Chroń swoje zdjęcia - strona edukacyjna I3A

0
Tomasz Gutkowski
7 Luty 2007
Artykuł na: 2-3 minuty
W dobie fotografii cyfrowej przechowywanie i ochrona danych to jeden z kluczowych problemów, zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Branżowe stowarzyszenie I3A uruchomiło właśnie stronę, która ma w prosty sposób nauczyć nas zdrowych odruchów i właściwej opieki nad własnymi zasobami.

SaveMyMemories.org to strona, która powinna powstać już dawno. Zgodzą się z tym stwierdzeniem osoby, które po przejściu z fotografii analogowej na cyfrową zatracili się w produkowaniu dziesiątek, setek czy wręcz tysięcy obrazów. Tak to jest gdy koszty eksploatacji są praktycznie zerowe. Umiejętność katalogowania i przechowywania zdjęć to sprawa absolutnie kluczowa.

Strona jest czytelnym poradnikiem i podzielona została na następujące części: "nauka", w której znajdziemy obszerne informacje na tematy sprzętowe (nośniki danych, ich działanie i żywotność), na temat oprogramowania (jak i z czego korzystać) oraz innych czynników takich jak starzenie się materiałów czy kompatybilność technologiczna; "planowanie", z której dowiemy się jak zaplanować operację systematycznego katalogowania zasobów; "przygotowanie" gdzie nauczymy się tworzenia kategorii, znakowania i zarządzania zasobami; "ochrona", z której dowiemy się jak dbać o bezpieczeństwo oraz jak robić kopie zapasowe oraz "odtwarzanie" gdzie umieszczono porady na wypadek przypadkowej utraty danych.

Strona jest niezwykle przejrzysta i korzysta się z niej z dużą przyjemnością. Gorąco polecamy!
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Jak robić dobre portrety zwierząt?
Zastanawialiście się kiedyś jak powstają studyjne portrety naszych czworonożnych przyjaciół? Zajrzyjcie za kulisy pracy Vincenta Lagrange’a, który opiera na nich swoja...
0
1
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Jak budować fotograficzną markę we współczesnym świecie? Pomoże ci w tym ten darmowy poradnik
Dzisiejszy świat jest tak przesycony zdjęciami, a uwaga oglądających tak rozproszona, że wypromowanie własnego stylu może wydawać się niemożliwe. Na szczęście takie...
0
0
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Jak fotografować wodospady? Przyglądamy się pracy zawodowego fotografa krajobrazu, Jima Cosseya
Nasza dziennikarka dołącza do Jima Cosseya, by w Parku Narodowym Brecon Beacons nauczyć się robić wspaniałe zdjęcia krajobrazowe.
21
1