej Urban 2018 wchodzi w fazę finałową. Poznaliśmy nagrodzone cykle i nazwiska finalistów sekcji pojedynczej. Wśród nich znalazło się aż 5 Polaków.
0
Leica Oskar Barnack Award 2018 - oto zwycięskie prace
18 Wrz 2018
Poznaliśmy wyniki jednego z najbardziej prestiżowych konkursów poświęconych fotografii dokumentalnej. Tegoroczną nagrodę główną Leica Oskar Barnack Award otrzymał belgijski fotograf Max Pinckers. Natomiast wyróżnienie dla wschodzącego talentu powędrowało w ręce pochodzącej z Rosji Mary Gelman. Niestety w tym roku na podium zabrakło Polaków.
1
Fotografia przyrodnicza na luzie. Oto najlepsze zdjęcia z konkursu Comedy Wildlife Photography Awards 2018
17 Wrz 2018
Naturze nie brakuje poczucia humoru! Jeśli nie wierzycie, zobaczcie zdjęcia finalistów konkursu Comedy Wildlife Photography Awards, który od 4 lat nagradza najzabawniejsze zdjęcia przyrodnicze.
1
Eduardo Asenjo Matus: “Na zdjęciach staram się pokazać swoją rzeczywistość”
12 Wrz 2018
Przed wejściem do świata fotografii Chilijczyk Eduardo Asenjo Matus zajmował się malarstwem, ale wkrótce w jego domu zaczęło brakować już ścian do powieszenia obrazów. Dziś jako fotograf mierzy się ze swoją chorobą, starając się opowiedzieć o niej za pomocą zdjęć.
0