Aukcja "Markowi na zdrowie!"

Przyjaciele fotografika i malarza Marka Eugeniusza Janickiego postanowili zorganizować aukcję, z której wszystkie dochody zostaną przeznaczone na zakup kosztownego leku dla artysty, zmagającego się z ciężką chorobą. Na aukcji "Markowi na zdrowie!" 24 września 2006 roku w poznańskiej Piwnicy 21 zostaną wystawione prace fotografików, malarzy oraz grafików.
fot. Marek Eligiusz Janicki

Marek Eligiusz Janicki - malarz, fotografik i grafik. Jest członkiem ZPAP i ZPAF. Ukończył studia w PWSSP w Poznaniu w zakresie grafiki warsztatowej. W 1978 roku otrzymał I nagrodę za film Wóz w Ogólnopolskim Konkursie Filmów Amatorskich OKFA Lubań 78. Organizował indywidualne wystawy plastyczne: Collage, Obiekty, Rysunki metafizyczne, ponadto indywidualne wystawy fotografii. W latach 1993-94 zajął się realizowaniem krótkich form filmowych video takich jak: Most, Obiad, Hałas, Muzyka Słonne, Praca, Droga I.II,III. W 1996 otrzymał nagrodę Tytan za najlepszą polską fotografię reklamową w latach 1993 - 1995, VII Crackfilm - Kraków 1996, a w 1999 Tytan za najlepszą komputerową fotografię reklamową w roku 1998, X Crackfilm - Kraków 99.

Wszelkie dochody z Aukcji oraz wpłaty darczyńców będą przekazywane na konto:

Marek Janicki
Ul. Konwaliowa 24
61-464 Poznań
Bank Millenium
93 1160 2202 0000 0000 1632 8692


Podczas niedzielnego wieczoru zagra zespół jazzowy w składzie: Bartek Sabio Janiak - drums, Marcin Kajper - sax, Jarek Kostka - piano, Michał Francuzik - bas.


Aukcja odbędzie się 24 września 2006 roku o godzinie 18 w piwnicy 21 przy ulicy Wielkiej 21 w Poznaniu.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Ilya Shtutsa: „Dobra fotografia jest darem“
5 Lis 2018
O swoich początkach, darze jakim jest fotografia czy wpływie prac Arnolda Mindella opowiada nam Ilya Shtutsa - rosyjski entuzjasta street’a, który opisuje fotografię jako grę o nieprzewidywalnym wyniku.
2
Najnowsza sesja Vanity Fair należała do Polaków
2 Lis 2018
Suspiria, włoski horror z lat siedemdziesiątych, doczekał się odświeżenia i właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. W obsadzie znalazły się takie gwiazdy jak Tilda Swinton i Dakota Johnson, ale zagrała w nim również Polka - Małgosia Bela. Postprodukcję obszernej sesji obsady filmu dla włoskiego Vanity Fair wykonało studio House OF Retouching.
0
Oded Wagenstein: „Nie możesz po prostu pojawić się u kogoś w drzwiach i poprosić o zdjęcie”
1 Lis 2018
W syberyjskiej wiosce Yar-Sale mieszka grupa starszych kobiet. Większość dni spędzają w odosobnieniu, odizolowane od świata, który kochały. Podczas gdy mężczyźni zwykle zachęcani są do pozostania w migrującej społeczności i utrzymania ról społecznych, kobiety muszą same radzić sobie ze starością. Fotograf Oded Wagenstein przybliża ich historię w projekcie “Forgotten Like Last Year’s Snow”.
0
Siena International Photo Awards 2018 to piękno świata pod różną postacią
30 Paź 2018
Za nami już czwarta edycja prestiżowego konkursu Siena International Photo Awards. W tym roku zwycięzcą został K M Asad - freelancer współpracujący między innymi z Getty Images. Jednak wśród laureatów nie zabrakło też Polaków. III miejsce w kategorii „The beauty of the nature“ zajął Mariusz Potocki, a Bartłomiej Jurecki otrzymał wyróżnienie w sekcji „Journeys & Adventures“.
0